Pétanque - SM-sarja ja divisioonat 1999


24.-25.07.1999 Mestaruussarjan loppuottelut Järvenpää

PUOLIVÄLIERÄT 24.7.


HB I        13  6  9
Loimaa       0 13 13

SLP-Farmi   10 11  -
PSC III     13 13  -

VÄLIERÄT 24.7.


PSC II      13 13  -
Loimaa      10  4  -

Munkka      11 13 13
PSC III     13  8  6

FINAALI 25.7.


PSC II       2  8 13 13  8
Munkka      13 13  8 12 13

PRONSSIOTTELU 24.7.


Ei pelattu, koska ei olisi
ehditty lauantain puolella.
Pronssi ilmeisesti jaetaan.

1. KultaaJoachim Eriksson, Harri Lehtinen, Ilkka Railio, Arto StenbergMunkan Petankki
2. HopeaaAku Haljoki, Samuli Kankkunen, Iivo Paaso, Arttu PoikolainenPSC Järvenpää
3. PronssiaTuomas Kettunen, Seppo Lindman, Markku NieminenLoimaan Petanque
3. PronssiaVeli-Matti Myllymäki, Juha-Pekka Siro, Jari Häkkinen, Miska NieminenPSC Järvenpää


24.07.1999 Mestaruussarjan karsinnat Järvenpää

Neljästä ensi kauden SM-sarjapaikasta karsivat mestiksen sijat 13. - 16. ja kummankin divarin sijat 1. - 6.

LOPPUTULOKSET:


LP-JJT                 Pysyi SM-sarjassa
PC de Strömfors        Nousi SM-sarjaan
Loimaan Petanque II    Nousi SM-sarjaan
Boulistit Oulu         Nousi SM-sarjaan
-----------------------------------------
KOO-VEE I              Putosi 2. poulessa
Koski-Kuula II         Putosi 2. poulessa
Martin Petanque II     Putosi 2. poulessa
PEESI III              Putosi 2. poulessa
Tavastia               Putosi 1. poulessa
LP-Lehtiset            Putosi 1. poulessa
Koski-Kuula I          Putosi 1. poulessa
Riemukaari I           Putosi 1. poulessa
Riemukaari II          Putosi 1. poulessa
Karhu Petankki A       Putosi 1. poulessa
Espoon Patonki I       Putosi 1. poulessa
Espoon Patonki II      Putosi 1. poulessa


Mestaruus-runkosarjan lopputilanne:


                      Voitot / Tappiot

 1. PSC II                18 / 1
 2. Munkka-Team           18 / 1
--------------------------------
 3. HB I                  15 / 4
 4. SLP-Farmi             14 / 5
 5. PSC III               13 / 6
 6. Loimaan Petanque      12 / 7
--------------------------------
 7. SLP-Ricard            11 / 8   +10
 8. Martin Petanque I     11 / 8   -10
 9. LP-Eila ja Pojat      10 / 9   +6
10. Kallion Kirkas        10 / 9   -6
11. PSC I                  9 / 10  +5
12. Idefix                 9 / 10  -5
---------------------------------
13. KOO-VEE I              8 / 11
14. Tavastia               7 / 12  +8
15. LP-Lehtiset            7 / 12  -8
16. LP-JJT                 5 / 14  +6
---------------------------------
17. Karhu Petankki C       5 / 14  -6
18. HB 474                 3 / 16  +3
19. Kuulankierittäjät      3 / 16  -3
20. Obelix                 2 / 17

Finaalit ja karsinnat Järvenpäässä 24.-25.7.
Puolivälierissä kohtaavat 3. ja 6. sekä 4. ja 5.
Runkosarjan kaksi parasta suoraan välieriin.
Puolivälierät ja välierät paras kolmesta -systeemillä
ja finaali sunnuntaina paras viidestä -systeemillä.
Pronssi ratkaistaan yhdellä ottelulla lauantaina.
Neljä viimeistä putoaa suoraan ja sijat 13-16 karsivat
I divisioonan 12 joukkueen kanssa neljästä ensi vuoden
sarjapaikasta.


