Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Kilpailukalenteri 2014

Kilpailutoimi

Versio 3.3.2014, muutokset mahdollisia, täydennykset todennäköisiä


Tammikuu:
18.1. klo 10 Suomen Cup, SP-L, Pasilan halli, Helsinki

Helmikuu:
8.2. klo 10 Finnish Masters, SP-L, Pasilan halli, Helsinki

Maaliskuu:
15.3. klo 10 Veteraanien EM-karsinta, Turun Petanque-Seura
16.3. Veteraanien ammunnan karsinta, Turun Petanque-Seura
22.3. klo 10 Miesten MM-karsinta / Naisten EM-karsinta, Kallion Kirkas Helsinki
23.3. Miesten/Naisten ammunnan karsinta, Kallion Kirkas Helsinki

Huhtikuu:
12.4. klo 10 Veteraanien EM-karsinta, Linnan Petanquistit Hämeenlinna
13.4. Veteraanien ammunnan karsinta, Linnan Petanquistit Hämeenlinna
26.4. klo 10 Miesten MM-karsinta / Naisten EM-karsinta, Turun Petanque-Seura
27.4. Miesten/Naisten ammunnan karsinta, Turun Petanque-Seura

Toukokuu:
10.5. Mahdollinen ylimääräinen karsinta, järjestäjä: ?
17.5. Sarjojen 1. kierros, PSC Järvenpää

Kesäkuu:
7.6. Sarjojen 2. kierros, PSC Anjalankoski
14.6. SM-ammuntakisan karsinta (ulko), Kallion Kirkas, Helsinki
27.-29.6. +55 EM-kisat, Luulaja Ruotsi

Heinäkuu:
ma 7.7. SM-kisat (VS, ES), SP-L, Hamina Bastioni
ti 8.7. SM-kisat (VD), SP-L, Hamina Bastioni
ke 9.7. SM-kisat (VT, VA, JS, JA, JD, JT), SP-L, Hamina Bastioni
to 10.7. SM-kisat (YT, YA, NS), SP-L, Hamina Bastioni
pe 11.7. SM-kisat (YS, NT, NA), SP-L, Hamina Bastioni
la 12.7. SM-kisat (YD, ND), SP-L, Hamina Bastioni
la 19.7. SM-sekaduppeli, Euran Raiku
su 20.7. SM-sekatrippeli, Euran Raiku
la 26.7. – su 27.7. EuroCup

Elokuu:
2.8. Sarjojen finaalit/karsinnat, Koski-Petankki Valkeakoski
16.8. Seura-SM, järjestäjä: Turun Petanque-Seura

Syyskuu:
25.–28.9. Naisten EM-kisat, Mersin Turkki

Lokakuu:
la 18.10. Finnish Ladies, Helsinki
22.–26.10. Miesten MM-kilpailut, Tahiti

Marraskuu:
29.11. Finnish Veterans, Loimaan Petanque

Joulukuu:
-


Y = yleinen
M = miehet
N = naiset
J = juniorit (alle 18-v.)
L = nuoremmat juniorit (alle 15-v.)
V = veteraanit (yli 55-v.)
U = nuoret (18-22-v.)
S = singeli
D = duppeli
T = trippeli
A = ammunta
R = arvopistekilpailu
Kaikilla kalenterikilpailuihin osallistuvilla pitää olla voimassa oleva lisenssi!