Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Petanque - Tulospörssi kausi 2006

20.-24.9.2006 MM-kilpailut Grenoble Ranska

YLEINEN TRIPPELI, 58 joukkuetta 57 maasta

1. Ranska / Michel Loy, Didier Chagneau, Pascal Milei, Sylvain Dubreuil
2. Tunisia / Sami Atallah, Nabi El Bey, Khaled Lakhal, Mohamed Ferjani
3. Italia ja Thaimaa
...
17.-24. Suomi / Marko Jakonen, Samuli Kankkunen, Olli Sinnemaa, Juha-Pekka Siro

    Alkulohko  Suomi - Puola          6-13
               Suomi - Venäjä        13-1
               Suomi - Italia        10-13
               Suomi - Seychellit    13-4
               Suomi - Thaimaa        7-13
               Suomi - Bulgaria      13-0
    Poule      Suomi - Algeria        1-13
               Suomi - Luxemburg     13-8
               Suomi - Espanja        2-13

KANSOJEN CUP (B-sarja)

1. Marokko
2. Mauritania
3. Luxemburg ja Portugali
...
9.-16. Suomi

    Poule      Suomi - Israel        13-3
               Suomi - Senegal        1-13
               Suomi - Puola         13-11
    1/8-fin.   Suomi - Marokko        2-13

YLEINEN AMMUNTA, 57 kilpailijaa 57 maasta

1. Thaimaa / Phusa-Ad Thaleungklat (58, 49, 39, 31+10)
2. Argentina / Nestor Guevara (47, 44, 31, 31+4)
3. Italia ja Tunisia
...
29. Suomi / Olli Sinnemaa (23)

NAISTEN TRIPPELI, 46 joukkuetta 44 maasta

1. Thaimaa / Noknoi Youngcham, Boonyoum Kamsawang, Phantipha Wongchuvej, Thongsi Thamakord
2. Tunisia / Mouna Beji, Nadia Ben Abdesselem, Monia Sahal, Saoussen Belaid
3. Ranska ja Ruotsi
...
17.-24. Suomi / Mira Kyllönen, Kati Nieminen, Mirva Näsilä, Outi Raitasuo

    Alkulohko  Suomi - Bulgaria      13-7
               Suomi - Japani        13-7
               Suomi - Tanska         7-13
               Suomi - Tahiti        13-10
               Suomi - Sveitsi       13-4
    Poule      Suomi - Saksa         13-5
               Suomi - Ruotsi         2-13
               Suomi - Iso-Britannia 11-13

KANSOJEN CUP (B-sarja)

1. Tanska
2. Singapore
3. Malesia ja Hollanti
...
5.-8. Suomi

    Poule      Suomi - Kiina         13-7
    1/8-fin.   Suomi - Puola         13-4
    1/4-fin.   Suomi - Malesia        5-13

NAISTEN AMMUNTA, 43 kilpailijaa 43 maasta

1. Ranska / Angelique Papon (23, 36, 41, 61, 50)
2. Thaimaa / Thongsi Thamakord (35, 30, 31, 36)
3. Iso-Britannia ja Hollanti
...
14./20. Suomi / Mirva Näsilä (21, 10)

Kisajärjestäjän sivut - JP:n valokuvia & Live


16.9.2006 Lopulliset arvopistetilanteet


16.9.2006 Ranking-finaalit, Droppi Petanque Mikkeli

Yleinen, 9 pelaajaa
1. Antero Lehti (RIE)
2. Pasi Matilainen (DRO)
3. Jaakko Kimari (HUL)
4. Henry Myyryläinen (DRO)
5. Toni Ikonen (KAL)
6. Hannu Haajanen (HUL)
7. Jari Alanen (DRO)
8. Mikko Neuvonen (HUL)

Naiset, 4 pelaajaa
1. Katri Piira (ANJ)
2. Paula Järvisalo (KOK)
3. Sari Alanen (DRO)
4. Pie Jeremejew (RIE)

Juniorit, 4 pelaajaa
1. Ville Pyykkö (RIE)
2. Jukka-Pekka Kimari (HUL)
3. Henri Alanen (DRO)
4. Tanja Lehti (RIE)

Veteraanit, 8 pelaajaa
1. Ossi Kurvi (ANJ)
2. Risto Huusari (ANJ)
3. Mauri Kuitunen (KOU)
4. Esko Nenonen (ANJ)
5. Mikko Lahti (RIE)
6. Seppo Järvisalo (KOK)
7. Matti Manninen (KOU)
8. Keijo Palonen (ANJ)