Kierros                    Tulos

 1  PSCJ I                 4 - 13   PSCJ II
    PSCJ III               8 - 13   MARTIN PETANQUE I
    KOO-VEE               13 -  7   KUULANKIERITTÄJÄT
    OBELIX                 4 - 13   IDEFIX
    SLP-RICARD            13 -  1   SLP-FARMI
    HB I                  13 -  6   HB 474
    MUNKKA-TEAM           13 -  0   LOIMAAN PETANQUE
    KARHU PETANKKI C      13 -  9   TAVASTIA
    LP-EILA JA POJAT       5 - 13   LP-LEHTISET
    LP-JJT                 7 - 13   KALLION KIRKAS

 2  PSCJ I                 4 - 13   PSCJ III
    PSCJ II               13 -  7   MARTIN PETANQUE I
    KOO-VEE               13 - 10   OBELIX
    KUULANKIERITTÄJÄT      2 - 13   IDEFIX
    SLP-RICARD             7 - 13   HB I
    SLP-FARMI             13 -  3   HB 474
    MUNKKA-TEAM           13 -  6   KARHU PETANKKI C
    LOIMAAN PETANQUE      13 -  8   TAVASTIA
    LP-EILA JA POJAT      10 - 13   LP-JJT
    LP-LEHTISET            3 - 13   KALLION KIRKAS

 3  PSCJ I                13 -  9   MARTIN PETANQUE I
    PSCJ II               13 -  9   PSCJ III
    KOO-VEE                5 - 13   IDEFIX
    KUULANKIERITTÄJÄT     13 -  5   OBELIX
    SLP-RICARD            13 -  6   HB 474
    SLP-FARMI              6 - 13   HB I
    MUNKKA-TEAM           13 -  6   TAVASTIA
    LOIMAAN PETANQUE      13 -  7   KARHU PETANKKI C
    LP-EILA JA POJAT      13 -  7   KALLION KIRKAS
    LP-LEHTISET           13 - 10   LP-JJT

 4  PSCJ I                13 -  3   KOO-VEE
    PSCJ II               13 -  7   KUULANKIERITTÄJÄT
    PSCJ III              10 - 13   SLP-FARMI
    MARTIN PETANQUE I     13 - 11   HB 474
    OBELIX                 5 - 13   LOIMAAN PETANQUE
    IDEFIX                12 - 13   HB I
    SLP-RICARD            13 - 10   LP-LEHTISET
    MUNKKA-TEAM           13 -  2   LP-EILA JA POJAT
    KARHU PETANKKI C       7 - 13   LP-JJT
    TAVASTIA              13 - 10   KALLION KIRKAS

 5  PSCJ I                13 -  3   KUULANKIERITTÄJÄT
    PSCJ II               13 - 12   KOO-VEE
    PSCJ III              13 -  6   LP-EILA JA POJAT
    MARTIN PETANQUE I      6 - 13   MUNKKA-TEAM
    OBELIX                 4 - 13   SLP-FARMI
    IDEFIX                 4 - 13   SLP-RICARD
    HB I                   8 - 13   LOIMAAN PETANQUE
    HB 474                 4 - 13   LP-LEHTISET
    KARHU PETANKKI C       5 - 13   KALLION KIRKAS
    TAVASTIA              13 -  2   LP-JJT

 6  PSCJ I                13 - 10   OBELIX
    PSCJ II               13 -  6   SLP-RICARD
    PSCJ III              13 -  9   LP-JJT
    MARTIN PETANQUE I     13 - 11   LP-LEHTISET
    KOO-VEE                8 - 13   SLP-FARMI
    KUULANKIERITTÄJÄT      3 - 13   HB I
    IDEFIX                 3 - 13   MUNKKA-TEAM
    HB 474                 5 - 13   KARHU PETANKKI C
    LOIMAAN PETANQUE      10 - 13   KALLION KIRKAS
    TAVASTIA               8 - 13   LP-EILA JA POJAT

