Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Petanque - Tulospörssi kesä 2002


Boule Baltique Helsinki

9.5.2002 Baltique Duppeli, 62 joukkuetta

1. Jarmo Heinonen, Iivo Paaso (LIN)
2. Arttu Poikolainen, Kari Poikolainen (HPK/SLP)
3. Tuukka Hursti, Tuomas Leskinen (MAP)
4. Heli Kinnunen, Jari Hakuli (SLP/LBO)

B-sarja
1. Antti Kortela, Mika Sallinen (SLP)
2. Mikko Kamppuri, Tauno Sevon (MUN/KUU)
3. Kari Koskinen, Jyri Suksi (KAL/SLP)

C-sarja
1. Salla Kalliosalo, Anja Parviainen (MUN/HBY)


Karhu-Petankki Kotka

9.5.2002 Helatorstai-duppeli, 26 joukkuetta

1. Timo-Pekka Eväkoski, Jari Häkkinen (KAR/PSC)
2. Pekka Barck, Harri Frost (KAR)
3. Juha Kansonen, Arttu Vantola (KAR)
4. Katri Ripatti, Vuokko Majander (ANJ/KOU)

B-sarja
1. Mikko Jaanu, Veli-Matti Sillanpää (KOU)
2. Kai Aalto, Reijo Mikkola (KAR)
3. Ari Piira, Kalervo Savolainen (ANJ/KAR)

27.7.2002 Meripäivä-duppeli, 23 joukkuetta

1. Kari Vartiainen, Jouni Hokkinen (HBY)
2. Pekka Koivunen, Timo Toikka (KAR)
3. Markku Rinne, Petri Seppä (PCS)
4. Paili Mehtonen, Reijo Mehtonen (KOO-VEE)

B-sarja
1. Juha Kansonen, Veli-Matti Sillanpää (KAR/KOU)
2. Arja Ahlroth, Lasse Ahlroth (KOK)
3. Markus Barck, Reijo Sintero (KAR)

31.8.2002 Mestari-duppeli yli 60-v., 17 joukkuetta

1. Kalevi Sinivaara, Ole Nyberg (PSC-Anjalankoski)
2. Sulo Niiranen, Tauno Mänttäri (PSC-Anjalankoski)
3. Nestori Miikkulainen, Timo Malin (Karhu-Petankki)
4. Keijo Orre, Aarre Alander (Riemukaari)

B-sarja
1. Paula Järvisalo, Seppo Järvisalo (Koski-Kuula)
2. Martti Silventoinen, Unto Salonen (Femma)
3. Kaarlo Vierula, Kaj Boström (Femma)

14.9.2002 Ruska-duppeli, 19 joukkuetta

1. Simo Linteri, Petri Seppä (PSC/PCS)
2. Kai Aalto, Veli-Matti Sillanpää (KAR/KOU)
3. Markus Barck, Juha Kansonen (KAR)
4. Erkki Kuismanen, Matti Villanen (KAR)

B-sarja
1. Jari Häkkinen, Timo-Pekka Eväkoski (PSC/KAR)
2. Reijo Mikkola, Timo Malin (KAR)
3. Pekka Barck, Harri Frost (KAR)


Riemukaari Kärkölä

11.5.2002 Riemukaari duppeli, 9 joukkuetta

1. Marko Jakonen, Jukka Holopainen
2. Antero Lehti, Mikko Lehti
3. Jussi Lehti, Pontus Vainionpää
4. Ville Sappinen, Ismo Ristolainen

B-sarja
1. Mikko Lahti, Alpo Turkulainen


Itäkeskuksen Petanque Club Hki

18.5.2002 IPC-singeli, 19 pelaajaa

1. Harri Tyyskä (PSC)
2. Toni Ikonen (KAL)
3. Miikka Kouvonen (PSC)
4. Selhattin Güzel (IPC)

19.5.2002 IPC-trippeli, 14 joukkuetta

1. Jari Lukkarila, Esa Saastamoinen, Anssi Viinikainen (SUS)
2. Jukka Holopainen, Miikka Kouvonen, Antti Lehtonen (PSC)
3. Marko Jakonen, Ari-Pekka Mäkelä, Juha-Pekka Siro (PSC)
4. Salla Kalliosalo, Kati Nieminen, Anu Uusio (MUN/PSI/MUN)


