Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Petanque - Tulospörssi talvi 2003-2004

Rankingpistetilanteet


25.4.2003 Halmeheitot Loimaan Petanque, 14 joukkuetta

1. Tero Haapanen, Tuomas Kettunen, Eila Nummila (Tampere/Loimaa)
2. Pirjo Kivinen, Ahti Koskenmäki, Jouko Asklöf (Loimaa/Mynämäki)
3. Juhani Airaksinen, Pekka Åhman, Markku Nieminen (Turku/Loimaa)
4. Ensi Hemmilä, Jari Santaluoto, Ossian Lindman (Mynämäki/Riihikoski/Loimaa)

B-sarja
1. Anna Valtonen, Kari Randell (Turku/Salo)


24.4.2004 Naisten trippeli R Tavastia Pallo Hki, 5 joukkuetta

1. HAT / Helena Kankaanpää (PCP), Anita Olkinuora (LIN), Tarja Roslöf (PCP)
2. Niskas / Salla Kalliosalo (PSI), Kirsi Lampinen (KAL), Kati Nieminen (PSI)
3. Suomi 1 / Mari Lohman (ANJ), Outi Raitasuo (HBY), Anu Uusio (PSI)
4. Suomi 2 / Tuula Ahonen (KAL), Riitta Kangas (KAL), Katri Ripatti (HPK)
5. Teijan / Jaana Alkila (LIN), Teija Muuri (LIN), Anja Parviainen (HBY)


17.4.2004 Kevätduppeli PC de Pori, 15 joukkuetta

1. Arto Stenberg, Jukka Lehto
2. Seppo Tuominen, Reino Kaartinen
3. Harri Näsilä, Seppo Havukainen
4. Viljo Stenberg, Tuomo Lehtinen


9.4.2004 Tipukisat Femma Helsinki, 80 joukkuetta

1. Sami Lukka, Iivo Paaso, Olli Sinnemaa (CDC)
2. Ilkka Kankare, Harri Lehtinen, Mika Metsä-Eerola (LIN)
3. Jarmo Heinonen, Marko Jakonen, Juha-Pekka Siro (CDC/HBY/HPK)
4. Mikael Gripenberg, Anja Parviainen, Anssi Viinikainen (HBY)

B-sarja
1. Bachir Benhammoud, Tuomas Kettunen, Markku Nieminen (LOI)


4.4.2004 Avoin trippeli Helsinki Petanque, 17 joukkuetta

1. Arto Stenberg, Iivo Paaso, Mikko Soikkeli
2. Henry Myyryläinen, Juha-Pekka Siro, Arttu Poikolainen
3. Marko Jakonen, Mikael Gripenberg, Anssi Viinikainen
3. Seppo Roponen, Sakari Pankkonen, Antti Väisänen

B-sarja
1. Olli Sinnemaa, Ingrid Wahlbin, Harko Verhagen
2. Petri Seppä, Markku Rinne, Simo Linteri


4.4.2004 Trulliduppeli Turun Petanque-Seura, 16 joukkuetta

1. Tatu Kuusisto, Seppo Lindman (Turku)
2. Maarit Flink-Soini, Raimo Vesterholm (Pori)
3. Pirjo Kivinen, Markku Nieminen (Loimaa)
4. Eero Pajala, Seppo Riikonen (Turku)

B-sarja
1. Lassi Mäki, Kari Randell (Turku)


3.4.2004 Huhti-kisa Loimaan Petanque, 12 joukkuetta

1. Raimo Westerlund, Joni Soini, Seppo Lindman (Pori/Loimaa)
2. Ahti Koskenmäki, Erkki Pohjanoksa, Heikki Haapanen (Loimaa)
3. Markku Nieminen, Tuomas Kettunen, Bachir Benhammoud (Loimaa)
4. Ritva Peltomaa, Maija Törmqvist, Maarit Soini (Pori)


3.4.2004 Lemminkäinen -duppeli Mikkeli, 15 joukkuetta

1. Tom Noro, Jaakko Kimari (HUL)
2. Jari Lukkarila, Anssi Viinikainen (HBY)
3. Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen (DRO)
4. Hannu Haajanen, Ari Jokinen (HUL)

