Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Petanque - Tulospörssi kausi 2005

21.-25.9.2005 MM-kilpailut Brysseli Belgia

Suomen joukkue:  Olli Sinnemaa (CDC)
                 Juha-Pekka Siro (HBY)
                 Samuli Kankkunen (HBY)
                 Tuukka Ylönen (CDC)

Valmentaja:      Veli-Matti Myllymäki

TRIPPELI, 54 joukkuetta 52 maasta

1. Ranska 1 / Philippe Suchaud, Henri Lacroix, Simon Cortes, Julien Lamour
2. Belgia 2 / Charles Claudy Weibel, Jean François Hemon, André Lozano, Michel Van Campenhout
3. Thaimaa / Thaleungkiat Phusa-ad, Pakin Phukram, Virapong Wanta, Siripong Ratana
3. Ranska 2 / Bruno Rocher, Bruno Leboursicaud, Michel Loy, Damien Hureau
...
25.-32. Suomi

Suomen pelit:

Alkulohko:       Suomi - Mauritius  13-4
                 Suomi - Saksa       5-13
                 Suomi - Belgia 1   13-10
                 Suomi - Tsekki     13-3
                 Suomi - Puola      13-1
                 Suomi - Ruotsi      4-13

Jatkopoule:      Suomi - Thaimaa     3-13
                 Suomi - Armenia    11-13

KANSOJEN CUP, 38 joukkuetta 38 maasta

1. Espanja / Manuel Barbecho, Luis De Los Reyes, Sergio Garcia, Francisco Amoros
2. Monaco / Raymond Clapier, Raphaël Di Siervi, Alain Limon, Marc Costa
3. Tanska / Launy Larsen, Per Bentsen, Claus Bentzen, Soren Bentzen
3. Ruotsi / Kristian Lilja, Rickard Nilsson, Nicklas Marklund, Joachim Andersson
...
17.-24. Suomi

Suomen pelit:    Suomi - Monaco     13-11
                 Suomi - Argentina   4-13
                 Suomi - Monaco      3-13

AMMUNTA, 51 kilpailijaa 51 maasta

1. Thaimaa / Thaleungkiat Phusa-Ad (50, 41, 34, 34)
2. Benin / Gerard Agossa (38, 49, 31, 38, 33)
3. Senegal / Francois N'Diaye (37, 48, 35, 36)
3. Kanada / Thomas Pouplot (42, 31, 17)
...
38.-41. Suomi / Samuli Kankkunen (16)

Kilpailujärjestäjän sivut ja kv. liiton FIPJP:n tulossivut


17.9.2005 Lopulliset ranking-pisteet

Palkitut:

Yleinen:     1. Pauli Piiparinen (KAL/HPK)  11119
             2. Toni Ikonen (KAL)            7707
             3. Jussi Lehti (RIE/HBY)        6373

Naiset:      1. Outi Raitasuo (HBY)          6083

Juniorit:    1. Ville Punta (MYN)            3241

Veteraanit:  1. Matti Manninen (KOU)         2120


17.9.2005 Ranking-finaalit, Riemukaari Kärkölä

Yleinen, 11 pelaajaa
1. Marko Jakonen (HPK)
2. Mikko Lehti (RIE)
3. Henry Myyryläinen (HPK)
4. Martti Korhonen (HUL)
5. Antero Lehti (RIE)
6. Jari Alanen (DRO)
7. Mikko Neuvonen (HUL)
8. Pasi Punta (MYN)

Naiset, 3 pelaajaa
1. Katja Lehti (RIE)
2. Pie Jeremejew (RIE)
3. Sari Alanen (DRO)

Juniorit, 6 pelaajaa
1. Tommi Talja (MYN)
2. Ville Pyykkö (RIE)
3. Ville Punta (MYN)
4. Matias Anttonen (RIE)
5. Tanja Lehti (RIE)
6. Henri Alanen (DRO)

Veteraanit 55, 5 pelaajaa
1. Matti Manninen (KOU)
2. Mikko Lahti (RIE)
3. Mauri Kuitunen (KOU)
4. Keijo Orre (RIE)
5. Rauno Kiviniemi (RIE)