Tampere Petanque

18.5.2002 Tampere-trippeli (L), 18 joukkuetta

1. Ilkka Kankare, Harri Lehtinen, Arto Stenberg (LIN/HBY/HBY)
2. Kati Nieminen, Mirva Näsilä, Outi Raitasuo (PSI/SLP/SLP)
3. Daniel Duhamel, Azis Laouni, Miska Nieminen (KVP/KVP/PSI)
4. Jari Lukkarila, Jukka Pöyry, Esa Saastamoinen (SUS/LBO/SUS)


Turun Petanque-Seura

18.5.2002 Turku Open, 16 joukkuetta

1. Bachir Benhammoud, Tuomas Kettunen, Seppo Lindman
2. Kari Lehtonen, Erkki Rantanen, Kimmo Rantanen
3. Merja Airaksinen, Juhani Airaksinen, Jussi Junttila
4. Hemmo Järvinen, Jukka Järvinen, Reijo Lamminpää

B-sarja
1. Riitta Vesamäki, Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen
2. Christer Abrahamsson, Matti Halonen, Tom Lindberg

15.6.2002 Neljän kuulan singeli, 48 pelaajaa

1. Seppo Lindman
2. Harri Tyyskä
3. Aziz Laouni
4. Kari Lehtonen

B-sarja
1. Kari Randell

31.8.2002 Pallo Hukassa (L), 12 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tatu Kuusisto (PSC/TUR)
2. Arto Stenberg, Hannu Muuri (HBY)
3. Markku Nieminen, Harri Koivunen (LOI)
4. Merja Airaksinen, Jussi Airaksinen (TUR)


PSC Anjalankoski

19.5.2002 60 v. Petankkitreffit, 14 joukkuetta

1. Tauno Mänttäri, Sulo Niiranen (ANJ)
2. Veikko Torikka, Yrjö Hartikainen (Karkkila)
3. Tauno Sévon, Pekka Jokinen (KUU/VUF)
4. Eva Piepponen, Esko Piepponen (KOU)

25.8.2002 Elovalkeat, 11 joukkuetta

1. Simo Linteri, Petri Lohman
2. Keijo Toikander, Harri Peltola
3. Eila Stavén, Tauno Mänttäri
4. Pekka Frost, Kai Aalto

15.9.2002 Puisto-singeli, 20 pelaajaa

1. Petri Seppä
2. Marko Jakonen
3. Sulo Niiranen
4. Mikko Jaanu


Espoon Patonki

26.5.2002 EPA-trippeli, 19 joukkuetta

1. Tamglas / Daniel Duhamel, Azis Laouni, Miska Nieminen
2. Jarmo Heinonen, Ilkka Kankare, Iivo Paaso
3. Ville Järvi, Ari-Pekka Mäkelä, Pertti Taipale
4. Päivi Kuvaja, Outi Raitasuo, Pentti Kuvaja

B-sarja
1. Ritva Juurinen, Kari Ahonen, Jorma Lahtinen
2. Seija Viertonen, Jari Hänninen, Mikko Laine


UTU-Petankki Rauma

1.6.2002 Yli 50-v. duppeli, 17 joukkuetta

1. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg (PCP)
2. Erkki Hiltunen, Juhani Hirvonen (MYN)
3. Eero Ravantti, Matti Viljanen (HAR)
4. Veijo Savolainen, Keijo Kupiainen (UTU)

B-sarja
1. Pertti Nieminen, Rauno Nieminen (UTU)
2. Erkki Nieminen, Raimo Rantanen (UTU)
3. Pekka Urponen, Jussi Salminen (UTU)

27.7.2002 III Pitsiturnaus, 24 joukkuetta

1. Tuomas Kettunen, Seppo Lindman (Loimaa)
2. Eero Ravantti, Tarja Roslöf (Harjunpää)
3. Arto Stenberg, Viljo Stenberg (Hki/Pori)
4. Seppo Myllylä, Pertti Nieminen (Rauma)

B-sarja
1. Terttu Lamminpää, Reijo Lamminpää (Mynämäki)
2. Aimo Söderdahl, Paavo Klytseroff (Rauma)
3. Matti Saarela, Jukka Lunden (Rauma)


Koski-Kuula Kuusankoski

2.6.2002 Kymi-Voikkaa Tour, 15 joukkuetta

1. Marko Jakonen, Miikka Kouvonen
2. Jukka Pöyry, Esa Saastamoinen
3. Mika Ahonen, Simo Linteri
4. Mikko Jaanu, Arto Stenberg

