Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Kilpailukalenteri 2006

Kilpailuvaliokunta

Versio 6.6.2006, muutokset mahdollisia.


LOKAKUU 2005

  • La 15.10. 11.00 Kapteenin Syyskaato YDR, Club des Champions / HPet Helsinki, Mikko Soikkeli 040-5510197

MARRASKUU 2005

  • La 5.11. 10.00 Marraskisa YDR, Droppi Petanque Mikkeli, Jari Alanen
  • Su 20.11. 11.00 Yleinen singeli YSR, PEESI / HPet Helsinki

JOULUKUU 2005

  • La 3.12. 10.00 Kinkkuduppeli YDR, Droppi Petanque Mikkeli, Jari Alanen
  • La 3.12. 11.00 Juniorien duppeli JDR, Tavastia Pallo / HPet Helsinki
  • La 3.12. 11.00 Naisten trippeli NTR, Tavastia Pallo / HPet Helsinki
  • La 3.12. 11.00 Yli 55-v. duppeli VDR, Tavastia Pallo / HPet Helsinki

TAMMIKUU 2006

  • Su 22.1. 11.00 Yli 55-v. trippeli VTR, Koski-Kuula Kuusankoski, Lasse Ahlroth 040-7480391

HELMIKUU 2006

  • La 11.2. - su 12.2. Ruotsi-Suomi maaottelu YNJVT, Ruotsi
  • La 18.2. 11.00 Sekaduppeli YDR, PEESI / HPet Helsinki
  • La 25.2. 11.00 Yleinen trippeli YTR, Kallion Kirkas / HPet Helsinki

MAALISKUU 2006

  • La 4.3. 10.00 Maalisduppeli YDR, Droppi Petanque Mikkeli, Jari Alanen
  • Su 5.3. 11.00 Suomen cup puolivälierät, HPet Helsinki
  • Su 12.3. 10.00 Yli 55-v. duppeli VDR, PSC Anjalankoski, Veikko Stavén 0400-700994
  • Su 12.3. 10.00 Naisten duppeli NDR, PSC Anjalankoski, Veikko Stavén 0400-700994
  • La 18.3. 11.00 Suomen cup välierät ja finaali/pronssiottelu, Linnan Petanquistit Hämeenlinna
  • La 25.3. 11.00 Juniorien trippeli JTR, Tavastia Pallo / HPet Helsinki
  • La 25.3. 11.00 Naisten trippeli NTR, Tavastia Pallo / HPet Helsinki

HUHTIKUU 2006

  • La 1.4. 11.00 Yleinen trippeli YTR, Club des Champions / HPet Helsinki, Mikko Soikkeli 040-5510197
  • La 8.4. 10.00 Lemminkäinen-trippeli YTR, Hullu Hirvi Petanque Mikkeli, Martti Korhonen 0400-652656

TOUKOKUU 2006

  • La 6.5. 10.00 II divisioona Häme, Koski-Petankki Valkeakoski
  • La 13.5. 10.00 Riemukaari-duppeli YDR, Riemukaari Kärkölä, Antero Lehti 0400-494873
  • La 13.5. 10.00 Turku Ranking YDR, Turun Petanque-Seura, Mirja Laine 040-5561561
  • La 20.5. 10.00 Tampere-turnaus YTR, Tampere Petanque TPQ, Tapio Salomäki 040-5859011
  • Su 21.5. ??.?? II divisioona Länsi, Harjunpää
  • La 27.5. 11.00 Suomi-Viro maaottelu YNJT, SP-L / HPet Hki
  • La 27.5. 10.00 Mikkeli-Trippeli YTR, Droppi Petanque Mikkeli, Jukka Salminen 041-4354456
  • Su 28.5. 10.00 XIV Kymi Voikkaa Tour YDR, Koski-Kuula Kuusankoski, Lasse Ahlroth 040-7480391

