Petanque / Sarjat / 2005 Yleinen II-divisioona / Länsi-Suomi

Pelipäivät:

JoukkuePelaajat
HAR1Harjunpään Tuisku 1Tauno Lahdenperä, Aki Vaarila, Tapani Terho
HAR2Harjunpään Tuisku 2Tapio Laine, Seppo Tuominen, Reino Kaartinen, Tero Vaarila
MYN1Mynämäen Petanque-seura 1Reijo Lamminpää, Terttu Lamminpää, Jouko Asklöf, Hemmo Järvinen, Jukka Järvinen
MYN2Mynämäen Petanque-seura 2Tommi Talja, Ville Punta, Mikko Talja
UTUUTU-PetankkiPekka Urponen, Eero Vaahtera, Jussi Salminen, Jorma Mäkitalo, Olavi Nieminen, Vesa Tuominen
LOI1Loimaan Petanque 1Erkki Pohjanoksa, Jari Santaluoto, Bachir Benhammoud
LOI2Loimaan Petanque 2Pirjo Kivinen, Tuomas Kettunen, Markku Nieminen
TUR1Turun Petanque-Seura 1Juhani Airaksinen, Mirja Laine, Anna Valtonen, Riitta Vesamäki, Matti Halonen
TUR2Turun Petanque-Seura 2Tom Lindberg, Jari Marttinen, Kari Randell, Hannele Kuusisto
KOPKoski-PetankkiTapio Valariutta, Reijo Heinonen, Ilpo Vuorinen, Mika Pietilä, Jussi Hakulinen

Kierros 1
HAR11 - 13HAR2
KOP12 - 13UTU
MYN2 - MYN1
TUR213 - 6TUR1
LOI110 - 13LOI2
Kierros 2
HAR17 - 13KOP
MYN2 - UTU
TUR213 - 7MYN1
LOI113 - 9TUR1
HAR213 - 12LOI2
Kierros 3
HAR1 - MYN2
HAR213 - 11KOP
TUR28 - 13UTU
LOI110 - 13MYN1
TUR12 - 13LOI2
Kierros 4
HAR14 - 13TUR2
HAR2 - MYN2
LOI110 - 13UTU
TUR113 - 12MYN1
KOP9 - 13LOI2
Kierros 5
HAR14 - 13LOI1
HAR29 - 13TUR2
KOP - MYN2
TUR10 - 13UTU
MYN113 - 6LOI2
Kierros 6
HAR14 - 13TUR1
HAR22 - 13LOI1
KOP13 - 10TUR2
MYN113 - 3UTU
MYN2 - LOI2
Kierros 7
HAR14 - 13MYN1
HAR24 - 13TUR1
KOP0 - 13LOI1
MYN2 - TUR2
UTU3 - 13LOI2
Kierros 8
HAR10 - 13UTU
HAR24 - 13MYN1
KOP10 - 13TUR1
MYN2 - LOI1
TUR213 - 10LOI2
Kierros 9
HAR18 - 13LOI2
HAR29 - 13UTU
KOP4 - 13MYN1
MYN2 - TUR1
TUR213 - 11LOI1

II-div. länsi12345678910V-HSija
1. HAR1 XXX 1 7 - 4 4 4 4 0 8 0-8   9.
2. HAR2 13 XXX 13 - 9 2 4 4 9 13 3-5   7.
3. KOP 13 11 XXX - 13 0 10 4 12 9 2-6   8.
4. MYN2 - - - XXX - - - - - - -   -
5. TUR2 13 13 10 - XXX 13 13 13 8 13 6-2 1-1 +1 2.
6. LOI1 13 13 13 - 11 XXX 13 10 10 10 4-4 1-0 5.
7. TUR1 13 13 13 - 6 9 XXX 13 0 2 4-4 0-1 6.
8. MYN1 13 13 13 - 7 13 12 XXX 13 13 6-2 1-1 +4 1.
9. UTU 13 13 13 - 13 13 13 3 XXX 3 6-2 1-1 -5 3.
10. LOI2 13 12 13 - 10 13 13 6 13 XXX 5-3   4.

MYN2 ei ollut paikalla toisena pelipäivänä, joten sen kaikki pelit mitätöitiin.

Lopulliset sijoitukset

1. MYN1 Mynämäen Petanque-seura 1
2. TUR2 Turun Petanque-Seura 2
3. UTU  UTU-Petankki
4. LOI2 Loimaan Petanque 2
5. LOI1 Loimaan Petanque 1
6. TUR1 Turun Petanque-Seura 1
7. HAR2 Harjunpään Tuisku 2
8. KOP  Koski-Petankki
9. HAR1 Harjunpään Tuisku 1
-  MYN2 Mynämäen Petanque-seura 2

Kaksi parasta nousukarsintaan Järvenpäässä 13.8.

Karsinnat