Veteraanien SM-sarja 2007

Joukkue Pelaajat

KVP: Pauli Mehtonen, Matti Lehtimäki, Reijo Taka-Eilola
KOU: Mauri Kuitunen, Matti Manninen, Eero Ravantti
NAS: Reijo Hakanen, Rauno Kallio, Seppo Koistiola, Tapio Sappinen
ANJ: Risto Huusari, Esko Nenonen, Taisto Mentula, Ossi Kurvi, Keijo Palonen
RIE: Mikko Lahti, Rauno Kiviniemi, Alpo Turkulainen
LIN: Kalevi Lehtinen, Urpo Vinnari, Esko Korhonen, Seppo Kankare
PCP: Tuomo Lehtinen, Lasse Pakkanen, Viljo Stenberg
KAR1: Pekka Koivunen, Raila Koivunen, Tuula Jyrälä, Raimo Vakkari
KAR2: Ari Autio, Reijo Sintero, Tauno Vuorio, Tauno Häkkinen
TPQ: Tuula Hallikainen, Tapio Salomäki, Aulis Ahonen
HAR1: Tapio Laine, Seppo Tuominen, Reino Kaartinen
HAR2: Tauno Mattila, Eino Rostedt, Tapani Terho
KAL: Kari Ahonen, Tuula Ahonen, Juhani Nieminen, Kari Poikolainen
PSC: Rainet Kukkonen, Simo Kukkonen, Esa Kouvonen, Ari Luoma, Erkki Hätönen, Veijo Jääskeläinen, Leevi Myllymäki
KIS: Tapio Välimaa, Reijo Sainio, Anja Välimaa, Pekka Kokkonen
KOP: Mikko Ahde, Ossi Kekkonen, Hannu Ranta
UTU: Olavi Nieminen, Matti Saarela, Jussi Salminen, Jorma Mäkitalo, Eero Vaahtera
KOK: Seppo Järvisalo, Arvid Kauppinen, Tapani Joutjärvi, Pekka Suorsa, Matti Mäkelä


PELIJÄRJESTELMÄ

Kaksi yhdeksän joukkueen lohkoa (A ja B), yhdeksän pelikierrosta ja kaksi parasta kummastakin lohkosta jatkopeleihin.


LOHKO A

Kierros 1        KOU 13 -  2 NAS
                 LIN 13 - 11 KOK
                 PCP  3 - 13 PSC
                KAR1 13 - 12 HAR2
                 TPQ

Kierros 2        KOU  4 - 13 LIN
                 PCP 13 -  2 KOK
                KAR1  5 - 13 PSC
                 TPQ 13 -  3 HAR2
                 NAS

Kierros 3        KOU 13 - 11 PCP
                 NAS 11 - 13 LIN
                KAR1 13 -  8 KOK
                 TPQ 11 - 13 PSC
                HAR2

Kierros 4        KOU  1 - 13 KAR1
                 NAS  9 - 13 PCP
                 TPQ 13 - 12 KOK
                HAR2  1 - 13 PSC
                 LIN

Kierros 5        KOU 13 - 12 TPQ
                 NAS 13 -  0 KAR1
                 LIN 13 -  4 PCP
                HAR2  2 - 13 KOK
                 PSC

Kierros 6        KOU 13 -  6 HAR2
                 NAS  2 - 13 TPQ
                 LIN  5 - 13 KAR1
                 PSC  8 - 13 KOK
                 PCP

Kierros 7        KOU  4 - 13 PSC
                 NAS 13 -  2 HAR2
                 LIN 13 - 10 TPQ
                 PCP 13 -  3 KAR1
                 KOK

Kierros 8        KOU 13 -  2 KOK
                 NAS 13 -  9 PSC
                 LIN 13 -  6 HAR2
                 PCP 13 -  8 TPQ
                KAR1

Kierros 9        NAS 13 -  2 KOK
                 LIN  9 - 13 PSC
                 PCP 13 -  6 HAR2
                KAR1  7 - 13 TPQ
                 KOU


