Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Kilpailukalenteri 2004

Kilpailuvaliokunta
Jallu Nieminen
0400-419371

7.6.2004, muutokset mahdollisia.

PVMKLO / KILPAILUMUOTOJÄRJESTÄJÄ / PAIKKAYHTEYSHENKILÖ
MAALISKUU
Su 7.3.11.00 Naisten duppeliNDRPEESI HkiJallu Nieminen 0400-419371
HUHTIKUU
La 24.4.11.00 Naisten trippeliNTRTavastia Pallo HkiJallu Nieminen 0400-419371
TOUKOKUU
La 8.5.10.00 Tampere TurnausYTRTampere PetanqueTapio Salomäki 040-5859011
La 15.5.10.00 EPA-trippeliYTREspoon PatonkiJallu Nieminen 0400-419371
La 29.5.Viro-SuomiYT NT JTEPKL ViroEPKL Viro
La 29.5.10.00 IPC-singeliYSRIPC HelsinkiSeppo Kaukiainen 0400-909030
Su 30.5.10.00 IPC-trippeliYTRIPC HelsinkiSeppo Kaukiainen 0400-909030
Su 30.5.10.00 X Kymi Voikkaa TourYDRKoski-Kuula KuusankoskiLasse Ahlroth 040-7480391
KESÄKUU
La 5.6.10.00 SM-sarjat 1. pelipäiväYT NTRPC de PoriArto Stenberg 050-3063939
La 5.6.10.00 I-Divisioona länsilohkoYTPC de PoriArto Stenberg 050-3063939
La 5.6.10.00 I-Divisioona itälohkoYTPetanque KouvolaMarkku Immonen 0400-253644
La 12.6.(KOO-VEE 75 v.)(YDR)Peruttu / siirtyy 
La 19.6.10.00 Hullu Hirvi TrippeliYTRHullu Hirvi MikkeliSini Järvinen 045-6380519
HEINÄKUU
La 3.7.10.00 I-Divisioona itälohkoYTKarhu-Petankki KotkaTimo Toikka 0400-755519
Ma 5.7. -
La 10.7.
SM-kilpailutYSR YDR YTR YAR
NSR NDR NTR
JSR JDR JTR
Turun Petanque-SeuraJuhani Sucksdorff 050-5203857
To 8.7. -
Su 11.7.
Naisten MM-kilpailutNT NAMaspalomas (Gran Canaria) Espanja 
La 24.7.10.00 Yleinen SM-sarja 2. pelipäiväYTHullu Hirvi MikkeliSini Järvinen 045-6380519
La 24.7.10.00 Naisten SM-sarja 2. pelipäiväNTRTurun Petanque-SeuraJuhani Sucksdorff 050-5203857
La 24.7.10.00 I-Divisioona itälohkoYTHullu Hirvi MikkeliSini Järvinen 045-6380519
La 24.7.10.00 I-Divisioona länsilohkoYTTurun Petanque-SeuraJuhani Sucksdorff 050-5203857
La 31.7.10.00 Pori OpenYDRPC de PoriArto Stenberg 050-3063939
ELOKUU
La 7.8. -
Su 8.8.
PM-kilpailutYT NT JT VTTanska 
La 14.8. -
Su 15.8.
10.00 SM-sarjojen finaalitYT NTRPSC JärvenpääMauri Moisio 040-7402161
Pe 20.8. -
La 21.8.
11.00 Yli 50-v. SM-duppeliVDLinnan Petanquistit HlinnaEila Kankare 044-2607093
La 21.8. -
Su 22.8.
14.00 SM-sekaduppeliYDRLinnan Petanquistit HlinnaEila Kankare 044-2607093
Su 29.8.10.00 Pelimanni duppeliYDRHullu Hirvi MikkeliMara Korhonen 0400-652656
SYYSKUU
La 4.9.10.00 Seura-SM karsintaYDDTTavastia Pallo HkiPertti Taipale 050-3374778
Su 5.9.10.00 Seura-SM pääkilpailuYDDTTavastia Pallo HkiPertti Taipale 050-3374778
Pe 10.9. -
Su 12.9.
Juniorien EM-kilpailutJT JALuxemburg 
Su 12.9.10.00 Pallo HukassaYDRTurun Petanque-SeuraJuhani Sucksdorff 050-5203857
La 18.9.10.00 Ranking-finaalitYSR NSR JSRSusirajan Petanque JoensuuRaimo Piiroinen 0400-678799
To 23.9. -
Su 26.9.
MM-kilpailutYT YAGrenoble Ranska 

Y = yleinen
N = naiset
J = juniorit
V = veteraanit (50/55-v.)
S = singeli
D = duppeli
T = trippeli
A = ammunta
R = arvopistekilpailu
Kaikkiin kalenterikilpailuihin osallistuvilla pitää olla voimassa oleva lisenssi!

Järjestävien seurojen tarkemmat yhteystiedot ja kotisivut.

Kalenterikilpailut löytyvät myös Petankistien Allakasta, jossa on myös joitain muita epävirallisempia harraste- ja liikuntatapahtumia.


Kansainvälinen kilpailukalenteri 2004