10.9.2005 U25-maaottelu, Halmstad Ruotsi

Ruotsi  10 voitoa
Tanska  10 voittoa
Suomi    7 voittoa

Suomen pelaajat:
Simo Linteri (KOT), Marko Jakonen (HPK), Mikko Kamppuri (MUN),
Jussi Lehti (HBY), Mikko Lehti (RIE), Markus Sohlman (RIE),
Simo Olkinuora (LIN), Jussi Savolainen (DRO), Kalle Järvi (PSI)

Tarkemmat tulokset Ruotsin liiton sivuilla


10.9.2005 Pallo Hukassa, Turun Petanque-Seura, 7 joukkuetta

1. Seppo Lindman (TUR), Markku Nieminen (LOI)
2. Erkki Rantanen (HBY), Kaarlo Viuhko (TUR)
3. Raimo Karppinen (TUR), Timo Puska (TUR)
4. Kari Randell (TUR), Riitta Vesamäki (TUR)
5. Erkki Pohjanoksa (LOI), Jari Santaluoto (LOI)
6. Teuvo Kyllönen (TUR), Jari Marttinen (TUR)
7. Matti Halonen (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)


3.9.2005 Seura-SM, Droppi Petanque Mikkeli, 28 joukkuetta

1. Club des Champions 2 Helsinki / Jarmo Heinonen, Sami Lukka, Iivo Paaso,
   Arttu Poikolainen, Olli Sinnemaa, Mikko Soikkeli, Tuukka Ylönen
2. KOO-VEE Tampere / Daniel Duhamel, Lauri Kolehmainen, Abdelaziz Laouini,
   Jukka Lehto, Ilkka Metsäsalo, Miska Nieminen, Timo Salminen
3. Kallion Kirkas Helsinki / Olli Hella, Toni Ikonen, Riitta Kangas,
   Henri Koskinen, Mika Nyström, Sakari Pankkonen, Jyri Suksi

Tarkemmat tulokset ja lisätietoja


27.-28.8.2005 SM-sekaduppeli, KOO-VEE Tampere, 76 joukkuetta

1. Mira Kyllönen (PSC), Samuli Kankkunen (HBY)
2. Kati Nieminen (PSI), Marko Jakonen (HPK)
3. Anu Uusio (HBY), Pauli Piiparinen (HPK)
4. Anu Sutinen (HPK), Daniel Duhamel (KVP)
5. Mirva Näsilä (PSC), Tatu Kuusisto (TUR)
6. Eija Hurri (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
7. Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI)
8. Katri Ripatti (ANJ), Miska Nieminen (KVP)

26.-27.8.2005 Yli 50-v. SM-duppeli, KOO-VEE Tampere, 49 joukkuetta

1. Harry Ulvi (NAL), Reijo Pusa (PKP)
2. Harri Näsilä (PCP), Henri Palmqvist (HBY)
3. Lasse Pakkanen (PCP), Seppo Havukainen (PCP)
4. Reijo Mehtonen (KVP), Pauli Mehtonen (KVP)
5. Tapio Salomäki (TPQ), Aulis Ahonen (TPQ)
6. Markku Immonen (KOU), Matti Manninen (KOU)
7. Pekka Urponen (UTU), Vesa Tuominen (UTU)
8. Pirjo Kivinen (LOI), Seija Uusitalo (LOI)


20.-21.8.2005 PM-kilpailut Norja

Yleinen (pelitulokset)

1. Ruotsi 2 / Björn 2 Johansson, Björn Ivarsson, Albin Plantin
2. Ruotsi 1 / Joachim Andersson, Niklas Marklund, Rickard Nilsson, Kristian Lilja
3. Suomi 1 / Tuukka Ylönen CDC, Harri Lehtinen LIN, Samuli Kankkunen HBY
4. Suomi 2 / Toni Ikonen KAL, Henry Myyryläinen HPK, Arto Stenberg PCP
5. Tanska 1 / Launy Larsen, Per Bentsen, Claus Bentzen
6. Tanska 2 / Jacob Erlandsen, Lars Slot, Eric Geraci
7. Norja 1 / Morten Torp, Marius Breimo, Jean-Jacques Razaka
8. Norja 2 / Benny Bel-Lafhki, Robert Pettersen, Tom Johansen

Naiset (pelitulokset)