2.9.2006 Seura-SM, Petanque Club de Pori, 30 joukkuetta

 1. Club des Champions 1 / Samuli Kankkunen, Jani Laasonen, Pekka Stark,
    Mikko Soikkeli, Iivo Paaso, Juha-Pekka Siro, Jarmo Heinonen
 2. Club des Champions 2 / Pasi Räntilä, Tuukka Ylönen, Veiko Proos,
    Sami Lukka, Markus Lähdesniemi, Arttu Poikolainen, Olli Sinnemaa
 3. Kallion Kirkas / Kari Ahonen, Tuula Ahonen, Toni Ikonen,
    Riitta Kangas, Mika Nyström, Sakari Pankkonen, Jyri Suksi
 4. Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula
 5. Petanque Club de Pori
 6. KOO-VEE 1
 7. KOO-VEE 2
 8. Droppi Petanque
 9. Loimaan Petanque
10. Riemukaari
11. Kotka Petanque
12. Hullu Hirvi Petanque
13. Linnan Petanquistit 2
14. Martin Petanque
15. Petosen Nallet
16. Nassu
17. Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat
18. PSC Järvenpää 1
19. PSC Järvenpää 2
20. Helsingin Petanque Klubi
21. Bitankki
22. Turun Petanque-Seura
23. Harjunpään Tuisku
24. UTU-Petankki
25. Linnan Petanquistit 1
26. Kalvolan Isku
27. Koski-Petankki
28. Koski-Kuula
29. Larun Petankki
30. Petankkiharrastajat Niittymaa


26.-27.8.2006 SM-sekaduppeli, PSC Järvenpää, 66 joukkuetta

1. Stiina Kamppuri (HPK), Mikko Kamppuri (HPK)
2. Salla Kalliosalo (PSI), Jarmo Heinonen (CDC)
3. Mirva Näsilä (PSC), Arto Stenberg (PCP)
4. Riitta Kangas (KAL), Toni Ikonen (KAL)
5. Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI)
6. Mirja Laine (TUR), Esa Tuominen (TUR)
7. Eija Hurri (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
8. Katri Piira (ANJ), Miska Nieminen (PSI)

25.-26.8.2006 Yli 50-v. SM-duppeli, PSC Järvenpää, 58 joukkuetta

1. Tuomo Lehtinen (PCP), Viljo Stenberg (PCP)
2. Pekka Kokkonen (KIS), Harry Uschanov (BOM)
3. Markku Pellikainen (KAN), Mikko Neuvonen (HUL)
4. Pekka Urponen (UTU), Vesa Tuominen (UTU)
5. Henri Palmqvist (KAL), Harri Näsilä (PCP)
6. Kai Aalto (KOT), Pekka Barck (KAR)
7. Markku Nieminen (LOI), Daniel Duhamel (KVP)
8. Vesa Ala-Kulju (KOP), Hannu Ranta (KOP)

Kaikki osallistuneet, rankkaukset ja alkulohkot


18.-20.8.2006 Juniorien EM-kilpailut, Martigny Sveitsi

Kisajärjestäjän sivut

TRIPPELI, 22 joukkuetta 21 maasta

1. Ranska / Kevin Malbec, Dylan Rocher, Jean Feltain, Florent Coutanson
2. Espanja
3.-4. Italia
3.-4. Sveitsi
...
9.-12. Suomi / Tommi Talja, Kenshi Kobe, Jukka-Pekka Kimari, Salim Fadillioglu

Suomen pelit:

Alkulohko:     13-10  Israel
               11-13  Sveitsi1
               13-6   Slovakia
               13-12  Ranska
               13-10  Puola

Jatko-poule:    6-13  Sveitsi2
                6-13  Sveitsi2

Kansojen Cup:  13-4   Saksa
               10-13  Hollanti

Kakkoskilpailussa Kansojen Cupissa Suomelle jaettu pronssi.

AMMUNTA, 21 kilpailijaa 21 maasta

1. Ranska / Dylan Rocher (30, 49, 42, 54)
2. Belgia / Michael Bonvoisin (28, 27, 40, 39)
3.-4. Tanska / Dennis Steffensen (31, 30, 34)
3.-4. Israel / Adar Redlinger (27, 26, 15)
...
5.-8. Suomi / Kenshi Kobe (32, 23)

Suomella alkukarsinnan toiseksi paras tulos.