B-sarja
1. Arto Savolainen, Jussi Savolainen (PKP)


27.3.2004 Talviajan läksiäiskisa Petanque Club de Pori, 9 joukkuetta

1. Helena Kankaanpää, Tarja Roslöf (Pori)
2. Harri Kankaanpää, Viljo Stenberg (Pori)
3. Reijo Taka-Eilola, Jukka Lehto (Tampere)
4. Seppo Tuominen, Jouni Väliviita (Ulvila)


20.3.2004 Yli 50-v. duppeli PC de Pori, 19 joukkuetta

1. Tarja Roslöf, Eero Ravantti (Pori)
2. Heikki Haapanen, Bachir Benhammoud (Loimaa)
3. Riitta Heino, Juhani Hirvonen (Turku)
4. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg (Pori)

B-sarja
1. Aarno Salonoja, Urpo Vinnari (Hämeenlinna)


20.3.2004 Avoin duppeli Helsinki Petanque, 20 joukkuetta

1. Arttu Poikolainen, Juha-Pekka Siro
2. Marko Jakonen, Arto Stenberg
3. Henry Myyryläinen, Jussi Lehti
3. Antti Kortela, Harri Lehtinen

B-sarja
1. Mikko Kamppuri, Antti Riihikanto
2. Anu Uusio, Outi Raitasuo


14.3.2004 Maalis-kisa Loimaan Petanque, 15 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tuomas Kettunen (Loimaa)
2. Ritva Peltomaa, Eero Ravantti (Pori)
3. Markku Nieminen, Bachir Benhammoud (Loimaa)
4. Erkki Pohjanoksa, Ahti Koskenmäki (Loimaa)

B-sarja
1. Tommi Talja, Mikko Talja (Mietoinen)


13.3.2004 Maalis -trippeli Mikkeli, 16 joukkuetta

1. Jari Lukkarila, Anssi Viinikainen, Mikael Gripenberg (HBY)
2. Markku Rinne, Simo Linteri, Petri Seppä (KOT)
3. Hannu Haajanen, Tom Noro, Jaakko Kimari (HUL)
4. Markku Pellikainen, Samuli Ilmonen, Antti Koponen (KAN)


7.3.2004 Naisten duppeli R PEESI Helsinki, 8 joukkuetta

1. Salla Kalliosalo (PSI), Katri Ripatti (HPK)
2. Helena Kankaanpää (PCP), Tarja Roslöf (PCP)
3. Outi Raitasuo (HBY), Mirva Näsilä (HBY)
4. Seija Järvi (MUN), Stiina Kamppuri (MUN)
5-8. Jaana Alkila (LIN), Mari Lohman (ANJ)
5-8. Kirsi Lampinen (KAL), Anja Parviainen (HBY)
5-8. Anu Uusio (PSI), Kati Nieminen (PSI)
5-8. Riitta Kangas (KAL), Tuula Ahonen (KAL)


7.3.2004 Ammuntakisa Helsinki Petanque, 20 kilpailijaa

1. Pauli Piiparinen (Helsinki)
2. Mikael Gripenberg (Helsinki)
3. Jaana Alkila (Hyvinkää)
4. Harri Näsilä (Pori)


28.-29.2.2004 Ruotsi-Suomi maaottelu Tukholma

Ruotsi voitti 38-10

Yleinen:       9-3
Naiset:       10-2
Juniorit:     12-0
Yli 55-v.:     7-5

Ruotsin joukkueet:

