SM-sarjat - Finaalit ja nousukarsinta 16.-17.8.2003 Kouvola


Yleinen mestaruussarja

PUOLIVÄLIERÄT

3. Droppi Petanque I          10  13   3
6. Linnan Petanquistit        13   5  13

4. Susirajan Petanque I        3   5
5. PC de Pori                 13  13

VÄLIERÄT

1. Turun Petanque-Seura        8   5
6. Linnan Petanquistit        13  13

2. Helsingin Petanque Klubi   10  13  13
5. PC de Pori                 13   6   9

FINAALI

Helsingin Petanque Klubi      13  13  13
Linnan Petanquistit            7  11   7

Lopputulokset

1. Helsingin Petanque Klubi / Juha-Pekka Siro, Arttu Poikolainen, Antti Riihikanto, Samuli Kankkunen
2. Linnan Petanquistit / Ilkka Kankare, Mika Metsä-Eerola, Harri Lehtinen, Hannu Muuri
3. Turun Petanque-Seura / Tatu Kuusisto, Jari Häkkinen, Seppo Lindman
4. Pc de Pori / Arto Stenberg, Viljo Stenberg, Juha Jutila, Harri Kankaanpää, Tuomo Lehtinen
5. Droppi Petanque I / Antti Tuukkanen, Pasi Matilainen, Henry Myyryläinen, Hannu Kaatranen
5. Susirajan Petanque I / Anssi Viinikainen, Marko Aalto, Jari Lukkarila, Jyrki Matikainen, Esa Saastamoinen


Naisten mestaruussarja

VÄLIERÄT

1. Loimaa 1         7  13   9
4. Munkka/Amica    13   9  13

2. Turku           13  13
3. Loimaa 2         9   5

PRONSSIOTTELU

Loimaa 1           13
Loimaa 2            6

FINAALI

Turku               8  13  13
Munkka/Amica       13  12   7

Lopputulokset

1. Turku / Seija Hukkanen, Anna Valtonen, Riitta Vesamäki, Mirja Laine
2. Munkka/Amica / Tuula Ahola, Stiina Kamppuri, Seija Järvi
3. Loimaa 1 / Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo, Annikki Saarinen
4. Loimaa 2 / Elvi Aaltonen, Eila Nummila, Terttu Mäki
5. Nice-joukkue / Tuula Ahonen, Kirsi Lampinen, Riitta Kangas
6. Kaskas / Anu Uusio, Salla Kalliosalo, Katri Ripatti, Kati Nieminen
7. BomLinHar / Kirsi Tikka, Anita Olkinuora, Tarja Roslöf
8. Pori / Helena Kankaanpää, Ritva Peltomaa, Maarit Flink-Soini


Yleinen I-divisioona

FINAALI

Hullu Hirvi        11  13  13
Tyrvää Petanque    13   6  11

Molemmat nousivat mestaruussarjaan

Lopputulokset

1. Hullu Hirvi / Jukka Särkkä, Heikki Pyrhönen, Tom Noro, Jaakko Kimari, Martti Korhonen
2. Tyrvää Petanque / Harri Koivunen, Seppo Rehumäki, Yngvé Tallberg, Jukka Salonoja, Sauli Ylirönni, Timo Salminen
3. IPC / Seppo Kaukiainen, Mehmet Güzel, Selhattin Güzel, Muhamed Bezin
3. Kanuunat / Timo Hyttinen, Tero Rasinmäki, Jarkko Immonen, Markku Pellikainen, Erkki Hyttinen, Samuli Ilmonen


Yleinen nousukarsinta

Mestaruussarjaan nousivat:

Droppi 2
IPC