4.8.2002 Sommelo Open, 9 joukkuetta

1. Marko Jakonen, Jukka Virtanen
2. Ari Piira, Katri Ripatti
3. Jyrki Matikainen, Arto Stenberg
4. Mika Ahonen, Mikko Jaanu


Loimaan Petanque

2.6.2002 Puistokisa, 26 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tatu Kuusisto (Loimaa/Turku)
2. Markku Nieminen, Harri Koivunen (Loimaa)
3. Heikki Haapanen, Tuomas Kettunen (Loimaa)
4. Hannu Saari, Jouni Väliviita (Ulvila)

B-sarja
1. Seija Hukkanen, Mirja Laine (Turku)

28.7.2002 Hirviheitot, 18 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Bachir Benhammoud (Loimaa)
2. Jukka Voivala, Jarno Lahti (Hämeenlinna)
3. Marko Jakonen, Jukka Virtanen (Lahti)
4. Pekka Urponen, Vesa Tuominen (Rauma)

B-sarja
1. Seija Uusitalo, Päivi Kaunisto (Loimaa)

24.8.2002 Loimaa Open, 7 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Bachir Benhammoud (Loimaa)
2. Harri Koivunen, Kari Randell (Loimaa/Salo)
3. Tuomas Kettunen, Markku Nieminen (Loimaa)
4. Elvi Aaltonen, Eila Nummila (Loimaa)


PSC Järvenpää

9.6.2002 Jannen Kilkkaus, 8 joukkuetta

1. Nils Gers, Juha-Pekka Siro, Mikko Soikkeli
2. Marko Jakonen, Miikka Kouvonen, Jukka Pöyry
3. Esa Kouvonen, Kai Kukkonen, Simo Kukkonen
4. Mehmet Güzel, Selhattin Güzel, Seppo Kaukiainen

3.8.2002 Järvenpää -51, 25 joukkuetta

1. Olli Sinnemaa, Arto Stenberg
2. Kalle Järvi, Miska Nieminen
3. Marko Aalto, Tuukka Ylönen
4. Harri Lehtinen, Sami Lukka

B-sarja
1. Pirjo Frangen, Stiina Kamppuri
2. Toivo Ahola, Tuula Ahola


Hullu Hirvi Mikkeli

13.7.2002 Hullu Hirvi Trippeli, 17 joukkuetta

1. Marko Jakonen, Seppo Lindman, Juha-Pekka Siro (PSC)
2. Olli Sinnemaa, Arttu Poikolainen, Samuli Kankkunen (HPK)
3. Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen, Henry Myyryläinen (DRO)
4. Simo Linteri, Harri Tyyskä, Mikko Soikkeli (PSC)

(B-sarja) OPA-trippeli

1. Pekka Puntanen, Arvo Haikonen, Heikki Pyrhönen (HUL)
2. Erkki Hyttinen, Samuli Ilvonen, Markku Pellikainen (VAR)
3. Eija Hurri, Jukka-Pekka Kimari (HUL), Seppo Kaukiainen (HBY)

7.9.2002 Pelimanni Duppeli, 12 joukkuetta

1. Antti Tuukkanen, Henry Myyryläinen (DRO)
2. Hannu Haajanen, Ari Jokinen (HUL)
3. Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen (DRO)
4. Jukka Salminen, Mauno Lind (DRO)


Linnan Petanquistit Hämeenlinna

9.-10.8.2002 Yli 50-v. SM-duppeli, 51 joukkuetta (lisätietoja, valokuvia)

1. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg (Petanque Club de Pori)
2. Eila Kankare, Esko Korhonen (Linnan Petanquistit Hlinna)
3. Tapio Sappinen, Rauno Kallio (Nassu Nastola / Tavastia Pallo Hki)
4. Pertti Helin, Rauno Heinäkoski (KOO-VEE Tampere)
5. Tauno Lahdenperä, Seppo Tuominen (Harjunpään Tuisku)
6. Yngve Tallberg, Jukka Salonoja (Tyrvään Petanque)
7. Jukka Siivonen, Erkki Muinonen (Droppi Petanque Mikkeli)
8. Tuula Ahola, Toivo Ahola (Munkan Petankki Hki)

10.-11.8.2002 SM-sekaduppeli, 83 joukkuetta (lisätietoja, valokuvia)