             1   2   3   4   5   6   7   8   9    V-H    v-h    Sija

 1 KOU      XX  13   4  13   1  13  13   4  13    5-3    1-0    3.
 2 NAS       2  XX  11   9  13   2  13  13  13    4-4    1-1    6.
 3 LIN      13  13  XX  13   5  13  13   9  13    6-2    0-1    2.
 4 PCP      11  13   4  XX  13  13  13   3  13    5-3    0-1    4.
 5 KAR1     13   0  13   3  XX   7  13   5  13    4-4    0-2    7.
 6 TPQ      12  13  10   8  13  XX  13  11  13    4-4    2-0    5.
 7 HAR2      6   2   6   6  12   3  XX   1   2    0-8           9.
 8 PSC      13   9  13  13  13  13  13  XX   8    6-2    1-0    1.
 9 KOK       2   2  11   2   8  12  13  13  XX    2-6           8.


LOHKO B

Kierros 1        KVP 13 -  4 ANJ
                 RIE  7 - 13 UTU
                KAR2 13 - 11 KOP
                HAR1 13 -  6 KIS
                 KAL

Kierros 2        KVP 13 - 12 RIE
                KAR2 13 - 10 UTU
                HAR1 13 -  0 KOP
                 KAL 13 - 11 KIS
                 ANJ

Kierros 3        KVP 13 -  7 KAR2
                 ANJ 11 - 13 RIE
                HAR1 13 - 11 UTU
                 KAL 13 -  6 KOP
                 KIS

Kierros 4        KVP  3 - 13 HAR1
                 ANJ 13 -  5 KAR2
                 KAL  7 - 13 UTU
                 KIS  9 - 13 KOP
                 RIE

Kierros 5        KVP 13 - 12 KAL
                 ANJ 13 - 10 HAR1
                 RIE  9 - 13 KAR2
                 KIS 13 -  2 UTU
                 KOP

Kierros 6        KVP 13 -  0 KIS
                 ANJ  4 - 13 KAL
                 RIE  9 - 13 HAR1
                 KOP  9 - 13 UTU
                KAR2

Kierros 7        KVP 13 -  9 KOP
                 ANJ 13 -  6 KIS
                 RIE 12 - 13 KAL
                KAR2  3 - 13 HAR1
                 UTU

Kierros 8        KVP 13 -  8 UTU
                 ANJ 13 -  7 KOP
                 RIE 13 -  8 KIS
                KAR2 12 - 13 KAL
                HAR1

Kierros 9        ANJ 10 - 13 UTU
                 RIE 12 - 13 KOP
                KAR2  1 - 13 KIS
                HAR1 13 -  7 KAL
                 KVP


             1   2   3   4   5   6   7   8   9    V-H    v-h    Sija

 1 KVP      XX  13  13  13   3  13  13  13  13    7-1    0-1    2.
 2 ANJ       4  XX  11  13  13   4  13  13  10    4-4    0-1    5.
 3 RIE      12  13  XX   9   9  12  13  12   7    2-6    1-1    8.
 4 KAR2      7   5  13  XX   3  12   1  13  13    3-5           6.
 5 HAR1     13  10  13  13  XX  13  13  13  13    7-1    1-0    1.
 6 KAL      12  13  13  13   7  XX  13  13   7    5-3           3.
 7 KIS       0   6   8  13   6  11  XX   9  13    2-6    0-2    9.
 8 KOP       9   7  13  11   0   6  13  XX   9    2-6    2-0    7.
 9 UTU       8  13  13  10  11  13   2  13  XX    4-4    1-0    4.

Välierät

PSC - KVP    0-2 (4-13, 9-13)
LIN - HAR1   0-2 (11-13, 3-13)

Pronssiottelu

PSC - LIN   13-6

Finaali

KVP - HAR1   1-2 (13-4, 11-13, 5-13)

Lopputulokset

1. HAR1 / Harjunpään Tuisku 1 / Tapio Laine, Seppo Tuominen, Reino Kaartinen
2. KVP / KOO-VEE Tre / Pauli Mehtonen, Matti Lehtimäki, Reijo Taka-Eilola
3. PSC / PSC Järvenpää / Rainet Kukkonen, Simo Kukkonen, Esa Kouvonen, Ari Luoma, Erkki Hätönen, Veijo Jääskeläinen, Leevi Myllymäki
4. LIN / Linnan Petanquistit Hlinna / Kalevi Lehtinen, Urpo Vinnari, Esko Korhonen, Seppo Kankare