 7  PSCJ I                13 -  8   IDEFIX
    PSCJ II               13 -  0   OBELIX
    PSCJ III              13 -  2   KOO-VEE
    MARTIN PETANQUE I     13 - 10   TAVASTIA
    KUULANKIERITTÄJÄT     13 -  4   SLP-FARMI
    SLP-RICARD            13 -  2   LP-JJT
    HB I                  13 -  5   LP-EILA JA POJAT
    HB 474                 7 - 13   LOIMAAN PETANQUE
    MUNKKA-TEAM           13 -  6   KALLION KIRKAS
    KARHU PETANKKI C       7 - 13   LP-LEHTISET

 8  PSCJ I                13 -  9   SLP-RICARD
    PSCJ II               13 -  0   IDEFIX
    PSCJ III              13 -  0   KALLION KIRKAS
    MARTIN PETANQUE I     13 - 10   LP-JJT
    KOO-VEE               13 - 12   LP-LEHTISET
    KUULANKIERITTÄJÄT      0 - 13   LOIMAAN PETANQUE
    OBELIX                 7 - 13   TAVASTIA
    SLP-FARMI             13 -  7   KARHU PETANKKI C
    HB I                   8 - 13   MUNKKA-TEAM
    HB 474                10 - 13   LP-EILA JA POJAT

 9  PSCJ I                 9 - 13   SLP-FARMI
    PSCJ II               13 -  6   HB I
    PSCJ III              13 -  8   TAVASTIA
    MARTIN PETANQUE I     13 - 10   KOO-VEE
    KUULANKIERITTÄJÄT      7 - 13   SLP-RICARD
    OBELIX                10 - 13   KALLION KIRKAS
    IDEFIX                13 - 10   LP-JJT
    HB 474                 9 - 13   MUNKKA-TEAM
    LOIMAAN PETANQUE      13 -  7   LP-LEHTISET
    KARHU PETANKKI C       6 - 13   LP-EILA JA POJAT

10  PSCJ I                 5 - 13   HB I
    PSCJ II               13 -  4   SLP-FARMI
    PSCJ III              13 -  8   SLP-RICARD
    MARTIN PETANQUE I      6 - 13   KALLION KIRKAS
    KOO-VEE                2 - 13   LOIMAAN PETANQUE
    KUULANKIERITTÄJÄT     10 - 13   LP-EILA JA POJAT
    OBELIX                 5 - 13   HB 474
    IDEFIX                13 - 11   KARHU PETANKKI C
    MUNKKA-TEAM           13 -  9   LP-JJT
    TAVASTIA              13 -  5   LP-LEHTISET

11  PSCJ I                13 -  8   HB 474
    PSCJ II               13 -  6   MUNKKA-TEAM
    PSCJ III              13 -  3   KUULANKIERITTÄJÄT
    MARTIN PETANQUE I     13 -  4   KARHU PETANKKI C
    KOO-VEE               13 -  6   KALLION KIRKAS
    OBELIX                13 - 12   LP-JJT
    IDEFIX                 4 - 13   SLP-FARMI
    SLP-RICARD            10 - 13   TAVASTIA
    HB I                  13 -  0   LP-LEHTISET
    LOIMAAN PETANQUE      13 -  5   LP-EILA JA POJAT

12  PSCJ I                12 - 13   MUNKKA-TEAM
    PSCJ II               13 -  8   HB 474
    PSCJ III              13 -  8   KARHU PETANKKI C
    MARTIN PETANQUE I      1 - 13   LOIMAAN PETANQUE
    KOO-VEE                4 - 13   HB I
    KUULANKIERITTÄJÄT      7 - 13   KALLION KIRKAS
    OBELIX                10 - 13   LP-LEHTISET
    IDEFIX                13 -  5   TAVASTIA
    SLP-RICARD            13 -  0   LP-EILA JA POJAT
    SLP-FARMI             13 -  9   LP-JJT