1. Satu Lehtonen, Antti Lehtonen (PSC Järvenpää)
2. Seija Hukkanen, Kimmo Keränen (Turun Petanque-Seura)
3. Salla Kalliosalo, Miska Nieminen (Munkan Petankki Hki / PEESI Espoo)
4. Outi Raitasuo, Mikko Soikkeli (Suomen Lisenssipelaajat Hki / PSC Järvenpää)
5. Pia Gripenberg, Mikael Gripenberg (Helsingin Boule-yhdistys)
6. Kati Nieminen, Marko Jakonen (PEESI Espoo / PSC Järvenpää)
7. Aila Tiilikka, Antero Lehti (Martin Petanque Hyvinkää / Riemukaari Kärkölä)
8. Mira Kyllönen, Samuli Kankkunen (PSC Järvenpää / Helsingin Boule-yhdistys) 


Lahti Boule

18.8.2002 10-v. Juhladuppeli, 32 joukkuetta (lisätietoja, valokuvia)

1. Pasi Matilainen, Anssi Viinikainen (Mikkeli/Joensuu) 
2. Marko Aalto, Jussi Savolainen (Helsinki/Kuopio) 
3. Marko Jakonen, Miikka Kouvonen (Lahti/Helsinki) 
4. Sami Lukka, Mika Metsä-Eerola (Hämeenlinna) 

B-sarja 
1. Tatu Kuusisto, Esa Tuominen (Turku) 
2. Mika Ahonen, Henri Lukka (Lahti/Hämeenlinna) 
3. Päivi Kuvaja, Pentti Kuvaja (Espoo) 
3. Seppo Kaukiainen, Jaakko Talosela (Helsinki) 


Droppi Petanque Mikkeli

24.8.2002 Mikkeli-trippeli, 8 joukkuetta

1. Tom Noro, Jaakko Kimari, Ari Jokinen (HUL)
2. Hannu Kaatranen, Henry Myyryläinen, Pasi Matilainen (DRO)
3. Mauno Lind, Mikko Neuvonen, Jukka Salminen (DRO)
4. Samuli Ilmonen, Timo Hyttinen, Erkki Hyttinen (VAR/KAN)


Petanque Club de Pori

24.8.2002 Siikarantaturnaus trippeli, 7 joukkuetta

1. Anita Olkinuora, Tarja Roslöf, Eero Ravantti
2. Tuomo Lehtinen, Vesa Korpunen, Viljo Stenberg
3. Jouni Väliviita, Tauno Lahdenperä, Seppo Tuominen

25.8.2002 Siikarantaturnaus singeli, 17 pelaajaa

1. Raimo Vesterlund
2. Harri Kankaanpää
3. Tarja Roslöf
4. Joonas Honkasalo

14.9.2002 Pori Open (L), 14 joukkuetta

1. Arto Stenberg, Hannu Muuri (Helsinki Boule)
2. Helena Kankaanpää, Harri Kankaanpää (PC de Pori)
3. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg (PC de Pori)
4. Pirjo Kivinen, Markku Nieminen (Loimaan Petanque)


Koski-Petankki Valkeakoski

24.8.2002 Waltikka-turnaus, 18 joukkuetta

1. Henri Lukka, Jussi Lehti, Pontus Vainionpää
2. Pentti Mehtonen, Reijo Mehtonen, Pauli Mehtonen
3. Pertti Rinkkala, Jari Haapanen, Jari Hirvonen
4. Teuvo Pajuoja, Pekka Kokkonen, Matti Hakala

B-sarja
1. Leo Leppimäki, Ari Tamminen, Urpo Vinnari
2. Jukka Voivala, Jarno Lahti, Mika Vuori
3. Terhi Nieminen, Ari Lähteenmäki, Tapio Salomäki


KOO-VEE Tampere

31.8.2002 Patonkipetankki, 9 joukkuetta

1. 3P (Pentti, Pekka ja Pauli Mehtonen)
2. Rinkkalat (Anna, Maria ja Pertti Rinkkala)
3. Herpes (Ari Reijonen, Matti Lehtimäki, Risto Vartiamäki)
4. Jälkkärit (Jukka Toikko, Kent Hjerppe, Heikki Parkkinen)