19.8.2006 Yli 55-v. duppeli, Karhu-Petankki Kotka, 11 joukkuetta

1. Mauri Kuitunen (KOU), Matti Manninen (KOU)
2. Ari Autio (KAR), Reijo Sintero (KAR)
3. Esko Nenonen (ANJ), Sulo Niiranen (ANJ)
4. Veikko Lavonen (KOK), Anja Liila (KOK)
5. Risto Huusari (ANJ), Seppo Järvisalo (KOK)
6. Väinö Rautamäki (HBY), Seppo Kaukiainen (HBY)
7. Tuula Jyrälä (KAR), Raimo Vakkari (KAR)
8. Matti Käyhty (SAV), Osmo Kylliäinen (SAV)


12.-13.8.2006 Sarjojen lopputulokset


5.-6.8.2006 PM-kilpailut Ronneby Ruotsi

Yleinen
1. Ruotsi 2 / Andreas Strandberg, Rickard Nilsson, Kristian Lilja, Björn Ivarsson
2. Suomi 2 / Sami Lukka, Arto Stenberg, Seppo Lindman
3. Tanska 1 / Morten Jøhnk, Søren Bentzen, Kasper Miller
4. Tanska 2 / Kasper Bak Laursen, Kenneth Dreyer, Eric Geraci
5. Ruotsi 1 / Björn Johansson, Joachim Andersson, Kenneth Köhalmi, Johan Karlsson
6. Suomi 1 / Olli Sinnemaa, Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen
7. Norja 1 / ?
8. Norja 2 / ?

Naiset
1. Tanska 1 / Rikke Deutschbein, Susanne Berthelsen, Michelle Mikkelsen
2. Suomi 2 / Anja Parviainen, Mari Lohman, Katri Piira
3. Ruotsi 2 / Laila Friis, Ellinor Skagerlund, Lotta Larsson, Jessica Johansson
4. Ruotsi 1 / Tove Naess, Emma Köhalmi, Matilda Boström, Lisa Köhalmi
5. Tanska 2 / Iben Sass Büchert, Anette Vest Henriksen, Pia Svendsen
6. Suomi 1 / Mira Kyllönen, Kati Nieminen, Mirva Näsilä

Juniorit
1. Suomi 2 / Ville Punta, Joel Anttonen, Mikko Talja
2. Tanska 1 / Jonas Kristensen, Emil Petersen, Jacob Rasmussen
3. Suomi 1 / Tommi Talja, Kenshi Kobe, Jukka-Pekka Kimari
4. Ruotsi 2 / Oskar Andersson, Daniel Hopman, Alexander Norin
5. Tanska 2 / ?
6. Ruotsi 1 / Måns Daniel, Fredrik Wilhelmsson, Patrik Niklasson, Jonas Strende

Veteraanit
1. Ruotsi 2 / Claes Svensson, Rudolf Jarz, Leif Karlsson
2. Tanska 1 / Glenn Bernstein, Erik Frederiksen, Thorsten Johnsen
3. Suomi 1 / Tuomo Lehtinen, Lasse Pakkanen, Viljo Stenberg
4. Ruotsi 1 / Håkan Nordenstein, Stefan Landell, Sture Öhman
5. Suomi 2 / Seppo Tuominen, Tapio Laine, Reino Kaartinen
6. Tanska 2 / Henning Hansen, Kai Nielsen, Benny Sewerin
7. Norja 1 / ?


5.8.2006 Pori Open, Petanque Club de Pori, 9 joukkuetta

1. Ilkka Metsäsalo (KVP), Timo Salminen (KVP)
2. Pekka Urponen (UTU), Vesa Tuominen (UTU)
3. Vesa Ekström (TUR), Kari Randell (TUR)
4. Ewa Hahn-Karp (SWE), Kjell Karp (SWE)
5. Helena Kankaanpää (PCP), Tarja Roslöf (PCP)
6. Harri Näsilä (PCP), Sauli Ylirönni (PCP)
7. Ritva Peltomaa (PCP), Patrick Simon-Bellamy (PCP)
8. Kirsi Kuusijärvi (PHN), Maarit Flink-Soini (PHN)


5.8.2006 Vanha Selli duppeli, Droppi Petanque Mikkeli, 11 joukkuetta

1. Anssi Viinikainen (DRO), Jari Lukkarila (DRO)
2. Jaakko Kimari (HUL), Tom Noro (HUL)
3. Antti Tuukkanen (DRO), Pasi Matilainen (DRO)
4. Hannu Haajanen (HUL), Mikko Neuvonen (HUL)
5. Erkki Hyttinen (KAN), Samuli Ilmonen (KAN)
6. Jarkko Kallio (NAS), Tero Nikki (NAS)
7. Jouni Heinonen (LAR), Merja Salonranta (LAR)
8. Antti Miettinen (KAN), Timo Hyttinen (KAN)


