petanque.fi
    
In English
 ETUSIVU 
 LIITTO 
 TIEDOTUS 
 ALUEET 
 SEURAT 
 LAJI 
 ALLAKKA 
 FORUM 
 LINKKEJÄ 
 ©INFO 
 REKISTERI 
 PRINT 
FIN

Hallimaaottelu

Lauantai 15.2.2003 klo 12 - 20
Sunnuntai 16.2.2003 klo 12 - 16
SWE

Landskampen

Lördag 15.2.2003 kl. 12 - 20
Söndag 16.2.2003 kl. 12 - 16

Helsinki Petanquen hallilla / på Helsinki Petanque hallen: http://www.helsinkipetanque.fi/

Tuomari / domaren: Juha Komsi

finswe03.jpg


Sverige vann 26 - 28

Lopputulokset / final resultater 16.2.2003 16.20

YLEINEN / ÖPPEN

FIN 11 - 7 SWE

FIN1 Hannu Muuri (HBY)
Arttu Poikolainen (HPK)
Juha-Pekka Siro (PSC)
SWE1
13-1
SWE2
13-7
SWE3
11-13
SWE1
12-13
SWE2
13-2
SWE3
13-11
4-2
FIN2 Anssi Viinikainen (SUS)
Samuli Kankkunen (HBY)
Arto Stenberg (PCP)
SWE1
13-5
SWE2
6-13
SWE3
13-2
SWE1
13-9
SWE2
12-13
SWE3
13-1
4-2
FIN3 Antti Riihikanto (HBY)
Marko Jakonen (PSC)
Mikael Gripenberg (HBY)
SWE1
13-12
SWE2
8-13
SWE3
13-9
SWE1
8-13
SWE2
9-13
SWE3
13-12
3-3
SWE1 Amel Moufid (MAR)
Peter Bengtsson (MAR)
Björn Ivarsson (CDB)
FIN1
1-13
FIN2
5-13
FIN3
12-13
FIN1
13-12
FIN2
9-13
FIN3
13-8
2-4
SWE2 Leif Bäckström (MAR)
Nicklas Holgersson (MAR)
Niklas Marklund (MAR)
FIN1
7-13
FIN2
13-6
FIN3
13-8
FIN1
2-13
FIN2
13-12
FIN3
13-9
4-2
SWE3 Harko Verhagen (LFL)
Ulf Wallman (VAR)
Magnus Johansson (VAR)
FIN1
13-11
FIN2
2-13
FIN3
9-13
FIN1
11-13
FIN2
1-13
FIN3
12-13
1-5

NAISET / DAMER

FIN 9 - 9 SWE

FIN1 Anja Parviainen (HBY)
Mirva Näsilä (SLP)
Outi Raitasuo (HBY)
SWE1
13-8
SWE2
12-13
SWE3
13-3
SWE1
13-11
SWE2
13-2
SWE3
13-4
5-1
FIN2 Anu Uusio (PSI)
Kirsi Lampinen (PSI)
Jaana Alkila (MAP)
SWE1
3-13
SWE2
13-7
SWE3
2-13
SWE1
13-6
SWE2
5-13
SWE3
0-13
2-4
FIN3 Salla Kalliosalo (MUN)
Teija Tuukkanen-Muuri (HBY)
Kati Nieminen (PSI)
SWE1
0-13
SWE2
12-13
SWE3
7-13
SWE1
3-13
SWE2
13-9
SWE3
13-9
2-4
SWE1 Lotta Larsson (MAR)
Linda Silfverberg (EBS)
Tove Næss (LFL)
FIN1
8-13
FIN2
13-3
FIN3
13-0
FIN1
11-13
FIN2
6-13
FIN3
13-3
3-3
SWE2 Linda Näslund (DIF)
Maria Bergström (SUN)
Lina Dahlgren (DIF)
FIN1
13-12
FIN2
7-13
FIN3
13-12
FIN1
2-13
FIN2
13-5
FIN3
9-13
3-3
SWE3 Anne-May Moberg (MAR)
Lotta Bromé (BKS)
Ingrid Wahlbin (LFL)
FIN1
3-13
FIN2
13-2
FIN3
13-7
FIN1
4-13
FIN2
13-0
FIN3
9-13
3-3

JUNIORIT / JUNIORER

FIN 6 - 12 SWE

FIN1 Mikko Melamies (BOU)
Jussi Lehti (RIE)
Henry Myyryläinen (DRO)
SWE1
11-13
SWE2
13-9
SWE3
8-13
SWE1
13-2
SWE2
2-13
SWE3
13-8
3-3
FIN2 Henri Lukka (LIN)
Pontus Vainionpää (RIE)
Markus Sohlman (RIE)
SWE1
7-13
SWE2
9-13
SWE3
13-10
SWE1
5-13
SWE2
6-13
SWE3
13-12
2-4
FIN3 Jukka-Pekka Kimari (HUL)
Mikko Kamppuri (MUN)
Nina Laiho (RIE)
SWE1
2-13
SWE2
6-13
SWE3
4-13
SWE1
4-13
SWE2
2-13
SWE3
13-12
1-5
SWE1 Patrik Norén (ÅST)
Robin Johansson (BON)
Albin Plantin (LEJ)
FIN1
13-11
FIN2
13-7
FIN3
13-2
FIN1
2-13
FIN2
13-5
FIN3
13-4
5-1
SWE2 Anton Goldéus (LEJ)
Leo Björk Brood (BSJ)
Edward Karp (NOR)
FIN1
9-13
FIN2
13-9
FIN3
13-6
FIN1
13-2
FIN2
13-6
FIN3
13-2
5-1
SWE3 Erik Lööf Ekström (BSJ)
Daniel Andersson (SKÖ)
Sandra Medin Ericsson (EBP)
FIN1
13-8
FIN2
10-13
FIN3
13-4
FIN1
8-13
FIN2
12-13
FIN3
12-13
2-4

YHTEENSÄ / TOTALT

FIN 26 - 28 SWE


Suomen Petanque-Liitto - Svenska Bouleförbundet