1. Ruotsi 1 / Lotta Larsson, Ingrid Wahlbin, Jessica Johansson
2. Ruotsi 2 / Sara Lindelöf, Tove Naess, Matilda Boström
3. Norja 1 / Lisbeth Bruu, Ellen Johansen, Ingri Hauger
4. Suomi 2 / Mari Lohman ANJ, Helena Kankaanpää PCP, Tarja Roslöf PCP
5. Suomi 1 / Mira Kyllönen PSC, Mirva Näsilä PSC, Outi Raitasuo HBY
6. Tanska 1 / Iben Sass Büchert, Anette V. Henriksen, Christina Hansen
7. Tanska 2 / Mette Olsen, Henriette Holm, Pia Svendsen
8. Norja 2 / Camilla Hovind, Signe Hovind, Agnete Danielsen, Elin Rue

Juniorit (pelitulokset)

1. Tanska 2 / Anders Erlandsen, Dennis Steffensen, Dennis Nielsen
2. Ruotsi 1 / Robin Johansson, Patrik Nicklasson, Fredrik Wilhelmsson, Niklas Andersson
3. Suomi 2 / Kenshi Kobe PSC, Joel Anttonen PSC, Tommi Talja MYN
4. Tanska 1 / Jonas Kristensen, Jacob Rasmussen, Emil Petersen
5. Suomi 1 / Ville Punta MYN, Mikko Talja MYN, Jukka-Pekka Kimari HUL
6. Ruotsi 2 / Måns Daniel, Tobias Edman, Alexander Norin, Anton Hellström
7. Norja 2 / Luis Olav Lyster, Nils Petter Rasmussen, Marius Friedrich
8. Norja 1 / Kenneth Danielsen, Henrik Jansson, Kim Roger Johansen

Veteraanit (pelitulokset)

1. Tanska 1 / Thorsten Johnsen, Glenn Bernstein, Erik Frederiksen
2. Ruotsi 1 / Håkan Nordenstein, Sutre Öhman, Stefan Landell
3. Tanska 2 / Mogens Mærsk Jensen, Niels J. H. Jørgensen, Jørgen Erik Olsen
4. Ruotsi 2 / Jerry Sunesson, Claes Svensson, Rudolf Jarz
5. Suomi 1 / Tuomo Lehtinen PCP, Lasse Pakkanen PCP, Viljo Stenberg PCP
6. Norja 1 / Bror Bøhler, Larry Young, Leif Høgberg
7. Suomi 2 / Eero Vaahtera UTU, Pekka Urponen UTU, Jussi Salminen UTU
8. Norja 2 / Jan Åge Paulsen, Hans-Erik R. Hansen, Mario Rodriques

PM-kilpailut kautta aikojen


14.8.2005 Sarjojen lopputulokset


5.-7.8.2005 Naisten EM-kilpailut Tanska

Trippeli, 23 joukkuetta 22 maasta

1. Ranska / Evelyne Lozano, Angélique Papon, Cynthia Quennehen, Marie Christine Virebayre
2. Espanja / Jerónima Ballesta, Verónica Martinez, Yolanda Matarranz, María José Perez
3. Ruotsi / Linda Bengtsson, Matilda Boström, Lotta Larsson, Ingrid Wahlbin
3. Belgia / Nancy Barzin, Paulette Doore, Linda Goblet, Oscarine Stevens
...
5.-8. Suomi / Anja Parviainen, Outi Raitasuo, Tarja Roslöf, Anu Uusio

Ammunta, 22 kilpailijaa 22 maasta

1. Ranska / Angélique Papon
2. Sveitsi / Ludivine Maître
3. Suomi / Tarja Roslöf
3. Hollanti / Karin Rudolf


6.8.2005 Pori Open, Petanque Club de Pori

Yleinen sarja, 12 joukkuetta

1. Ilkka Metsäsalo (KVP), Timo Salminen (KVP)
2. Mirva Näsilä (PSC), Harri Näsilä (PCP)
3. Pauli Piiparinen (HPK), Mikko Lehto (HPK)
4. Ewa Hahn-Karp, Kjell Karp (BS Nordboulen Umeå)
5. Toni Ikonen (KAL), Arto Stenberg (PCP)
6. Mirja Laine (TUR), Vesa Tuominen (UTU)
7. Seppo Havukainen (PCP), Lasse Pakkanen (PCP)
8. Michel Simon-Bellamy (PCP), Patrick Simon-Bellamy (PCP)