22.7.2006 Euroopan cup, Club des Champions Helsinki

Club des Champions Suomi - USPB Dudelange Luxemburg

CDC / Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro, Olli Sinnemaa  13 -  9  Luxemburg
CDC / Kati Nieminen, Arttu Poikolainen, Veiko Proos      3 - 13  Luxemburg
CDC / Kati Nieminen, Samuli Kankkunen                    9 - 13  Luxemburg
CDC / Juha-Pekka Siro, Olli Sinnemaa                    13 - 11  Luxemburg
CDC / Arttu Poikolainen, Veiko Proos                    13 - 11  Luxemburg
CDC / Kati Nieminen, Arttu Poikolainen, Veiko Proos      5 - 13  Luxemburg
CDC / Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro, Olli Sinnemaa  13 -  9  Luxemburg

CDC 4 - 3 LUX


22.7.2006 Lahti Boule Duppeli, Lahti Boule, 22 joukkuetta

1. Seppo Lindman (LOI), Tuomas Kettunen (LOI)
2. Jukka Holopainen (LBO), Ari-Pekka Mäkelä (LBO)
3. Pasi Matilainen (DRO), Anssi Viinikainen (DRO)
4. Jukka-Pekka Kimari (HUL), Kenshi Kobe (PSC)
5.-8. Jouni Heinonen (LAR), Merja Salonranta (LAR)
5.-8. Antti Lehtonen (LBO), Jari Alanen (DRO)
5.-8. Teuvo Pajuoja (KIS), Mikko Rajala (KIS)
5.-8. Ismo Ristolainen (NAS), Ville Sappinen (NAS)


5.-9.7.2006 SM-kilpailut YNJL / SDTA, Kallion Kirkas ja PEESI Hki


1.7.2006 Hullu Hirvi Trippeli, Hullu Hirvi Petanque Mikkeli, 9 joukkuetta

1. Jukka-Pekka Kimari (HUL), Heikki Pyrhönen (HUL), Martti Korhonen (HUL)
2. Samuli Ilmonen (KAN), Erkki Hyttinen (KAN), Tero Rasimäki (KAN)
3. Antti Tuukkanen (DRO), Pasi Matilainen (DRO), Toni Ikonen (KAL)
4. Eija Hurri (HUL), Mikko Neuvonen (HUL), Janne Ylönen (DRO)
5. Jaakko Kimari (HUL), Tom Noro (HUL), Hannu Haajanen (HUL)
6. Erkki Puonti (SAV), Martti Haimila (SAV), Matti Käyhty (SAV)
7. Raakel Haimila (SAV), Sanna Käyhty (SAV), Henrik Pakkanen (SAV)
8. Jesse Korhonen (HUL), Arvo Haikonen (HUL), Markku Pellikainen (KAN)


11.6.2006 Singelit, KOO-VEE Tampere

Yleinen, 19 pelaajaa
1. Henry Myyryläinen (DRO)
2. Timo Salminen (KVP)
3. Mikael Gripenberg (HBY)
4. Pekka Kokkonen (KIS)
5. Harri Lehtinen (HBY)
6. Teuvo Pajuoja (KIS)
7. Jaakko Kimari (HUL)
8. Mikael Paakkanen (PSC)

Naiset, 7 pelaajaa
1. Anita Olkinuora (LIN)
2. Anja Parviainen (HPK)
3. Kati Nieminen (CDC)
4. Elina Ylirönni (PCP)
5.-7. Eija Hurri (HUL)
5.-7. Stiina Kamppuri (HPK)
5.-7. Pirjo Suksi (KAL)

Juniorit, 10 pelaajaa
1. Ville Punta (MYN)
2. Kenshi Kobe (PSC)
3. Joel Anttonen (PSC)
4. Mikko Kamppuri (HPK)
5. Salim Fadillioglu (PSC)
6. Jukka-Pekka Kimari (HUL)
7. Mikko Talja (MYN)
8. Iiro Panula (KVP)


28.5.2006 XIV Kymi Voikkaa Tour, Koski-Kuula Kuusankoski, 30 joukkuetta

1. Anssi Viinikainen (DRO), Jaakko Kimari (HUL)
2. Pasi Matilainen (DRO), Antti Tuukkanen (DRO)
3. Pekka Kokkonen (KIS), Harry Uschanov (BOM)
4. Arto Stenberg (PCP), Juha Jutila (PCP)
5. Petri Seppä (KOT), Simo Linteri (KOT)
6. Irene Lidner (DRO), Sini Järvinen (DRO)
7.-8. Markus Barck (KOT), Sami Lehtinen (KOT)
7.-8. Miska Nieminen (PSI), Jyrki Matikainen (PSI)