Öppen 1:      Jonas Jacobsen (Ekeby), Björn Johansson, (La Fleur), Harko Verhagen (La Fleur)
Öppen 2:      Maths Lind (La Fleur), Niklas Marklund (Maria), Rickard Nilsson (Nobel)
Dam 1:        Lina Dalgren (Djurgården), Linda Näslund (Djurgården), Linda Silfverberg (Fagersjö)
Dam 2:        Lena Nylén (Grönbrallan), Ingrid Wahlbin (La Fleur), Emelie Brännström (Guldstadens BC)
Junior 1:     Oscar Andersson (Bonbon), Leo Brood-Björk (Boulesjevikerna), Robin Johansson (Bonbon)
Junior 2:     Matilda Boström (Lindome), Erik Lööf Ekström (Boulesjevikerna), Sandra Ericsson Medin (Eskilstuna BPS)
Veteran 1:    Per Carlsson (Boulero), Hasse Lindberg (Stockholms BK), Lars Rahme (Stockholms BK)
Veteran 2:    Stefan Landell (Fagersjö), Staffan Lund (Fagersjö), Lennart Lundahl (T-Nabben)

Suomen joukkueet ja pelit:

Yleinen 1:    Mika Metsä-Eerola (LIN), Juha-Pekka Siro (HPK), Mikael Gripenberg (HBY)
              4-13, 10-13, 13-9, 4-13, 10-13, 11-13 (= 1-5)
Yleinen 2:    Antti Riihikanto (HPK), Harri Lehtinen (LIN), Arttu Poikolainen (HPK)
              0-13, 5-13, 13-11, 5-13, 13-9, 8-13 (= 2-4)
Naiset 1:     Anu Uusio (PSI), Outi Raitasuo (HBY), Katri Ripatti (HPK)
              13-11, 4-13, 11-13, 13-12, 11-13, 3-13 (= 2-4)
Naiset 2:     Salla Kalliosalo (PSI), Kati Nieminen (PSI), Jaana Alkila (LIN)
              5-13, 9-13, 9-13, 7-13, 9-13, 7-13 (= 0-6)
Juniorit 1:   Mari Lohman (ANJ), Mikko Kamppuri (MUN), Hanna Alkila (MAP)
              12-13, 0-13, 11-13, 6-13, 5-13, 0-13 (= 0-6)
Juniorit 2:   Tommi Talja (MYN), Mikko Talja (MYN), Ville Punta (MYN)
              0-13, 5-13, 4-13, 0-13, 0-13, 9-13 (= 0-6)
Yli 55-v. 1:  Mauri Kuitunen (KOU), Veikko Stavén (ANJ), Sulo Niiranen (ANJ)
              13-9, 7-13, 2-13, 1-13, 13-11, 4-13 (= 2-4)
Yli 55-v. 2:  Seppo Tuominen (HAR), Reino Kaartinen (HAR), Tapio Laine (HAR)
              7-13, 8-13, 13-8, 6-13, 13-12, 13-0 (= 3-3)


28.2.2004 Firmaliigojen finaali Helsinki Petanque, 8 joukkuetta

1. K-Tankki Kesko Helsinki / Yrjö Munukka, Merja Salonranta, Jouni Heinonen
2. Tamglass Tampere / Aziz Laouini, Saritta Duhamel, Pia Salonen
3. Pretenders Hyvinkää / Tuukka Hursti, Armas Hursti, Hannu Lindholm
4. Ravari Hämeenlinna / Simo Olkinuora, Jarmo Pitkäkangas, Pekka Salminen


22.2.2004 Kouvolan Matkatoimiston Turnaus Koski-Kuula Kuusankoski, 12 joukkuetta

1. Marko Jakonen, Henry Myyryläinen
2. Mari Lohman, Petri Seppä
3. Pasi Matilainen, Anssi Viinikainen
4. Petri Lohman, Veikko Stavén


21.2.2004 Yö-duppeli Koski-Petankki Valkeakoski, 16 joukkuetta

1. Pekka Kokkonen, Teuvo Pajuoja
2. Eila Ahtola, Hannu Ranta
3. Maire Sinkkonen, Jouni Sinkkonen
4. Vesa Ala-Kulju, Reijo Heinonen


15.2.2004 Helmi-kisa Loimaan Petanque, 18 joukkuetta

1. Tuomas Kettunen, Seppo Lindman (Loimaa)
2. Henri Palmqvist, Markku Nieminen (Hki/Loimaa)
3. Helena Kankaanpää, Tarja Roslöf (Pori)
4. Jukka Lehto, Reijo Taka-Eilola (Tampere)

