Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Maaottelu

Landskampen

Suomen Petanque-Liitto Svenska Bouleförbundet
Lauantai 10.2.2007
Sunnuntai 11.2.2007
Lördag 10.2.2007
Söndag 11.2.2007
Helsinki Petanquen hallilla På Helsinki Petanque hallen
http://www.helsinkipetanque.fi/ (Webcam!)

Kilpailupäällikkö: Heikki Arhippainen
Tuomari: Jorma Kujanpää


Suomen joukkueet:

  • Yleinen 1: Marko Jakonen (PSC), Seppo Lindman (LOI), Sami Lukka (CDC), Arto Stenberg (PCP)
  • Yleinen 2: Jaakko Kimari (MPC), Kenshi Kobe (PSC), Pasi Matilainen (DRO), Mikael Gripenberg (HBY)
    • Gripenberg valittiin estyneen Samuli Kankkusen (CDC) tilalle

  • Naiset 1: Mira Kyllönen (PSC), Ninna Hätönen (PSC), Mirva Näsilä (PSC), Kirsi Aalto (PSI)
  • Naiset 2: Mari Lohman (PSI), Anja Parviainen (PCP), Katri Piira (PSI), Tarja Roslöf (PCP)

  • Juniorit 1: Tommi Talja (MYN), Joel Anttonen (PSC), Salim Fadillioglu (PSC)
  • Juniorit 2: Mikko Talja (MYN), Mikko Kamppuri (PSI), Ville Punta (MYN)

  • Veteraanit 1: Matti Saarela (UTU), Jorma Mäkitalo (UTU), Jussi Salminen (UTU)
    • Veteraanien ensimmäisen karsinnan voittajajoukkueessa pelasi Olavi Nieminen (UTU), mutta hänelle tuli este, ja tilalle valittiin Jussi Salminen (UTU).
  • Veteraanit 2: Pekka Kokkonen (KIS), Urpo Vinnari (LIN), Mauri Kuitunen (KOU)
    • Veteraanien toisen karsinnan voittajajoukkueessa pelasi Kalevi Lehtinen (LIN), mutta hänelle tuli este, ja tilalle valittiin Mauri Kuitunen (KOU).

Svenska laget:

  • Öppen 1: Björn "Folke" Johansson, Jesper Skult (Sibirien OP Stockholm), Morgan Norberg (Skönsberg Sundsvall)
  • Öppen 2: Roger Söder (BK Strand Hjo), Daniel Andersson (Skönsberg Sundsvall), Björn Ivarsson (Sibirien CP Stockholm)

  • Damer 1: Lotta Larsson, Anna Strand (Maria BK Stockholm), Anna Thomasson (Boulesjevikerna Stockholm)
  • Damer 2: Kira Repka (Sibirien CP Stockholm), Lotta Bromér, Anneli Behring (BK Strand Hjo)

  • Juniorer 1: Johan Bredin, Nils Kjellman (Lejonkulan Linköping), Adam Nilsson (Sörbyängen Örebro)
  • Juniorer 2: Jessica Johansson, Fredrik Wilhelmsson (Hvetlanda), Måns Daniel (Boulesjevikerna Stockholm)

  • Veteraner 1: Stefan Landell, Håkan Nordenstein (Fagersjö Stockholm), Sture Öhman (Djurgården Stockholm)
  • Veteraner 2: Claes Svensson, Rudolf Jarz, Leif Karlsson (Sandsbro Växjö)

2. kierroksen duppelijaot:

  • Y1: Jakonen, Lindman - Johansson, Ivarsson
  • Y2: Kimari, Matilainen - Norberg, Andersson
  • Y3: Lukka, Kobe - Skult, Söder

  • N1: Kyllönen, Näsilä - Thomasson, Repka
  • N2: Parviainen, Roslöf - Bromér, Behring
  • N3: Lohman, Piira - Larsson, Strand

  • J1: T.Talja, Anttonen - Wilhelmsson, Daniel
  • J2: M.Talja, Fadillioglu - Nilsson, Johansson
  • J3: Punta, Kamppuri - Bredin, Kjellman

  • V1: Saarela, Salminen - Landell, Nordenstein
  • V2: Kuitunen, Mäkitalo - Öhman, Karlsson
  • V3: Kokkonen, Vinnari - Svensson, Jarz


Tulokset / Resultat:

 Yleinen
Öppen
Naiset
Damer
Juniorit
Juniorer
Veteraanit
Veteraner
Kierros
Omgång
1
FIN T1 - SWE T1
13 - 6
FIN T1 - SWE T1
13 - 10
FIN T1 - SWE T1
13 - 10
FIN T1 - SWE T1
1 - 13
FIN T2 - SWE T2
2 - 13
FIN T2 - SWE T2
2 - 13
FIN T2 - SWE T2
1 - 13
FIN T2 - SWE T2
5 - 13
Kierros
Omgång
2
FIN D1 - SWE D1
7 - 13
FIN D1 - SWE D1
13 - 1
FIN D1 - SWE D1
5 - 13
FIN D1 - SWE D1
4 - 13
FIN D2 - SWE D2
13 - 10
FIN D2 - SWE D2
10 - 13
FIN D2 - SWE D2
13 - 9
FIN D2 - SWE D2
1 - 13
FIN D3 - SWE D3
6 - 13
FIN D3 - SWE D3
5 - 13
FIN D3 - SWE D3
13 - 1
FIN D3 - SWE D3
13 - 11
Kierros
Omgång
3
FIN T1 - SWE T2
8 - 13
FIN T1 - SWE T2
13 - 9
FIN T1 - SWE T2
12 - 13
FIN T1 - SWE T2
13 - 9
FIN T2 - SWE T1
0 - 13
FIN T2 - SWE T1
7 - 13
FIN T2 - SWE T1
13 - 0
FIN T2 - SWE T1
0 - 13
Kierros
Omgång
4
FIN T1 - SWE T1
10 - 13
FIN T1 - SWE T1
5 - 13
FIN T1 - SWE T1
13 - 8
FIN T1 - SWE T1
11 - 13
FIN T2 - SWE T2
13 - 5
FIN T2 - SWE T2
7 - 13
FIN T2 - SWE T2
13 - 11
FIN T2 - SWE T2
3 - 13
Kierros
Omgång
5
FIN T1 - SWE T2
2 - 13
FIN T1 - SWE T2
13 - 10
FIN T1 - SWE T2
4 - 13
FIN T1 - SWE T2
8 - 13
FIN T2 - SWE T1
2 - 13
FIN T2 - SWE T1
7 - 13
FIN T2 - SWE T1
13 - 11
FIN T2 - SWE T1
5 - 13
TOTALFIN - SWE
3 - 8
FIN - SWE
4 - 7
FIN - SWE
7 - 4
FIN - SWE
2 - 9

FIN - SWE
16 - 28

Parhaat
pelaajat
Bästa
spelare
Roger
Söder
(SWE)
Mirva
Näsilä
(FIN)
Mikko
Kamppuri
(FIN)
Håkan
Nordenstein
(SWE)