B1. Mikko Neuvonen (HUL), Hannu Haajanen (HUL)


27.5.2006 Mikkeli-Trippeli, Droppi Petanque Mikkeli, 7 joukkuetta

1. Anssi Viinikainen (DRO), Pasi Matilainen (DRO), Antti Tuukkanen (DRO)
2. Janne Ylönen (DRO), Mikko Neuvonen (HUL), Hannu Haajanen (HUL)
3. Jari Alanen (DRO), Ismo Lidner (DRO), Jukka Salminen (DRO)
4. Sini Järvinen (DRO), Erkki Hyttinen (KAN), Samuli Ilmonen (KAN)
5. Heikki Kananen (NAL), Kari Huttunen (KAN), Timo Hyttinen (KAN)
6. Pekka Puntanen (HUL), Markku Pellikainen (KAN), Antti Miettinen (KAN)
7. Irene Lidner (DRO), Jouko Haajanen (DRO), Pauli Sihvonen (DRO)


20.5.2006 Tampere-turnaus, Tampere Petanque TPQ, 17 joukkuetta

1. Pasi Matilainen (DRO), Marko Jakonen (LBO), Ari-Pekka Mäkelä (LBO)
2. Timo Salminen (KVP), Jukka Lehto (KVP), Ilkka Metsäsalo (KVP)
3. Viljo Stenberg (PCP), Tuomo Lehtinen (PCP), Seppo Havukainen (PCP)
4. Lauri Kolehmainen (KVP), Daniel Duhamel (KVP), Abdelaziz Laouini (KVP)
5. Juho Heikkinen (KAL), Toni Ikonen (KAL), Juhani Nieminen (KAL)
6.-8. Petri Mehtonen (KVP), Pekka Mehtonen (KVP), Ari Reijonen (KVP)
6.-8. Patrick Simon-Bellamy (PCP), Michel Simon-Bellamy (PCP), Arto Stenberg (PCP)
6.-8. Tuomas Kettunen (LOI), Markku Nieminen (LOI), Seppo Lindman (LOI)


13.5.2006 Turku Ranking, Turun Petanque-Seura, 10 joukkuetta

1. Arto Stenberg (PCP), Patrick Simon-Bellamy (PCP)
2. Toni Ikonen (KAL), Michel Simon-Bellamy (PCP)
3. Tommi Talja (MYN), Mikko Talja (MYN)
4. Matti Halonen (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)
5. Teuvo Kyllönen (TUR), Riitta Vesamäki (TUR)
6. Vesa Ekström (TUR), Kari Randell (TUR)
7. Erkki Pohjanoksa (LOI), Jari Santaluoto (LOI)
8. Eila Nummila (LOI), Elvi Aaltonen (LOI)


13.5.2006 Riemukaari-duppeli, Riemukaari Kärkölä, 26 joukkuetta

1. Tero Nikki (NAS), Jarkko Kallio (NAS)
2. Mikko Lehti (RIE), Jussi Lehti (RIE)
3. Mikael Gripenberg (HBY), Harri Lehtinen (HBY)
4. Pasi Matilainen (DRO), Anssi Viinikainen (DRO)
5. Mikko Neuvonen (HUL), Jari Alanen (DRO)
6. Timo Salminen (KVP), Ilkka Metsäsalo (KVP)
7.-8. Marko Aalto (LBO), Kirsi Aalto (KAL)
7.-8. Miska Nieminen (PSI), Jyrki Matikainen (PSI)


8.4.2006 Lemminkäinen-trippeli, Hullu Hirvi Petanque Mikkeli, 9 joukkuetta

1. Pasi Matilainen (DRO), Anssi Viinikainen (DRO), Jari Lukkarila (DRO)
2. Seppo Järvisalo (KOK), Jussi Savolainen (DRO), Arto Savolainen (DRO)
3. Antti Tuukkanen (DRO), Tom Noro (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
4. Jari Alanen (DRO), Harri Tyyskä (DRO), Ismo Lidner (DRO)
5. Eija Hurri (HUL), Hannu Haajanen (HUL), Jukka-Pekka Kimari (HUL)
6. Tero Rasimäki (KAN), Kari Huttunen (KAN), Timo Hyttinen (KAN)
7. Markku Pellikainen (KAN), Samuli Ilmonen (KAN), Erkki Hyttinen (KAN)
8. Raakel Haimila (SAV), Martti Haimila (SAV), Matti Käyhty (SAV)