B-sarja
1. Ossian Lindman, Bachir Benhammoud (Loimaa)


14.2.2004 Sekaduppeli Helsinki Petanque, 16 joukkuetta

1. Satu Lehtonen, Antti Lehtonen (LBO)
2. Anu Uusio, Pauli Piiparinen (PSI/KAL)
3. Stiina Kamppuri, Mehmet Güzel (MUN/IPC)
4. Anja Parviainen, Jukka Pöyry (HBY/LBO)


14.2.2004 Ystävänpäivä -duppeli Mikkeli, 10 joukkuetta

1. Seppo Härkönen, Mauno Lind (HUL/DRO)
2. Antti Tuukkanen, Henry Myyryläinen (DRO/HPK)
3. Hannu Haajanen, Harri Tyyskä (HUL/DRO)
4. Ismo Lidner, Heikki Pyrhönen (HUL)

B-sarja
1. Samuli Ilmonen, Markku Pellikainen (KAN)


8.2.2004 Sekatrippeli Hyvinkää, 13 joukkuetta

1. Kati Nieminen, Jukka Holopainen, Marko Jakonen
2. Anni Sihvonen, Heikki Pirtinaho, Gunnar Wallin
3. Marie Nevala, Armas Hursti, Tuukka Hursti
3. Mari Lohman, Petri Seppä, Simo Linteri


7.2.2004 AY-turnaus PSC Anjalankoski, 40 (?) joukkuetta

1. Mikkelin Opettajat / Hannu Kaatranen, Jari Alanen, Jukka Salminen
2. Teräsmiehet 23 Lahti / ?
3. Laki ja asetus / Outi Raitasuo, Pertti Taipale, Matti Törrönen
4. ISKU os.14 Lahti


7.2.2004 Pakkasduppeli PC de Pori, 14 joukkuetta

1. Tuomo Lehtinen, Seppo Havukainen
2. Helena Kankaanpää, Tarja Roslöf
3. Patrick Simon-Bellamy, Arto Stenberg
4. Raimo Vesterlund, Joni Soini


1.2.2004 Yli 55-v. Ruotsi-maaottelun karsinta

Kuusankoski, 4 joukkuetta
1. Mauri Kuitunen, Veikko Stavén, Sulo Niiranen (KOU/ANJ)

Pori, 3 joukkuetta
1. Seppo Tuominen, Reino Kaartinen, Tapio Laine (HAR)


24.1.2004 Linnan Petanquistit 15 vuotta kutsuturnaus Hämeenlinna, 17 joukkuetta

1. Helsinki Boule / Marko Jakonen, Mikael Gripenberg, Anssi Viinikainen
2. Ranska II / Didier Detrez, Jean-Francois Kerherve, Cristian Kapezynski
3. Lahti Boule / Miikka Kouvonen, Jukka Pöyry, Mikko Soikkeli
4. Linnan Petanquistit I / Harri Lehtinen, Mika Metsä-Eerola, Ilkka Kankare


17.1.2004 Tammiduppeli PC de Pori, 20 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tuomas Kettunen (Loimaa)
2. Viljo Stenberg, Tuomo Lehtinen (Pori)
3. Eero Ravantti, Vesa Tuominen (Pori/Rauma)
4. Joni Soini, Raimo Vesterlund (Pori)


17.1.2004 Suomen Cup loppuottelut SP-L / Turun Petanque-Seura

1. Helsingin Petanque Klubi / Katri Ripatti, Samuli Kankkunen, Henry Myyryläinen,
                              Arttu Poikolainen, Antti Riihikanto, Juha-Pekka Siro
2. Turun Petanque-Seura
3. Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula
   Lahti Boule


17.1.2004 Itä-Suomen seurojen mestaruuskisat Mikkeli, 9 seuraa / 20 joukkuetta

1. Droppi Petanque Mikkeli (34p)
2. Karhu-Petankki Kotka (29p)
3. Hullu Hirvi Petanque Mikkeli (29p)
4. Petanque Kuopio (28p)

