Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Petanque - Tulospörssi talvi 2002-2003


Helsinki Petanque

6.10.2002 Trippeli, 8 joukkuetta

1. Antti Riihikanto, Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen
2. Miikka Kouvonen, Marko Jakonen, Harri Lehtinen
3. Ville Järvi, Miska Nieminen, Mikko Soikkeli
3. Markus Lähdesniemi, Jarmo Heinonen, Tuukka Ylönen

17.11.2002 Duppeli, 24 joukkuetta

1. Pauli Piiparinen, Mikko Lehto
2. Arto Stenberg, Antti Riihikanto
3. Juha-Pekka Siro, Iivo Paaso
3. Veiko Proos, Meelis Münt

7.12.2002 Yli 50-v. duppeli, 16 joukkuetta

1. Jorma Lahtinen, Michel Bouix
2. Alpo Turunen, Pentti Vainionpää
3. Mauri A. Kuitunen, Matti Manninen
4. Allan Degerstedt, Armas Hursti

1.1.2003 Uudenvuoden yökisa, 4 joukkuetta

1. Jari Hakuli, Mika Sallinen, Kati Nieminen
2. Tapani Neiramo, Tomi Aapio
3. Päivi Kaunisto, Pekka Jokinen

12.1.2003 Junioriduppeli, 1 joukkue / naisten trippeli, 7 joukkuetta

1. Jussi Lehti, Markus Sohlman
2./1. Tuula Ahonen, Kirsi Lampinen, Riitta Kangas
3./2. Tuula Ahola, Stiina Kamppuri, Seija Järvi
4./3. Anu Uusio, Salla Kalliosalo, Kati Nieminen

25.-26.1.2003 24-h turnaus, 11 joukkuetta

1. Jallu Nieminen, Eero Halme, Henry Myyryläinen
2. Miikka Kouvonen, Jyrki Matikainen
3. Kimmo Ollikainen, Arto Kranttila, Rauli Rämö
4. Jarkko Kallio, Rauno Kallio, Ismo Ristolainen

22.2.2003 Sekaduppeli, 22 joukkuetta

1. Kati Nieminen, Marko Jakonen
2. Anu Uusio, Pauli Piiparinen
3. Tarja Grönvall, Miikka Kouvonen
4. Riitta Kangas, Anssi Viinikainen

23.2.2003 Duppeli, 24 joukkuetta

1. Antti Riihikanto, Arttu Poikolainen
2. Anssi Viinikainen, Arto Stenberg
3. Hannu Muuri, Juha-Pekka Siro
3. Viljo Stenberg, Tuomo Lehtinen

15.3.2003 Ammuntakilpailu, 20 pelaajaa

1. Olli Sinnemaa
2. Jyrki Matikainen
3. Pauli Piiparinen
4. Miikka Kouvonen

29.3.2003 Trippeli, 22 joukkuetta

1. Suomi I / Arttu Poikolainen, Antti Riihikanto, Juha-Pekka Siro
2. Club de Champions / Jarmo Heinonen, Veiko Proos, Olli Sinnemaa
3. PSC Strömfors / Simo Linteri, Petri Seppä, Markku Rinne
3. Pauli Piiparinen, Mikko Lehto, Mikko Soikkeli

B-sarja
1. Iivo Paaso, Seija Järvi
2. Tuukka Hursti, Armas Hursti
3. Kati Nieminen, Salla Kalliosalo

26.4.2003 Trippeli, 10 joukkuetta

1. Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro, Antti Riihikanto
2. Miikka Kouvonen, Henry Myyryläinen, Marko Jakonen
3. Tuukka Ylönen, Marko Aalto, Arttu Poikolainen
3. Jarmo Heinonen, Iivo Paaso, Olli Sinnemaa


Droppi / Hullu Hirvi Mikkeli

9.11.2002 Duppeli, 14 joukkuetta

1. Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro (HBY/PSC)
2. Jukka Holopainen, Marko Jakonen (PSC)
3. Arto Savolainen, Jussi Savolainen (PKP)
4. Jari Alanen, Harri Tyyskä (HUL/PSC)

7.12.2002 Duppeli, 17 joukkuetta

1. Jari Lukkarila, Anssi Viinikainen
2. Henry Myyryläinen, Antti Tuukkanen
3. Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen
4. Hannu Haajanen, Mikko Neuvonen

B-sarja
1. Veli-Matti Verho, Mari Lohman
2. Jari Alanen, Harri Tyyskä

11.1.2003 Teboil-duppeli, 13 joukkuetta

1. Jari Lukkarila, Anssi Viinikainen (SUS)
2. Hannu Haajanen, Mikko Neuvonen (HUL/DRO)
3. Mauno Lind, Jukka Salminen (DRO)
4. Arto Savolainen, Jussi Savolainen (PKP)

B-sarja
1. Jari Alanen, Antti Tuukkanen (HUL/DRO)
2. Erkki Hyttinen, Jouni Ylelä (KAN/TAR)