1.4.2006 Yleinen trippeli, Club des Champions / HPet Helsinki, 17 joukkuetta

1. Margus Berkmann (Viro), Meelis Munt (Viro), Veiko Proos (CDC)
2. Eija Hurri (HUL), Jaakko Kimari (HUL), Jukka-Pekka Kimari (HUL)
3. Marko Aalto (LBO), Ismo Ristolainen (NAS), Ville Sappinen (NAS)
4. Marko Jakonen (LBO), Arto Stenberg (PCP), Seppo Lindman (LOI)
5. Toni Ikonen (KAL), Pasi Matilainen (DRO), Antti Tuukkanen (DRO)
6. Kirsi Aalto (KAL), Tuula Ahonen (KAL), Kati Nieminen (CDC)
7.-8. Juha-Pekka Siro (CDC), Samuli Kankkunen (CDC), Arttu Poikolainen (CDC)
7.-8. Iivo Paaso (CDC), Olli Sinnemaa (CDC), Sami Lukka (CDC)


25.3.2006 Juniorien trippeli, Tavastia Pallo / HPet Helsinki, 4 joukkuetta

1. Tanja Lehti (RIE), Ville Punta (MYN), Salim Fadillioglu (PSC)
2. Kenshi Kobe (PSC), Jukka-Pekka Kimari (HUL), Mikko Kamppuri (HPK)
3. Tommi Talja (MYN), Mikko Talja (MYN), Joel Anttonen (PSC)
4. Millamaija Koskelin (KAL), Matias Anttonen (RIE), Ville Pyykkö (RIE)

25.3.2006 Naisten trippeli, Tavastia Pallo / HPet Helsinki, 9 joukkuetta

1. Arja Ahlroth (KOK), Mirva Näsilä (PSC), Outi Raitasuo (HBY)
2. Helena Kankaanpää (PCP), Ritva Peltomaa (PCP), Tarja Roslöf (PCP)
3. Kati Nieminen (CDC), Anu Uusio (HBY), Anja Parviainen (HPK)
4. Anu Sutinen (HPK), Stiina Kamppuri (HPK), Seija Järvi (PSI)
5. Vuokko Majander (KOU), Mari Lohman (KOT), Katri Ripatti (ANJ)
6. Mira Kyllönen (PSC), Laura Kyllönen (PSC), Ninna Hätönen (PSC)
7. Salla Kalliosalo (PSI), Jaana Alkila (LIN), Riitta Kangas (KAL)
8. Eija Hurri (HUL), Kirsi Aalto (KAL), Tuula Ahonen (KAL)


5.-18.3.2006 Suomen cup, HPet Helsinki / Linnan Petanquistit Hämeenlinna, 6 seuraa

1. Club des Champions        Kati Nieminen, Samuli Kankkunen, Arttu Poikolainen,
                             Veiko Proos, Olli Sinnemaa, Juha-Pekka Siro
2. Helsingin Petanque Klubi  Anja Parviainen, Jouni Hokkinen, Mikko Lehto,
                             Pauli Piiparinen, Antti Riihikanto, Matti Törrönen
3. Kallion Kirkas            Tuula Ahonen, Riitta Kangas, Heikki Arhippainen,
                             Toni Ikonen, Henri Palmqvist, Sakari Pankkonen,
                             Kari Poikolainen, Jyri Suksi
3. Lahti Boule               Satu Lehtonen, Marko Aalto, Marko Jakonen,
                             Miikka Kouvonen, Antti Lehtonen, Jukka Pöyry
5.-6. Droppi Petanque        Sari Alanen, Jari Alanen, Ismo Lidner,
                             Jari Lukkarila, Pasi Matilainen, Anssi Viinikainen
5.-6. Bitankki               Mirja Paatero, Leni Pakkala, Ilkka Konola,
                             Esko Riste, Seppo Roponen, Rauli Rämö


12.3.2006 Yli 55-v. duppeli, PSC Anjalankoski, 12 joukkuetta

1. Esko Piepponen (KOU), Eeva Piepponen (KOU)
2. Mauri Kuitunen (KOU), Matti Manninen (KOU)
3. Sulo Niiranen (ANJ), Esko Nenonen (ANJ)
4. Pekka Koivunen (KAR), Raimo Vakkari (KAR)
5. Mikko Lahti (RIE), Keijo Orre (RIE)
6. Reijo Sintero (KAR), Ari Autio (KAR)
7. Seppo Järvisalo (KOK), Risto Huusari (ANJ)
8. Timo Toikka (KAR), Pekka Barck (KAR)