1.9.2002 KOO-VEE duppeli, 19 joukkuetta

1. Mää ja toi (Jukka Lehto, Harri Lehtinen)
2. Stenberg & Myllymäki (Arto Stenberg, Veli-Matti Myllymäki)
3. Aziz & Choaib (Aziz Laouini, Choaib)
4. Markku ja Pirjo (Markku Nieminen, Pirjo Kivinen)


Boulistit Oulu

7.9.2002 Oulunpäiväturnaus duppeli, 4 joukkuetta

1. Ari Heikkinen, Olli Rinne
2. Ismo Kinnunen, Kari Oikarinen
3. Kimmo Melamies, Aki Pulkkinen


Pohjois Kymen seurayhtymä

12.10.2002 VII Seura-SM, 31 seuraa

                             S +  D +  T = Yht

 1. Linnan Petanquistit      8 +  3 +  1 = 12
 Ilkka Kankare, Mika Metsä-Eerola, Iivo Paaso,
 Tuukka Ylönen, Jarmo Heinonen, Markus Lähdesniemi

 2. PSC Järvenpää            2 +  1 +  9 = 12
 Marko Jakonen, Jari Häkkinen, Seppo Lindman,
 Juha-Pekka Siro, Miikka Kouvonen, Mikko Soikkeli

 3. PC de Strömfors          1 + 15 +  2 = 18
 Petri Seppä, Markku Rinne, Harri Turunen,
 Kari Harsia, Tommi Kiviranta, Joel Björkqvist

 4. Helsinki Boule           6 +  5 + 10 = 21
 5. Nassu                    5 + 11 +  8 = 24
 6. Harjunpään Tuisku        7 + 19 +  3 = 29
 7. Droppi Petanque         14 + 10 +  5 = 29
 8. Karhu-Petankki          11 +  9 + 16 = 36
 9. Tavastia Pallo          10 + 14 + 14 = 38
10. Hullu Hirvi             16 + 21 +  7 = 44
11. Petanque Kuopio         19 +  2 + 23 = 44
12. Riemukaari              13 +  6 + 25 = 44
13. Petosen Nallet          29 +  7 + 11 = 47
14. Kanuunat                15 + 13 + 20 = 48
15. Espoon Patonki           9 + 29 + 13 = 51
16. Loimaan Petanque         4 + 23 + 24 = 51
17. Oravainen               18 +  8 + 26 = 52
18. Kallion Kirkas          17 + 17 + 19 = 53
19. Munkan Petankki         12 + 28 + 15 = 55
20. PC de Pori              31 +  4 + 22 = 57
21. Koski-Kuula              3 + 24 + 30 = 57
22. Petanque Kouvola        28 + 12 + 18 = 58
23. PEESI                   22 + 16 + 21 = 59
24. Bitankki                26 + 30 +  4 = 60
25. Turun Petanque-Seura    27 + 27 +  6 = 60
26. Varkauden Tarmo         30 + 20 + 12 = 62
27. PSC Järvenpää II        23 + 25 + 17 = 65
28. Martin Petanque         21 + 18 + 31 = 70
29. PSC Anjalankoski        20 + 26 + 27 = 73
30. Kalvolan Isku           24 + 22 + 28 = 74
31. Koski-Petankki          25 + 31 + 29 = 85

Singeli:
1. Petri Seppä (PC de Strömfors)
2. Marko Jakonen (PSC Järvenpää)
3. Seppo Järvisalo (Koski-Kuula)

Duppeli:
1. Jari Häkkinen, Seppo Lindman (PSC Järvenpää)
2. Arto Savolainen, Jussi Savolainen (Petanque Kuopio)
3. Mika Metsä-Eerola, Iivo Paaso (Linnan Petanquistit)

Trippeli:
1. Tuukka Ylönen, Jarmo Heinonen, Markus Lähdesniemi (Linnan Petanquistit)
2. Kari Harsia, Tommi Kiviranta, Joel Björkqvist (PC de Strömfors)
3. Hannu Saari, Vesa Korpunen, Tarja Roslöf (Harjunpään Tuisku)


11.-14.7.2002 Naisten MM-kilpailut La Tuque Kanada

TRIPPELI, 27 joukkuetta 25 maasta

1. Espanja / Jeronima Ballesta, Maria Jose Diaz, Maria Jose Perez, Yolanda Matarranz
2. Thaimaa / Thongari Thamaakord, Waraphorn Manhamad, Yanin Lertwisetkaew, Noknoi Youngham
3. Marokko / Asmaa Bernoussi, Latifa Ouaba, Ouissal Khoubane, Hajar Fahmi
4. Hollanti
...
9.-16 Suomi / Salla Kalliosalo, Kati Nieminen, Mirva Näsilä, Outi Raitasuo