Veteraanien sarja, 5 joukkuetta

1. Tuomo Lehtinen (PCP), Viljo Stenberg (PCP)
2. Olavi Nieminen (UTU), Jorma Mäkitalo (UTU)
3. Pekka Urponen (UTU), Jussi Salminen (UTU)
4. Aulis Santikko (PCP), Teuvo Jokiniemi (PCP)
5. Maija Palmu (PCP), Maija Törnqvist (PCP)


21.-24.7.2005 Juniorien MM Kanada


13.-17.7.2005 Kouvolan SM-viikon tulokset


9.7.2005 Lahti Boule Duppeli, 25 joukkuetta

1. Seppo Lindman (TUR), Tuomas Kettunen (LOI)
2. Jarkko Kallio (NAS), Ismo Ristolainen (NAS)
3. Jouni Sinkkonen (KIS), Jukka Voivala (BOM)
4. Mikael Gripenberg (HBY), Jussi Lehti (HBY)
5. Anssi Viinikainen (SUS), Pasi Matilainen (DRO)
6. Merja Salonranta (LAR), Jouni Heinonen (LAR)
7.-8. Tuomas Leskinen (MAP), Heikki Pirtinaho (MAP)
7.-8. Iivo Paaso (CDC), Arttu Poikolainen (CDC)


8.7.2005 Euroopan cup, 1/8-finaalit

Ranska / D.U.C. d'Nice             5
Suomi / Helsingin Petanque Klubi   0

1. kierros 
Mikko Lehto, Matti Törrönen, Pauli Piiparinen 6-13
Anja Parvianen, Marko Jakonen, Henry Myyryläinen 7-13

2. kierros
Matti Törrönen, Marko Jakonen 0-13
Mikko Lehto, Pauli Piiparinen 2-13
Anja Parviainen, Henry Myyryläinen 4-13

Nizzan joukkueessa pelasivat mm. Lakhal, Foni ja Sonier


2.7.2005 Hullu Hirvi Trippeli Mikkeli, 13 joukkuetta

1. Pasi Matilainen (DRO), Antti Tuukkanen (DRO), Toni Ikonen (KAL)
2. Eija Hurri (HUL), Jaakko Kimari (HUL), Hannu Haajanen (HUL)
3. Mikko Rajala (KIS), Pekka Kokkonen (KIS), Teuvo Pajuoja (KIS)
4. Erkki Hyttinen (KAN), Tero Rasimäki (KAN), Antti Miettinen (KAN)
5. Petri Seppä (KOT), Markku Rinne (KOT), Simo Linteri (KOT)
6. Marko Jakonen (HPK), Ari-Pekka Mäkelä (LBO), Mari Lohman (ANJ)
7. Pekka Puntanen (HUL), Mikko Neuvonen (HUL), Heikki Pyrhönen (HUL)
8. Sami Korkalainen (NAL), Raimo Hiltunen (NAL), Harry Ulvi (NAL)

B-sarja:
1. Ismo Lidner (DRO), Jari Alanen (DRO), Jukka Salminen (DRO)
2. Jukka Särkkä (HUL), Seppo Härkönen (HUL), Martti Korhonen (HUL)
3. Niina Rajala (KIS), Anja Välimaa (KIS), Kirsi Tikka (BOM)


19.6.2005 Yli 55-v. duppeli PSC Anjalankoski, 14 joukkuetta

1. Seppo Kaukiainen (IPC), Väinö Rautamäki (TAV)
2. Yrjö Hartikainen (KAU), Pertti Heiskanen (KAU)
3. Mauri Kuitunen (KOU), Matti Manninen (KOU)
4. Veikko Stavén (ANJ), Eila Stavén (ANJ)
5. Raimo Vakkari (KAR), Pekka Koivunen (KAR)
6. Nestori Miikkulainen (KAR), Reijo Sintero (KAR)
7. Esko Nenonen (ANJ), Jorma Tuittu (ANJ)
8. Veikko Torikka (KAU), Erkki Fält (KAU)


4.6.2005 Suomi-Viro maaottelu SP-L / HPet Helsinki

Suomi voitti 15-10

Lisätietoja ja tarkemmat tulokset


29.5.2005 XII Kymi Voikkaa Tour Koski-Kuula Kuusankoski, 22 joukkuetta

1. Arto Stenberg (PCP), Juha Jutila (PCP)
2. Pasi Matilainen (DRO), Antti Tuukkanen (DRO)
3. Toni Ikonen (KAL), Pauli Piiparinen (HPK)
4. Petri Seppä (KOT), Markku Rinne (KOT)
5. Pekka Kokkonen (KIS), Mikko Rajala (KIS)
6. Veli-Matti Verho (KOU), Kai Markkanen (KOU)
7. Maire Sinkkonen (KIS), Jouni Sinkkonen (KIS)
8. Kai Aalto (KOT), Sami Lehtinen (KOT)

