Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Kilpailukalenteri 2008

Kilpailutoimi

Versio 29.8.2008, muutokset mahdollisia


TAMMIKUU

HELMIKUU

  • La 9.2. - su 10.2. Ruotsi-Suomi maaottelu YNJVUDT, Ruotsi
  • La 23.2. Suomen cup alkukarsinnat, HPet Hki ja LIN Hlinna

MAALISKUU

  • La 15.3. Suomen cup loppuottelut, HPet Hki
  • La 8.3. 11.00 Maalistrippeli YTR, Kallion Kirkas Hki, Riitta Kangas 050-3854473

HUHTIKUU

  • Ke 16.4. - pe 18.4. U23 EM-kilpailut UT, Ranska

TOUKOKUU

  • La 17.5. - Su 18.5. Veteraanien EM-kilpailut VD/VT, Tanska
  • La 17.5. 10.00 Pekka Vihtalahden muistoturnaus VDR, Petanque Club de Pori, Arto Stenberg 050-3063939
  • La 24.5. 10.00 Sarjat VTR, UTU-Petankki Rauma, Vesa Tuominen 050-3713721
  • Su 25.5. 10.00 Tampere-turnaus YTR, Tampere Petanque, Tapio Salomäki 040-5859011
  • La 31.5. Suomi-Viro maaottelu YNJT, SP-L Suomi

KESÄKUU

  • La 7.6. 10.00 Sarjat YT NTR JDR VTR, KOO-VEE Tampere, Lauri Kolehmainen 050-3039407
  • Su 8.6. 10.00 MM-karsinta YTR, KOO-VEE Tampere, Lauri Kolehmainen 050-3039407
  • La 14.6. 10.00 MM-karsinta YTR, Kallion Kirkas Hki, Riitta Kangas 050-3854473
  • La 14.6. 10.00 Sarjat VTR, Linnan Petanquistit Hlinna, Kalevi Lehtinen 0500-504979
  • La 28.6. 10.00 Sarjat VTR, PSC Anjalankoski, Veikko Stavén 0400-700994

HEINÄKUU

  • Ma 7.7. - la 12.7. SM-kilpailut YNJLVSDTAR, SP-L Helsinki
  • La 19.7. 10.00 Sarjat, veteraanien loppuottelut YT NTR JDR VTR, PSC Järvenpää, Veli-Matti Myllymäki 040-7161131
  • La 26.7 - su 27.7. Paikalliskisojen viikonloppu

ELOKUU

  • La 2.8. 10.00 Sarjojen loppuottelut ja karsinnat YT NTR JDR, Mynämäen Petanque-seura, Reino Laaksonen 040-5028579
  • Pe 8.8. - su 10.8. Juniorien EM-kilpailut JTA, Nieuwegein Hollanti
  • La 9.8. 10.00 Pori-Open YDR, Petanque Club de Pori, Arto Stenberg 050-3063939
  • Su 10.8. 10.00 MM-karsinta YTR, Petanque Club de Pori, Arto Stenberg 050-3063939
  • La 16.8. - su 17.8. PM-kilpailut YNJT, Kalundborg Tanska
  • La 16.8. Veteraanien avoin PM-kilpailu VT, Tanska
  • La 23.8. 10.00 SM-sekaduppeli YDR, KOO-VEE Tampere, Lauri Kolehmainen 050-3039407
  • La 30.8. 10.00 Tursunperän turnaus YDR, Mynämäen Petanque-seura, Reino Laaksonen 040-5028579

SYYSKUU

  • La 6.9. 10.00 Seura-SM YDDT, Helsingin Boule-yhdistys, Mikael Gripenberg 040-7518287
  • Su 14.9. 09.00 MM-karsinnan loppuottelut, SP-L / HPet Helsinki, Arto Stenberg 050-3063939

LOKAKUU

MARRASKUU

JOULUKUU

Y = yleinen
N = naiset
J = juniorit (alle 18-v.)
L = nuoremmat juniorit (alle 15-v.)
V = veteraanit (yli 55-v.)
U = nuoret (18-22-v.)
S = singeli
D = duppeli
T = trippeli
A = ammunta
R = arvopistekilpailu
Kaikilla kalenterikilpailuihin osallistuvilla pitää olla voimassa oleva lisenssi!