Trippeli
1. Petku I (Korkalainen, A.Savolainen, J.Savolainen)
2. Susirajan Petanque I (Viinikainen, Saastamoinen, Hukka)
3. Droppi III (Ylönen, Lind, Neuvonen)
4. Karhu I (Eväkoski, Aalto, Barck)


11.1.2004 IX Kymi Voikkaa Tour Koski-Kuula Kuusankoski, 18 joukkuetta

1. Antti Riihikanto, Harri Lehtinen (HPK/LIN)
2. Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen (HPK)
3. Anssi Viinikainen, Arttu Poikolainen (SUS/HPK)
4. Antero Lehti, Arto Savolainen (RIE/PKP)

B-sarja
1. Mikko Jaanu, Annika Salo (KOU/Savitaipale)
2. Seppo Järvisalo, Paula Järvisalo (KOK)


10.1.2004 Nuuttisingeli Turun Petanque-Seura, 32 pelaajaa

1. Markku Nieminen (Loimaa)
2. Lassi Mäki (Turku)
3. Björn Loddby (Turku)
4. Seppo Lindman (Loimaa)

B-sarja
1. Pekka Urponen (Rauma)


3.1.2004 Tammi-kisa Loimaan Petanque, 17 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Markku Nieminen (Loimaa)
2. Tarja Roslöf, Helena Kankaanpää (Pori)
3. Erkki Pohjanoksa, Ahti Koskenmäki (Loimaa)
4. Eila Nummila, Elvi Aaltonen (Loimaa)

B-sarja
1. Eero Ravantti, Harri Kankaanpää (Pori)


3.1.2004 Hyvää Uutta Vuotta duppeli Mikkeli, 10 joukkuetta

1. Pasi Matilainen, Anssi Viinikainen
2. Antti Tuukkanen, Hannu Muuri
3. Arto Savolainen, Jussi Savolainen
4. Marko Jakonen, Henry Myyryläinen

B-sarja
1. Jukka Salminen, Jari Alanen
2. Ismo Lidner, Mikko Neuvonen



31.12.2003 Uudenvuoden yökisa Helsinki Petanque, 7 arvottua joukkuetta

1. Kari Vartiainen, Kati Nieminen
2. Pirjo Kuronen, Anu Sutinen
3. Jarmo "Puuro" Piiroinen, Jyrki Matikainen


21.12.2003 Joulukinkkukisa PSC Anjalankoski

Lisenssiduppeli, 12 joukkuetta:
1. Marko Jakonen (LBO), Mari Lohman (ANJ)
2. Ismo Ristolainen (NAS), Ville Sappinen (NAS)
3. Pasi Hämäläinen (PCS), Harri Turunen (PCS)
4. Henry Myyryläinen (DRO), Simo Linteri (PCS)
5. Rauno Kallio (TAV), Jarkko Kallio (NAS)
5. Petri Seppä (PCS), Markku Rinne (PCS)
5. Petri Lohman (ANJ), Matti Manninen (KOU)
5. Martti Korhonen (HUL), Pasi Matilainen (DRO)

Singeli PR, 15 pelaajaa:
1. Seppo Järvisalo (KOK)
2. Sulo Niiranen (ANJ)
3. Arja Alhroth (KOK)
4. Kalevi Ukkola (ANJ)


13.12.2003 Jouluduppeli, Linnan Petanquistit Hämeenlinna, 11 joukkuetta

1. Mika Metsä-Eerola, Sami Lukka
2. Jarmo Pitkäkangas, Jarno Lahti
3. Ilkka Kankare, Harri Lehtinen
4. Patrick Simon-Bellamy, Juhani Junnila


7.12.2003 Joulu-kisa, Loimaan Petanque, 20 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Tuomas Kettunen (Loimaa)
2. Tarja Roslöf, Helena Kankaanpää (Pori)
3. Eero Ravantti, Harri Koivunen (Pori/Tyrvää)
4. Vesa Tuominen, Jorma Mäkitalo (Rauma)