12.3.2006 Naisten duppeli, PSC Anjalankoski, 11 joukkuetta

1. Anja Parviainen (HPK), Kati Nieminen (CDC)
2. Mira Kyllönen (PSC), Ninna Hätönen (PSC)
3. Outi Raitasuo (HBY), Anu Uusio (HBY)
4. Helinä Grön (KOU), Vuokko Majander (KOU)
5. Anu Sutinen (HPK), Stiina Kamppuri (HPK)
6. Katri Ripatti (ANJ), Mari Lohman (KOT)
7. Eija Hurri (HUL), Sari Alanen (DRO)
8. Pia Anttonen (PSC), Päivi Vainio (PSC)


4.3.2006 Maalisduppeli, Droppi Petanque Mikkeli, 12 joukkuetta

1. Jari Lukkarila (DRO), Anssi Viinikainen (DRO)
2. Jarkko Kallio (NAS), Marko Jakonen (LBO)
3. Jaakko Kimari (HUL), Toni Ikonen (KAL)
4. Antti Tuukkanen (DRO), Pasi Matilainen (DRO)
5. Stiina Kamppuri (HPK), Anu Sutinen (HPK)
6. Jari Alanen (DRO), Ville Sappinen (NAS)
7. Timo Torikka (PKK), Veli-Matti Vilkko (PKK)
8. Hannu Haajanen (HUL), Seppo Härkönen (HUL)


25.2.2006 Yleinen trippeli, Kallion Kirkas / HPet Helsinki, 19 joukkuetta

1. Pasi Matilainen (DRO), Anssi Viinikainen (DRO), Jaakko Kimari (HUL)
2. Olli Sinnemaa (CDC), Iivo Paaso (CDC), Veiko Proos (CDC)
3. Sami Lukka (CDC), Arttu Poikolainen (CDC), Mikael Gripenberg (HBY)
4. Michel Simon-Bellamy (PCP), Toni Ikonen (KAL), Henri Palmqvist (KAL)
5. Marko Aalto (LBO), Ismo Ristolainen (NAS), Ville Sappinen (NAS)
6. Arto Stenberg (PCP), Patrick Simon-Bellamy (PCP), Harri Lehtinen (HBY)
7. Kati Nieminen (CDC), Outi Raitasuo (HBY), Anja Parviainen (HPK)
8. Marko Jakonen (LBO), Antti Lehtonen (LBO), Juha-Pekka Siro (CDC)


18.2.2006 Sekaduppeli, PEESI / HPet Helsinki, 28 joukkuetta

1. Riitta Kangas (KAL), Toni Ikonen (KAL)
2. Katri Ripatti (ANJ), Miska Nieminen (PSI)
3. Mari Lohman (KOT), Miikka Kouvonen (LBO)
4. Merike Aava (Viro), Gunnar Hiiu (Viro)
5. Ninna Hätönen (PSC), Samuli Kankkunen (CDC)
6. Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI)
7. Outi Raitasuo (HBY), Mikko Soikkeli (CDC)
8. Satu Lehtonen (LBO), Antti Lehtonen (LBO)


22.1.2006 Yli 55-v. trippeli, Koski-Kuula Kuusankoski, 8 joukkuetta

1. Mauri Kuitunen (KOU), Matti Manninen (KOU), Eero Ravantti (KOU)
2. Raimo Vakkari (KAR), Pekka Koivunen (KAR), Reijo Mikkola (KAR)
3. Sulo Niiranen (ANJ), Esko Nenonen (ANJ), Jorma Tuittu (ANJ)
4. Paula Järvisalo (KOK), Seppo Järvisalo (KOK), Veikko Lavonen (KOK)
5. Pekka Kaihevaara (MAP), Gunnar Wallin (MAP), Heikki Pirtinaho (MAP)
6. Risto Huusari (ANJ), Keijo Palonen (ANJ), Taisto Mentula (ANJ)
7. Tuula Jyrälä (KAR), Timo Malin (KAR), Reijo Sintero (KAR)
8. Raakel Haimila (SAV), Martti Haimila (SAV), Matti Käyhty (SAV)


3.12.2005 Juniorien duppeli, Tavastia Pallo / HPet Helsinki, 9 joukkuetta

1. Mikko Talja (MYN), Tommi Talja (MYN)
2. Kenshi Kobe (PSC), Ville Punta (MYN)
3. Mikko Kamppuri (MUN), Jukka-Pekka Kimari (HUL)
4. Matias Anttonen (RIE), Ville Pyykkö (RIE)
5. Marko Salmi (LIN), Oskari Siren (KIS)
6. Katja Lehti (RIE), Tanja Lehti (RIE)
7. Salim Fadillioglu (PSC), Laura Kyllönen (PSC)
8. Eero Ylivarvi (LIN), Eveliina Ylivarvi (LIN)