COUPE DES NATIONS, 11 joukkuetta

1. Kanada 1
2. Tshekki
3. Kanada 2
3. USA

AMMUNTA, 25 kilpailijaa

1. Espanja / Yolanda Mattaranz
2. Ruotsi / Eva Carlsson
3. Ranska / Cynthia Quennehen
3. Kanada / Maryse Bergeron
...
11.-12. Suomi / Mirva Näsilä


3.-4.8.2002 PM-kilpailut Fredrikstad Norja

YLEINEN

1. Suomi 2 / Samuli Kankkunen, Hannu Muuri, Anssi Viinikainen
2. Tanska 1 / Emil Gary, Launy Larsen, Calus Pedersen
3. Ruotsi 2 / Pontus Thuresson, Harko Verhagen, Ulf Wallmann
4. Ruotsi 1
5. Tanska 2
6. Suomi 1 / Jarmo Heinonen, Ilkka Kankare, Iivo Paaso
7. Norja 2
8. Norja 1

JUNIORIT

1. Suomi 1 / Ville Järvi, Jussi Lehti, Henry Myyryläinen
2. Tanska 2 / Anders Bonde, Jesper Dreyer, Michael Stengaard
3. Ruotsi 1 / Jimmy van Houten, Tonny van Houten, Albin Plantin
4. Ruotsi 2
5. Tanska 1
6. Suomi 2 / Mikko Kamppuri, Henri Lukka, Pontus Vainionpää
7. Norja

NAISET

1. Ruotsi 2 / Lisa Alvén, Ann-Marie Karlsson, Ingrid Wahlbin
2. Suomi 2 / Päivi Lehtonen-Palmqvist, Mirva Näsilä, Outi Raitasuo
3. Ruotsi 1 / Linda Bengtsson, Maria Bergström, Sara Lindelöf
4. Tanska 2
5. Suomi 1 / Salla Kalliosalo, Kati Nieminen, Anu Uusio
6. Norja 1
7. Norja 2
8. Tanska 1


13.-14.9.2002 Junioreiden EM-kilpailut Belgia

TRIPPELI, 19 joukkuetta 18 maasta

1. Belgia 2 / Patrick Van Meerbeek, Brecht Claes, Jérémy Pardoen, Robin Henderickx
2. Italia / Andrea Dalmasso, Daniele Ghigliazza, Simon Salto, Silvio Squarciafichi
3. Ranska / Farid Bekrar, Maison Durk, Ludovic Castagne, Mathieu Charpentier
4. Sveitsi / Jimmy Bondallaz, David Freddi, Simon Sorrenti, Cédric Althaus

CUP DE NATIONS, 11 joukkuetta

1. Ruotsi
2. Espanja
3. Hollanti
...
5.-8. Suomi / Ville Järvi, Jussi Lehti, Henry Myyryläinen, Pontus Vainionpää

AMMUNTA, 18 kilpailijaa

1. Monaco / Benjamin Debos
2. Italia / Simon Salto (ME 41)
3. Saksa / Patrick Beton
3. Sveitsi / Jimmy Bondallaz
...
15.-17. Suomi / Henry Myyryläinen


2.-6.10.2002 Yleiset MM-kilpailut Grenoble Ranska

TRIPPELI, 46 joukkuetta 45 maasta

1. Ranska / Henri Lacroix, Philippe Quintais, Eric Sirot, Philippe Suchaud
2. Marokko / Alaoui, Elhachmi, Satssy, Habchi
3. Thaimaa / Nilklum, Phusa-Ad, Youngthitasutti, Meekpayub
4. Madagaskar
...
9.-12. Suomi / Joachim Eriksson, Alexander Gullichsen, Arttu Poikolainen, Olli Sinnemaa

CUP DE NATIONS, 30 joukkuetta

1. Italia
2. Luxemburg
3. Monaco
3. Comorit

AMMUNTA, 43 kilpailijaa

1. Ranska / Philippe Quintais (ME 62 pist. puolivälierissä)
2. Madagaskar / Randrianadrasana
3. Belgia / Claydy Weibel
3. Luxemburg / Vallese
...
14. Suomi / Arttu Poikolainen (33 ja 34 pistettä)