Suomen Petanque-Liitto SP-L ry - http://petanque.fi/


Petanque - Tulospörssi kausi 2010


Arvopisteet 2010


28.8.2010 SM-sekaduppeli, Linnan Petanquistit Hämeenlinna, 52 joukkuetta

1. Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI)
2. Kati Nieminen (PSI), Arto Stenberg (LOI)
3. Ninna Hätönen (PSC), Marko Jakonen (PSC)
4. Riitta Kangas (KAL), Selhattin Güzel (KAL)
5. Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI)
6. Päivi Jaakkola (ERP), Kari Jaakkola (ERP)
7.-8. Mari Lohman (PSC), Juha-Pekka Siro (PSC)
7.-8. Outi Raitasuo (HBY), Anssi Viinikainen (HBY)


SM-kilpailut järvenpää

Nuorempien junioreiden SM-singeli, 5 pelaajaa
1. Risto Temonen (PKK)
2. Saku Talja (MYN)
3. Antti Pasanen (PKK)

Junioreiden SM-singeli, 3 pelaajaa
1. Thanakorn Singthong (KAL)
2. Mikko Talja (MYN)
3. Saku Talja (MYN)

Veteraanien (yli 55 vuotta) SM-singeli, 57 pelaajaa
1. Markku Nieminen (LOI)
2. Harry Uschanov (KIS)
3. Eero Ravantti (LOI)
 
Veteraanien (yli 65 vuotta) SM-singeli, 44 pelaajaa 
1. Simo Kukkonen (PSC)
2. Ossi Kurvi (ANJ)
3. Risto Huusari (ANJ)

Junioreiden SM-duppeli, 4 joukkuetta
1. Thanakorn Singthong (KAL), Laura Kyllönen (PSC)
2. Mikko Talja, Saku Talja (MYN)
3. Antti Pasanen, Risto Temonen (PKK)

Veteraanien SM-duppeli, 56 joukkuetta
1. Pekka Kokkonen, Harry Uschanov (KIS)
2. Heikki Pirtinaho (MAP), Lasse Pakkanen (PCP)
3. Eero Ravantti, Markku Nieminen (LOI)

Junioreiden SM-ammunta, 4 pelaajaa
1. Mikko Talja (MYN)
2. Antti Pasanen (PKK)
3. Thanakorn Singthong (KAL)

Yleinen SM-singeli, 78 pelaajaa
1. Rauno Kallio (NAS)
2. Miska Nieminen (PSI)
3. Joel Anttonen (PSC)

Naisten SM-trippeli, 15 joukkuetta
1. Helena Kankaanpää, Mirva Näsilä, Marita Railio (PCP/KAL)
2. Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo, Annikki Saarinen (LOI)
3. Mira Kyllönen, Ninna Hätönen, Mari Lohman (PSC)

Veteraanien SM-trippeli, 30 joukkuetta 
1. Ossi Kurvi, Mauri Kuitunen, Sulo Niiranen (ANJ)
2. Pekka Kaihevaara, Raimo Monto, Heikki Pirtinaho (MAP)
3. Jaakko Juoperi, Timo Hänninen, Antero Arponen, (VUF/BAL)

Veteraanien SM-ammunta, 35 pelaajaa
1. Esko Riste (BIT)
2. Juhani Hakkarainen (KAL)
3. Matti Haapanen (LOI)

Naisten SM-singeli, 39 pelaajaa
1. Merja Salonranta (BIT)
2. Helena Kankaanpää (PCP)
3. Kati Nieminen (PSI)

Yleinen SM-duppeli, 60 joukkuetta
1. Arttu  Poikolainen (PSC),Juha-Pekka Siro (PSC)
2. Ari-Pekka Mäkelä (PSC), Antti Lehtonen (PSC)
3. Samuli Kankkunen (PSC), Arto Stenberg (LOI)

Naisten SM-duppeli, 24 joukkuetta 
1. Mira Kyllönen (PSC), Ninna Hätönen (PSC)
2. Elvi Aaltonen (LOI), Eila Nummila (LOI)
3. Helena Kankaanpää (PCP), Mirva Näsilä (PCP)

Yleinen SM-trippeli, 31 joukkuetta
1. Mikael Gripenberg (HBY), Anssi Viinikanen (HBY), Mikko Kamppuri (HBY)
2. Daniel Duhamel (KVP), Timo Salminen (KVP), Lauri Kolehmainen (KVP)
3. Arttu Poikolainen (PSC), Marko Jakonen (PSC), Juha-Pekka Siro (PSC)

Naisten SM-ammunta, 18 pelaajaa
1. Outi Raitasuo (HBY)
2. Mirja Laine (KVP)
3. Helena Kankaanpää (PCP)

Yleinen SM-ammunta, 88 pelaajaa
1. Seppo Lindman (LOI)
2. Mikko Talja (MYN)
3. Jukka Holopainen (NAS)


Sarjat

Yleinen SM-sarja, 12 joukkuetta
1. LOI / Michel Simon-Bellamy, Arto Stenberg, Seppo Lindman, Markku Nieminen
2. PSC2 / Antti Riihikanto, Kenshi Kobe, Veli-Matti Myllymäki, Joel Anttonen
3. HBY2 / Mikael Gripenberg, Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Jari Lukkarila

Naisten SM-sarja, 10 joukkuetta
1. PSC / Mira Kyllönen, Ninna Hätönen, Mari Lohman, Pia Anttonen, Laura Kyllönen
2. KAL / Riitta Kangas, Tuula Ahonen, Anu Sutinen, Stiina Kamppuri
3. PCP / Helena Kankaanpää, Mirva Näsilä, Katja Lehti

Veteraanien SM-sarja, 12 joukkuetta
1. ANJ2 / Ossi Kurvi, Mauri A. Kuitunen, Sulo Niiranen
2. ANJ1 / Risto Huusari, Matti Manninen, Esko Nenonen, Harri Peltola
3. LOI / Eero Ravantti, Matti Haapanen, Heikki Haapanen, Erkki Pohjanoksa


Muiden harraste- ja liikuntatapahtumien tuloksia Petankistien Forumilla