B-sarja:
1. Jari Alanen (DRO), Ismo Lidner (DRO)


21.5.2005 EPA-trippeli Espoon Patonki, 9 joukkuetta

1. Mikko Lehto, Pauli Piiparinen, Antti Riihikanto (HPK)
2. Mika Nyström (KAL), Toni Ikonen (KAL), Jyrki Matikainen (HBY)
3. Markus Lähdesniemi, Tuukka Ylönen, Mikko Soikkeli (CDC)
4. Riitta Kangas, Kirsi Aalto, Tuula Ahonen (KAL)
5. Timo Salminen, Jukka Lehto, Ilkka Metsäsalo (KVP)
6. Anu Uusio (HBY), Anja Parviainen (HPK), Kati Nieminen (PSI)
7. Seija Viertonen, Jari Hänninen, Tuukka Syrjänen (EPA)
8. Mika Metsä-Eerola, Harri Lehtinen, Jarno Lahti (LIN)


15.5.2005 Tampere-turnaus Tampere Petanque, 23 joukkuetta

1. Pauli Piiparinen (HPK), Miikka Kouvonen (HPK), Toni Ikonen (KAL)
2. Patrick Simon-Bellamy (PCP), Ari Nevo (PCP), Arto Stenberg (PCP)
3. Mikael Gripenberg (HBY), Seppo Lindman (TUR), Marko Jakonen (HPK)
4. Kirsi Tikka (BOM), Niina Rajala (KIS), Maire Kinnunen (KIS)
5. Timo Salminen (KVP), Ilkka Metsäsalo (KVP), Jukka Lehto (KVP)
6. Pekka Mehtonen (KVP), Petri Mehtonen (KVP), Ari Reijonen (KVP)
7. Salla Kalliosalo (PSI), Mari Lohman (ANJ), Jaana Alkila (ANJ)
8. Daniel Duhamel (KVP), Miska Nieminen (KVP), Aziz Laouni (KVP)


14.5.2005 Naisten duppeli PSC Anjalankoski, 13 joukkuetta

1. Anu Uusio (HBY), Outi Raitasuo (HBY)
2. Tuula Ahonen (KAL), Riitta Kangas (KAL)
3. Anu Sutinen (HPK), Stiina Kamppuri (MUN)
4. Maj-Britt Malmberg (KOK), Hilkka Kauppinen (KOK)
5. Anita Olkinuora (LIN), Tarja Roslöf (PCP)
6. Arja Ahlroth (KOK), Paula Järvisalo (KOK)
7. Kirsi Aalto (KAL), Anja Parviainen (HPK)
8. Mirva Näsilä (PSC), Ritva Peltomaa (PCP)


16.4.2005 Yleinen trippeli Tavastia Pallo / HPet Hki, 18 joukkuetta

1. Arttu Poikolainen (CDC), Tuukka Ylönen (CDC), Olli Sinnemaa (CDC)
2. Anu Uusio (HBY), Riitta Kangas (KAL), Tuula Ahonen (KAL)
3. Juha-Pekka Siro (HBY), Mikael Gripenberg (HBY), Samuli Kankkunen (HBY)
4. Sami Lukka (CDC), Mikko Soikkeli (CDC), Arto Stenberg (PCP)
5. Tarja Roslöf (PCP), Anja Parviainen (HPK), Anita Olkinuora (LIN)
6. Pauli Piiparinen (HPK), Antti Riihikanto (HPK), Mikko Lehto (HPK)
7. Mirva Näsilä (PSC), Harri Näsilä (PCP), Outi Raitasuo (HBY)
8. Kirsi Tikka (BOM), Teuvo Pajuoja (KIS), Mikko Rajala (KIS)

B-sarja:
1. Seija Viertonen, Tuukka Syrjänen ja Jari Hänninen(EPA)
2. Antero Lehti (RIE), Markus Sohlman (RIE) ja Jussi Lehti (HBY)