3.12.2005 Naisten trippeli, Tavastia Pallo / HPet Helsinki, 6 joukkuetta

1. Helena Kankaanpää (PCP), Anja Parviainen (HPK), Tarja Roslöf (PCP)
2. Seija Järvi (PSI), Stiina Kamppuri (MUN), Anu Sutinen (HPK)
3. Mari Lohman (ANJ), Katri Ripatti (ANJ), Anu Uusio (HBY)
4. Kirsi Aalto (KAL), Eija Hurri (HUL), Kati Nieminen (PSI)
5. Pia Anttonen (PSC), Ninna Hätönen (PSC), Päivi Vainio (PSC)
6. Maire Kinnunen (KIS), Niina Rajala (KIS), Kirsi Tikka (BOM)

3.12.2005 Yli 55-v. duppeli, Tavastia Pallo / HPet Helsinki, 8 joukkuetta

1. Pekka Koivunen (KAR), Raimo Vakkari (KAR)
2. Risto Huusari (ANJ), Seppo Järvisalo (KOK)
3. Mauri Kuitunen (KOU), Matti Manninen (KOU)
4. Pekka Jokinen (VUF), Matti Koskue (VUF)
5. Jaakko Juoperi (HPK), Matti Kaseva (CDC)
6. Esko Nenonen (ANJ), Jorma Tuittu (ANJ)
7. Tuula Jyrälä (KAR), Paula Järvisalo (KOK)
8. Ossi Kurvi (ANJ), Keijo Palonen (ANJ)


3.12.2005 Kinkkuduppeli, Droppi Petanque Mikkeli, 12 joukkuetta

1. Tom Noro (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
2. Erkki Hyttinen (KAN), Antti Miettinen (KAN)
3. Satu Lehtonen (LBO), Antti Lehtonen (LBO)
4. Antti Tuukkanen (DRO), Pasi Matilainen (DRO)
5. Jari Alanen (DRO), Harri Tyyskä (DRO)
6. Mikko Neuvonen (HUL), Toni Ikonen (KAL)
7. Anssi Viinikainen (LBO), Mikael Gripenberg (HBY)
8. Merja Salonranta (LAR), Jouni Heinonen (LAR)


20.11.2005 Yleinen singeli, PEESI / HPet Helsinki, 32 pelaajaa

1. Ville Sappinen (NAS)
2. Mikael Gripenberg (HBY)
3. Toni Ikonen (KAL)
4. Antero Lehti (RIE)
5. Kirsi Aalto (KAL)
6. Marko Aalto (LBO)
7. Mikko Talja (MYN)
8. Harri Tyyskä (DRO)

B-cup:
1. Kenshi Kobe (PSC)
2. Mikko Lehti (RIE)


5.11.2005 Marraskisa, Droppi Petanque Mikkeli, 17 joukkuetta

1. Toni Ikonen (KAL), Henri Palmqvist (HBY)
2. Jukka-Pekka Kimari (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
3. Marko Jakonen (HPK), Juha-Pekka Siro (HBY)
4. Jari Lukkarila (SUS), Pasi Matilainen (DRO)
5. Arto Savolainen (KAN), Jussi Savolainen (DRO)
6. Seppo Härkönen (HUL), Tom Noro (HUL)
7. Hannu Haajanen (HUL), Mikko Neuvonen (HUL)
8. Henry Myyryläinen (HPK), Harri Tyyskä (DRO)

B-sarja
1. Jari Alanen (DRO), Ismo Lidner (DRO)
2. Erkki Hyttinen (KAN), Tero Rasimäki (KAN)


15.10.2005 Kapteenin Syyskaato, Club des Champions / HPet Hki, 32 joukkuetta

1. Arttu Poikolainen (CDC), Veiko Proos (Viro)
2. Samuli Kankkunen (HBY), Juuso Siro (HBY)
3. Meelis Munt (Viro), Margus Limberg (Viro)
4. Mikko Lehti (RIE), Kalle Järvi (PSI)
5. Pasi Matilainen (DRO), Anssi Viinikainen (LBO)
6. Päivi Kuvaja (PSI), Pentti Kuvaja (PSI)
7. Pertti Taipale (TAV), Mika Sallinen (TAV)
8. Tuula Ahonen (KAL), Kirsi Aalto (KAL)

B-sarja
1. Toni Ikonen (KAL), Jyrki Matikainen (HBY)
2. Iivo Paaso (CDC), Mika Metsä-Eerola (LIN)
3. Jari Alanen (DRO), Tero Nikki (NAS)


Muiden harraste- ja liikuntatapahtumien tuloksia Petankistien Forumilla