B-sarja
1. Jari Santaluoto, Kari Lehtonen (Alastaro/Turku)


7.12.2003 Naisten duppeli, Helsinki Petanque, 7 joukkuetta

1. Anita Olkinuora, Jaana Alkila
2. Anu Uusio, Kati Nieminen
3. Anja Parviainen, Outi Raitasuo
4. Anni Aalto, Mari Lohman


6.12.2003 Yli 50-v. duppeli, Helsinki Petanque, 18 joukkuetta

1. Aimo Leinilä, Jaakko Juoperi
2. Kai Aalto, Pekka Barck
3. Lasse Ahlroth, Seppo Järvisalo


6.12.2003 Tallin juhlat -duppeli, Mikkeli, 7 joukkuetta

1. Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen (DRO)
2. Jaakko Kimari, Tom Noro (HUL)
3. Heikki Pyrhönen, Martti Korhonen (HUL)
4. Hannu Haajanen, Mikko Neuvonen (HUL)


22.11.2003 Stadi-Maaseutu, Helsinki Petanque, 8 + 8 joukkuetta

1. Stadi (Helsinki Petanque)  29 voittoa
2. Maaseutu (muu Suomi)       19 voittoa


22.11.2003 Pikkujouluduppeli, PC de Pori, 10 joukkuetta

1. Arto Stenberg, Patrick Simon-Bellamy
2. Eero Ravantti, Vesa Korpunen
3. Matti Viljanen, Harri Näsilä
4. Helena Kankaanpää, Tarja Roslöf


16.11.2003 Avoin duppeli, Helsinki Petanque, 19 joukkuetta

1. Veiko Proos, Arttu Poikolainen
2. Anssi Viinikainen, Mikael Gripenberg
3. Marko Jakonen, Arto Stenberg
3. Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen

B-sarja
1. Jaakko Juopperi, Tapio Lehto
2. Jukka Koskelin, Matti Kaseva


7.-9.11.2003 Naisten EM-kilpailut Rastatt Saksa

TRIPPELI, 22 maata ja joukkuetta

1. Espanja / Jerónima Ballesta, Yolanda Matarranz, Maria José Diaz, Maria José Perez
2. Ranska / Angélique Papon, Cynthia Quenehen, Florence Schopp, Chantal Salaris
3. Saksa / Lara Eble, Gudrun Deterding, Daniela Thelen, Susi Fleckenstein
4. Belgia
5.-8. Suomi / Kati Nieminen, Mirva Näsilä, Anja Parviainen, Katri Ripatti

AMMUNTA

1. Ranska / Cynthia Quennehen
2. Hollanti / Karin Zantingh
3. Sveitsi / Ludivine Maitre
...
12. Suomi / Mirva Näsilä

Lisätietoja


8.11.2003 Jokirantaduppeli, PC de Pori, 12 joukkuetta

1. Tuomas Kettunen, Seppo Lindman
2. Helena Kankaanpää, Tarja Roslöf
3. Eero Ravantti, Vesa Korpunen
4. Ritva Peltomaa, Maarit Flink-Soini


1.11.2003 Marras-kisa, Loimaan Petanque, 21 joukkuetta

1. Seija Hukkanen, Narinder Virk (Turku)
2. Seppo Lindman, Tuomas Kettunen (Loimaa)
3. Jarno Lahti, Jarmo Pitkäkangas (Hämeenlinna)
4. Ahti Koskenmäki, Erkki Pohjanoksa (Loimaa)

B-sarja
1. Jari Santaluoto, Markku Nieminen (Loimaa)


1.11.2003 EKA-duppeli, Mikkeli, 16 joukkuetta

1. Jaakko Kimari, Tom Noro (HUL)
2. Samuli Ilmonen, Markku Pellikainen (KAN)
3. Timo Hyttinen, Tero Rasimäki (KAN)
4. Henry Myyryläinen, Jussi Savolainen (DRO/PKP)