9.4.2005 Naisten trippeli PEESI / HPet Hki, 6 joukkuetta

1. Mirva Näsilä (PSC), Outi Raitasuo (HBY), Anja Parviainen (HPK)
2. Riitta Kangas (KAL), Kirsi Aalto (KAL), Tuula Ahonen (KAL)
3. Jaana Alkila (ANJ), Mari Lohman (ANJ), Salla Kalliosalo (PSI)
4. Aura Siikava (BIT), Leni Pakkala (BIT), Marja Mattila (BIT)
5. Tarja Roslöf (PCP), Ritva Peltomaa (PCP), Anita Olkinuora (LIN)
6. Stiina Kamppuri (MUN), Pirjo-Liisa Frangén (MUN), Anu Sutinen (HPK)

9.4.2005 Juniorien duppeli PEESI / HPet Hki, 9 joukkuetta

1. Ville Punta (MYN), Jukka-Pekka Kimari (HUL)
2. Joel Anttonen (PSC), Laura Kyllönen (PSC)
3. Tommi Talja (MYN), Mikko Talja (MYN)
4. Lauri Litmanen (KAL), Kenshi Kobe (PSC)
5. Millamaija Koskelin (KAL), Aura Lehikoinen (KAL)
6. Julius Hella (KAL), Aaro Lehikoinen (KAL)
7. Matias Anttonen (RIE), Alex Aalto (KAL)
8. Saara Raitaranta (TAV), Roni Helminen (TAV)

9.4.2005 Yleinen ammunta PEESI / HPet Hki, 16 pelaajaa

1. Jussi Lehti (HBY)
2. Toni Ikonen (KAL)
3. Pauli Piiparinen (HPK)
4. Iivo Paaso (CDC)
5. Jyrki Matikainen (HBY)
6. Marko Aalto (NAS)
7. Harri Näsilä (PCP)
8. Olli Sinnemaa (CDC)

9.4.2005 Naisten ammunta PEESI / HPet Hki, 10 pelaajaa

1. Tarja Roslöf (PCP)
2. Jaana Alkila (ANJ)
3. Outi Raitasuo (HBY)
4. Tuula Ahonen (KAL)
5. Anu Sutinen (HPK)
6. Riitta Kangas (KAL)
7. Anja Parviainen (HBY)
8. Anita Olkinuora (LIN)

9.4.2005 Juniorien ammunta PEESI / HPet Hki, 9 pelaajaa

1. Ville Punta (MYN)
2. Mikko Talja (MYN)
3. Jukka-Pekka Kimari (HUL)
4. Millamaija Koskelin (KAL)
5. Tommi Talja (MYN)
6. Joel Anttonen (PSC)
7. Matias Anttonen (RIE)
8. Aura Lehikoinen (KAL)


12.3.2005 Suomen cup HPet Hki, 2 seuraa

1. Helsingin Petanque Klubi (6 voittoa)
   Anja Parviainen, Marko Jakonen, Antti Riihikanto,
   Pauli Piiparinen, Miikka Kouvonen, Mikko Lehto
2. Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula (1 voitto)
   Seija Järvi, Kati Nieminen, Päivi Kuvaja, Jallu Nieminen,
   Mikael Tötterman, Veli-Matti Väänänen, Pentti Kuvaja


6.3.2005 Yleinen trippeli Tavastia Pallo / HPet Hki, 14 joukkuetta

1. Henry Myyryläinen (HPK), Marko Jakonen (HPK), Miikka Kouvonen (HPK)
2. Kati Nieminen (PSI), ½ Outi Raitasuo (HBY), ½ Anu Uusio (HBY),
                        ½ Seppo Jalonen (BAL), ½ Kirsi Aalto (KAL)
3. Mikko Lehto (HPK), Antti Riihikanto (HPK), Pauli Piiparinen (HPK)
4. Ari-Pekka Mäkelä (LBO), Pasi Matilainen (DRO), Mikko Soikkeli (CDC)
5. Mikko Rajala (KIS), Pekka Kokkonen (KIS), Teuvo Pajuoja (KIS)
6. Jussi Lehti HBY), Juha-Pekka Siro (HBY), Mikael Gripenberg (HBY)
7. Markku Rinne (KOT), Simo Linteri (KOT), Petri Seppä (KOT)
8. Seppo Saari (EPA), Seija Järvi (PSI), Martti Hokkanen (EPA)