KESÄKUU 2006

  • Su 4.6. 10.00 II divisioona Kymi-Saimaa, Vanha Selli Mikkeli, Sini Järvinen 045-6386944
  • Su 4.6. 11.00 II divisioona Etelä, PSC Järvenpää
  • La 10.6. 10.00 Sarjat 1. pelipäivä YT NVTR, KOO-VEE Tampere, Lauri Kolehmainen 050-3039407
  • Su 11.6. 10.00 Singelit YNJSR, KOO-VEE Tampere, Lauri Kolehmainen 050-3039407
  • Su 11.6. ??.?? II divisioona Länsi, Loimaa
  • To 15.6. - su 18.6. Mayo Boule Festival YST, Tukholma Ruotsi
  • La 17.6. 10.00 Veteraanien SM-sarjan ylim. pelipäivä VTR, UTU-Petankki Rauma, Vesa Tuominen 050-3713721

HEINÄKUU 2006

  • La 1.7. 10.00 Hullu Hirvi Trippeli YTR, Hullu Hirvi Petanque Mikkeli, Arvo Haikonen 041-4491025
  • Ke 5.7. - su 9.7. SM-kilpailut YNJLSDTAR, PEESI ja Kallion Kirkas Helsinki
  • La 15.7. 10.00 Sarjat 2. pelipäivä YT NVTR, Helsingin Boule-yhdistys, Mikael Gripenberg 040-7518287
  • Su 16.7. 11.00 II divisioona Etelä, Espoon Patonki
  • La 22.7. 11.00 Lahti Boule Duppeli YDR, Lahti Boule, Jukka Pöyry 050-5963855
  • La 22.7. 10.00 II divisioona Kymi-Saimaa, Karhu-Petankki Kotka, Timo Toikka 0400-755519
  • La 22.7. 10.30 Euroopan cup, Suomi / CDC - Luxemburg, Hki
  • La 29.7. - su 30.7. Paikalliskisojen viikonloppu

ELOKUU 2006

  • La 5.8. - su 6.8. PM-kilpailut YNJVT, Ronneby Ruotsi
  • La 5.8. 10.00 Pori Open YDR, Petanque Club de Pori, Arto Stenberg 050-3063939
  • La 5.8. 10.00 Vanha Selli -duppeli YDR, Droppi Petanque Mikkeli, Sini Järvinen 045-6386944
  • La 12.8. - su 13.8. Sarjojen finaalit ja karsinnat YT NTR, Droppi Petanque Mikkeli, Sini Järvinen 045-6386944
  • Pe 18.8. - su 20.8. Juniorien EM-kilpailut JTA, Martigny Sveitsi
  • La 19.8. 10.00 Yli 55-v. duppeli VDR, Karhu-Petankki Kotka, Timo Toikka 0400-755519
  • Pe 25.8. - la 26.8. Yli 50-v. SM-duppeli VD, PSC Järvenpää, Veli-Matti Myllymäki 040-7161131
  • La 26.8. - su 27.8. SM-sekaduppeli YNDR, PSC Järvenpää, Veli-Matti Myllymäki 040-7161131

SYYSKUU 2006

  • La 2.9. 10.00 Seura-SM YDDT, Petanque Club de Pori, Arto Stenberg 050-3063939
  • La 16.9. 10.00 Ranking-finaalit YNJVSR, Droppi Petanque Mikkeli, Sini Järvinen 045-6386944
  • Ke 20.9. - Su 24.9. MM-kilpailut YNTA, Grenoble Ranska

Huomautuksia

  • Alueet voivat itse päättää II divisioonan pelipäivät, kunhan ne pelataan hyvissä ajoin ennen karsintoja 12.8.

Y = yleinen
N = naiset
J = juniorit (alle 18-v.)
L = nuoremmat juniorit (alle 15-v.)
V = veteraanit (50/55-v.)
S = singeli
D = duppeli
T = trippeli
A = ammunta
R = arvopistekilpailu
Kaikilla kalenterikilpailuihin osallistuvilla pitää olla voimassa oleva lisenssi!

Kalenterikilpailut löytyvät myös Petankistien Allakasta, jossa on myös joitain muita epävirallisempia harraste- ja liikuntatapahtumia.

Kansainvälinen kilpailukalenteri 2006 ja ulkomaisia kilpailukutsuja