1.2.2003 OP-duppeli, 17 joukkuetta

1. Jari Alanen, Ismo Lidner (HUL)
2. Jukka Pöyry, Matti Törrönen
3. Marko Jakonen, Hannu Muuri (FIN)
4. Mauno Lind, Jukka Salminen (DRO)

B-sarja
1. Arto Savolainen, Jussi Savolainen (PKP)
2. Jouni Ylelä, Erkki Hyttinen (VAR/KAN)

1.3.2003 Trippeli, 13 joukkuetta

1. Martti Korhonen, Henry Myyryläinen, Antti Tuukkanen (HUL/DRO/DRO)
2. Jaakko Kimari, Tom Noro, Heikki Pyrhönen (HUL)
3. Marko Aalto, Jari Lukkarila, Anssi Viinikainen (SUS)
4. Ari Jokinen, Mauno Lind, Mikko Neuvonen (HUL/DRO/DRO)

12.4.2003 Lemminkäinen -duppeli, 22 joukkuetta

1. Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro
2. Marko Jakonen, Pauli Piiparinen
3. Antti Riihikanto, Arttu Poikolainen
4. Simo Olkinuora, Joni Rissanen

B-cup
1. Arto Savolainen, Jussi Savolainen
2. Jaakko Kimari, Tom Noro

C-cup
1. Jari Lukkarila, Jyrki Matikainen


Martin Petanque Hyvinkää

9.11.2002 Firmaliigojen finaali, 6 joukkuetta

1. Ravari, Hämeenlinna / Mika Metsä-Eerola, Simo Olkinuora, Jarmo Pitkäkangas
2. Tiedon Nälkäiset, Helsinki / Päivi Kuvaja, Pentti Kuvaja, Seppo Jalonen
3. Kassatalo, Loimaa / Kirsti Mäkelä, Markku Nieminen, Heikki Haapanen


Loimaan Petanque

16.11.2002 Duppeli, 12 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tuomas Kettunen (Loimaa)
2. Tarja Roslöf, Eero Ravantti (Ulvila)
3. Jukka Voivala, Jarno Lahti (Hämeenlinna)
4. Ossian Lindman, Jari Santaluoto (Loimaa)

14.12.2002 Jouluduppeli, 9 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tuomas Kettunen (Loimaa)
2. Juhani Hirvonen, Turkka Laakso (Mynämäki)
3. Ari Kivimäki, Ismo Groth (Turku)
4. Kari Lehtonen, Virk Narinder (Turku)

5.1.2003 Tammi-trippeli, 6 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tuomas Kettunen, Heikki Haapanen (Loimaa)
2. Pirjo Kivinen, Päivi Kaunisto, Markku Nieminen (Loimaa)
3. Juhani Hirvonen, Seppo Saarinen, Turkka Laakso (Mynämäki)

16.2.2003 Duppeli, 22 joukkuetta

1. Tarja Roslöf, Helena Kankaanpää (Pori)
2. Seppo Lindman, Heikki Haapanen (Loimaa)
3. Elvi Aaltonen, Eila Nummila (Loimaa)
4. Viljo Stenberg, Tuomo Lehtinen (Pori)

15.3.2003 Duppeli, 14 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tatu Kuusisto (Loimaa/Turku)
2. Erkki Pohjanoksa, Ahti Koskenmäki (Loimaa)
3. Jouni Väliviita, Seppo Tuominen (Ulvila)
4. Reijo Mehtonen, Pekka Mehtonen (Tampere)

B-sarja
1. Elvi Aaltonen, Jari Santaluoto (Loimaa)

5.4.2003 Duppeli, 6 joukkuetta

1. Eero Ravantti, Jouni Väliviita (Harjunpää)
2. Seija Hukkanen, Virk Narinder (Turku)
3. Kari Lehtonen, Ismo Groth (Turku)

27.4.2003 Halmeheitot arvottu duppeli, 16 joukkuetta

1. Reijo Lamminpää, Pekka Myllyoja (Mynämäki/Forssa)
2. Päivi Kaunisto, Tuomas Kettunen (Loimaa)
3. Kauko Aaltonen, Kari Randel (Loimaa/Salo)

B-sarja
1. Pentti Mäki, Markku Nieminen (Loimaa)


Petanque Club de Pori

23.11.2002 Jokirannan duppeli, 6 joukkuetta

1. Viljo Stenberg, Arto Stenberg
2. Tarja Roslöf, Eero Ravantti
3. Joni Soini, Raimo Vesterlund

18.1.2003 Tammiduppeli, 18 joukkuetta

1. Arto Stenberg, Jukka Lehto
2. Heikki Haapanen, Markku Nieminen
3. Tarja Roslöf, Eero Ravantti
4. Helena Kankaanpää, Harri Kankaanpää