B-sarja
1. Marko Aalto (NAS), Toni Ikonen (KAL), Matti Törrönen (HPK)
2. Esko Riste (BIT), Seppo Roponen (BIT), Rauli Rämö (BIT)


26.-27.2.2005 Suomi-Ruotsi maaottelu SP-L / HPet Helsinki

Yleinen sarja   5-7
Naisten sarja   3-8
Juniorisarja    3-8
Veteraanisarja 0-11    Yhteensä 11-34

Lisätietoja ja tarkemmat tulokset


30.1.2005 Yli 55-v. duppeli Koski-Kuula Kuusankoski, 18 joukkuetta

1. Matti Manninen (KOU), Mauri Kuitunen (KOU)
2. Pekka Kokkonen (KIS), Tapio Välimaa (KIS)
3. Pekka Koivunen (KAR), Raimo Vakkari (KAR)
4. Eeva Piepponen (KOU), Esko Piepponen (KOU)
5. Pekka Barck (KAR), Reijo Sintero (KAR)
6. Alpo Turkulainen (RIE), Rauno Kiviniemi (RIE)
7. Ari Autio (KAR), Timo Toikka (KAR)
8. Reijo Hakanen (NAS), Rauno Kallio (NAS)

B-sarja
1. Erkki Hätönen (PSC), Heikki Pirtinaho (MAP)


15.1.2005 Sekaduppeli PEESI / HPet Hki, 27 joukkuetta

1. Anu Uusio (HBY), Pauli Piiparinen (HPK)
2. Kirsi Aalto (KAL), Marko Aalto (NAS)
3. Riitta Kangas (KAL), Toni Ikonen (KAL)
4. Katri Ripatti (ANJ), Jarmo Heinonen (CDC)
5. Mira Kyllönen (PSC), Juha-Pekka Siro (HBY)
6. Kati Nieminen (PSI), Marko Jakonen (HPK)
7. Anja Parviainen (HPK), Mikael Gripenberg (HBY)
8. Mari Lohman (ANJ), Jussi Lehti (HBY)

B-sarja
1. Anu Sutinen (HPK), Jouni Hokkinen (HPK)


9.1.2005 XI Kymi Voikkaa Tour Koski-Kuula Kuusankoski, 22 joukkuetta

1. Marko Jakonen (HPK), Pasi Matilainen (DRO)
2. Antero Lehti (RIE), Jussi Lehti (HBY)
3. Mikael Gripenberg (HBY), Olli Sinnemaa (CDC)
4. Outi Raitasuo (HBY), Anu Uusio (HBY)
5. Petri Seppä (KOT), Simo Linteri (KOT)
6. Mari Lohman (ANJ), Petri Lohman (ANJ)
7. Kati Nieminen (PSI), Seija Järvi (PSI)
8. Mikko Soikkeli (CDC), Miikka Kouvonen (HPK)

B-sarja
1. Jukka-Pekka Kimari (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
2. Ismo Ristolainen (NAS), Ville Sappinen (NAS)


5.12.2004 Naisten duppeli Tavastia Pallo / HPet Hki, 10 joukkuetta

1. Anu Uusio (PSI), Outi Raitasuo (HBY)
2. Stiina Kamppuri (MUN), Anu Sutinen (HPK)
3. Salla Kalliosalo (PSI), Katri Ripatti (HPK)
4. Seija Järvi (MUN), Kati Nieminen (PSI)
5. Riitta Kangas (KAL), Tuula Ahonen (KAL)
6. Mari Lohman (ANJ), Jaana Alkila (LIN)
7. Anja Parviainen (HBY), Kirsi Aalto (KAL)
8. Leni Pakkala (BIT), Aura Siikava (BIT)


17.10.2004 Singeli Lahti Boule / HPet Hki, 30 pelaajaa

1. Olli Sinnemaa (CDC)
2. Pauli Piiparinen (KAL)
3. Mikael Gripenberg (HBY)
4. Mehmet Güzel (IPC)
5. Antti Kortela (LIN)
6. Jussi Lehti (RIE)
7. Mikko Lehto (KAL)
8. Iivo Paaso (CDC)

B-sarja
1. Antti Riihikanto (HPK)
2. Toni Ikonen (KAL)


Muiden harraste- ja liikuntatapahtumien tuloksia Petankistien Forumilla