B-sarja
1. Simo Linteri, Petri Seppä (PCS)
2. Jari Alanen, Ismo Lidner (DRO)
3. Erkki Hyttinen, Jouni Ylelä (KAN/VAR)


26.10.2003 Avoin trippeli, Helsinki Petanque, 23 joukkuetta

1. Samuli Kankkunen, Jussi Lehti, Juha-Pekka Siro
2. Ilkka Kankare, Harri Lehtinen, Antti Riihikanto
3. Juha Jutila, Patrick Simon-Bellamy, Arto Stenberg
3. Aku Haljoki, Jarmo Heinonen, Arttu Poikolainen

B-sarja
1. Peeter Kulm, Henri Palmqvist, Andres Pebre
2. Miska Nieminen, Outi Raitasuo, Anu Uusio


25.10.2003 Maaottelu Suomi-Viro, Pasila Helsinki

SUOMI 14 voittoa
Yleinen 1:  Antti Riihikanto (HPK), Juha-Pekka Siro (HPK), Henry Myyryläinen (DRO)
Yleinen 2:  Jussi Lehti (RIE), Arttu Poikolainen (HPK), Samuli Kankkunen (HPK)
Yleinen 3:  Anssi Viinikainen (SUS), Marko Jakonen (LBO), Mikael Gripenberg (HBY)
Naiset:     Anja Parviainen (HBY), Mirva Näsilä (HBY), Katri Ripatti (ANJ), Kati Nieminen (PSI)
Juniorit:   Mikko Kamppuri (MUN), Millamaija Koskelin (KAL), Aura Lehikoinen (KAL)

VIRO 10 voittoa
Yleinen 1:  Indrek Vaho, Andres Pebre, Veiko Proos
Yleinen 2:  Allan Elerand, Raido Raamat, Rain Uusküla
Yleinen 3:  Peeter Kulm, Meelis Münt, Andrus Treiman
Naiset:     Merike Aava, Kaja Proos, Angelika Tauk
Juniorit:   Roger Viks, Rainer Vaga, Margus Berkmann

1. krs:  S1 - V2  13-12
         S2 - V3  6-13
         S3 - V1  13-9
         SN - VJ  10-13
         SJ - VN  9-13

2. krs:  S1 - V3  13-0
         S2 - VN  13-4
         S3 - VJ  13-3
         SN - V2  12-13
         SJ - V1  1-13

3. krs:  S1 - VN  7-13
         S2 - VJ  13-0
         S3 - V2  13-5
         SN - V1  4-13
         SJ - V3  4-13

4. krs   S1 - VJ  13-5
         S2 - V1  13-5
         S3 - VN  13-3
         SN - V3  13-9
         SJ - V2  0-13

5. krs   S1 - V1  13-7
         S2 - V2  13-4
         S3 - V3  13-8
         SN - VN  -
         SJ - VJ  5-13


18.10.2003 Pentti Simolan muistotrippeli, Bitankki / Helsinki Petanque, 13 joukkuetta

1. Jaakko Juoperi, Tapio Lehto, Harri Näsilä (KUU/SLP)
2. Katri Ripatti, Anja Parviainen, Mirva Näsilä, Kati Nieminen (ANJ/HBY/PSI)
3. Merja Salonranta, Yrjö Munukka, Jouni Heinonen (LAR)
4. Teuvo Kamunen, Matti Törrönen, Mikael Udd (TAV/HPK)

B-sarja
1. Matti Huhtakangas, Arto Kranttila, Kimmo Ollikainen (BIT)
2. Tuomo Kaarela, Seppo Leppä, Rauli Rämö, Arto Teräs (BIT)
3. Anna-Liisa Valkeinen, Pekka Jokinen, Matti Koskue (VUF)
4. Marja Mattila, Mirja Paatero, Leni Pakkala (BIT)


18.10.2003 Hallikauden avaus, arvottu duppeli, PC de Pori, 6 joukkuetta

1. Maarit Flink-Soini, Tarja Roslöf, Harri Kankaanpää
2. Ritva Peltomaa, Helena Kankaanpää
3. Seppo Havukainen, Tauno Lahdenperä