8.2.2003 Pakkastrippeli, 11 joukkuetta

1. Tuomas Kettunen, Markku Nieminen, Seppo Lindman (LOI)
2. Jukka Lehto, Juha Jutila, Arto Stenberg (PCP)
3. Tuomo Lehtinen, Harri Kankaanpää, Viljo Stenberg (PCP)
4. Ritva Peltomaa, Helena Kankaanpää, Maarit Flink-Soini (PCP)

22.3.2003 Yli 50-v. duppeli, 11 joukkuetta

1. Keijo Pöllänen, Harry Uschanov (BOM)
2. Tarja Roslöf, Eero Ravantti (HAR)
3. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg (PCP)
4. Seppo Tuominen, Tauno Lahdenperä (HAR)

26.4.2003 Kevätduppeli, 11 joukkuetta

1. Eero Ravantti, Vesa Korpunen
2. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg
3. Seppo Tuominen, Jouni Väliviita
4. Matti Lehtimäki, Pentti Mehtonen


PSC Anjalankoski

22.12.2002 Joulukinkkukisa

Duppeli, 23 joukkuetta
1. Petri Seppä, Markku Rinne
2. Mikko Soikkeli, Henry Myyryläinen
3. Mikko Jaanu, Seppo Koistiola
4. Rauno Kallio, Reijo Hakanen

Singeli, 19 pelaajaa
1. Mikael Gribenberg
2. Markku Latvanen
3. Keijo Toikander
4. Arto Rantakaulio


Koski-Kuula Kuusankoski

26.12.2002 Kinkunsulatusduppeli, 12 joukkuetta

1. Petri Seppä, Simo Linteri
2. Marko Jakonen, Jukka Holopainen
3. Mauri Kuitunen, Jani Kuitunen
4. Mikko Neuvonen, Jaakko Kimari

12.1.2003 Kymi Voikkaa Tour, 10 joukkuetta

1. Petri Seppä, Marko Jakonen
2. Arto Stenberg, Simo Linteri
3. Veli-Matti Verho, Mikko Jaanu
4. Matti Koste, Veikko Stavén

B-sarja
Kai Aalto, Pekka Barck


Linnan Petanquistit Hämeenlinna

4.1.2003 AY-turnaus, 57 joukkuetta

A-sarja
1. Helsingin Vankila / Samuli Kankkunen, Hannu Kallio, Pekka Siro
2. Nokia / Lauri Kolehmainen, Arto Stenberg, Janne Rissanen
3. Linkosuo / Daniel Duhamel, Rauno Käpynen, Kai Lehto
4. Rakennusliitto 43/016 / Eero Ravantti, Vesa Korpunen, Seppo Lindman

B-sarja
1. Mikkelin Kirjatyöntekijät / Seppo Härkönen, Risto Hintikainen, Ari Paasonen, Harri Tyyskä
2. Satamamiehet / Olavi Nieminen, Pertti Nieminen, Seppo Myllylä, Paavo Klytseroff
3. Mikkelin KTV / Arvo Haikonen, Ari Jokinen, Jaakko Kimari

C-sarja
1. Mikkelin Työttömät / Tom Noro, Mauno Lind, Eija Hurri, Pekka Puntanen
2. Paletti / Keijo Pöllänen, Harry Ucshanov, Janne Syrjälä

D-sarja
1. Pohjola / Tuula Ahola, Camilla Hallamaa, Jaakko Talosela, Veli-Matti Väänänen


Koski-Petankki Valkeakoski

22.-23.2.2003 Yöduppeli, 21 joukkuetta

1. Harry Uschanov, Jukka Voivala (BOM)
2. Anita Olkinuora, Simo Olkinuora (LIN)
3. Jarmo Pitkäkangas, Esa Ylivarvi (LIN)
4. Tapio Valariutta, Ilpo Vuorinen (KIS)

B-sarja
1. Niina Löflund, Mikko Rajala (KIS)
2. Jussi Hakulinen, Jouni Sinkkonen (KIS)
3. Pekka Kokkonen, Tapio Pajuoja (KIS)


Femma Helsinki

18.-19.4.2003 Tipukisat, 78 joukkuetta

1. Mestari ja kaks muuta / Jarmo Heinonen, Miikka Kouvonen, Mikael Gripenberg
2. Turku / Tatu Kuusisto, Seppo Lindman, Jari Häkkinen
3. Droppi / Antti Tuukkanen, Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen, Henry Myyryläinen
4. Mestarit / Olli Sinnemaa, Tuukka Ylönen, Markus Lähdesniemi

B-sarja
1. Pojat / Mika Metsä-Eerola, Simo Olkinuora, Sami Lukka
2. Viro Pojat / Ülo Vahimets, Indrek Vaho, Indrek Reiter
3. Karhu-Petankki 2 / Pekka Koivunen, Nestori Miikkulainen, Raimo Vakkari
4. Amica-tytöt / Tuula Ahola, Seija Järvi, Stiina Kamppuri