13  PSCJ I                12 - 13   LOIMAAN PETANQUE
    PSCJ II               13 - 12   KARHU PETANKKI C
    PSCJ III               9 - 13   MUNKKA-TEAM
    MARTIN PETANQUE I     13 - 11   HB I
    KOO-VEE               13 -  7   HB 474
    KUULANKIERITTÄJÄT      6 - 13   LP-JJT
    OBELIX                 8 - 13   LP-EILA JA POJAT
    IDEFIX                13 -  6   LP-LEHTISET
    SLP-RICARD             7 - 13   KALLION KIRKAS
    SLP-FARMI             13 -  3   TAVASTIA

14  PSCJ I                13 -  6   KARHU PETANKKI C
    PSCJ II               13 -  2   LOIMAAN PETANQUE
    PSCJ III              13 -  8   HB 474
    MARTIN PETANQUE I     13 -  7   OBELIX
    KOO-VEE                3 - 13   SLP-RICARD
    KUULANKIERITTÄJÄT      1 - 13   TAVASTIA
    IDEFIX                 7 - 13   LP-EILA JA POJAT
    SLP-FARMI             13 -  4   KALLION KIRKAS
    HB I                  13 -  3   LP-JJT
    MUNKKA-TEAM           13 - 10   LP-LEHTISET

15  PSCJ I                13 - 10   TAVASTIA
    PSCJ II               13 -  4   LP-EILA JA POJAT
    PSCJ III              11 - 13   HB I
    MARTIN PETANQUE I      0 - 13   SLP-FARMI
    KOO-VEE               13 -  1   LP-JJT
    KUULANKIERITTÄJÄT     13 -  9   LP-LEHTISET
    OBELIX                 4 - 13   MUNKKA-TEAM
    IDEFIX                13 -  9   LOIMAAN PETANQUE
    SLP-RICARD             8 - 13   KARHU PETANKKI C
    HB 474                 7 - 13   KALLION KIRKAS

16  PSCJ I                 4 - 13   LP-EILA JA POJAT
    PSCJ II               13 - 10   TAVASTIA
    PSCJ III              13 -  7   IDEFIX
    MARTIN PETANQUE I      3 - 13   SLP-RICARD
    KOO-VEE                4 - 13   MUNKKA-TEAM
    KUULANKIERITTÄJÄT     10 - 13   HB 474
    OBELIX                 3 - 13   KARHU PETANKKI C
    SLP-FARMI             13 -  0   LP-LEHTISET
    HB I                  13 - 10   KALLION KIRKAS
    LOIMAAN PETANQUE      13 -  5   LP-JJT

17  PSCJ I                10 - 13   LP-LEHTISET
    PSCJ II               13 - 10   KALLION KIRKAS
    PSCJ III              13 -  5   LOIMAAN PETANQUE
    MARTIN PETANQUE I     13 - 10   IDEFIX
    KOO-VEE               13 -  6   KARHU PETANKKI C
    KUULANKIERITTÄJÄT      1 - 13   MUNKKA-TEAM
    OBELIX                 5 - 13   SLP-RICARD
    SLP-FARMI             13 -  7   LP-EILA JA POJAT
    HB I                  13 -  1   TAVASTIA
    HB 474                12 - 13   LP-JJT

18  PSCJ I                 3 - 13   LP-JJT
    PSCJ II               12 - 13   LP-LEHTISET
    PSCJ III               8 - 13   OBELIX
    MARTIN PETANQUE I     13 - 11   KUULANKIERITTÄJÄT
    KOO-VEE                1 - 13   LP-EILA JA POJAT
    IDEFIX                13 - 10   KALLION KIRKAS
    SLP-RICARD             4 - 13   MUNKKA-TEAM
    SLP-FARMI             13 -  7   LOIMAAN PETANQUE
    HB I                  13 -  6   KARHU PETANKKI C
    HB 474                 3 - 13   TAVASTIA

19  PSCJ I                 9 - 13   KALLION KIRKAS
    PSCJ II               13 -  7   LP-JJT
    PSCJ III              13 -  0   LP-LEHTISET
    MARTIN PETANQUE I      4 - 13   LP-EILA JA POJAT
    KOO-VEE               13 -  6   TAVASTIA
    KUULANKIERITTÄJÄT     10 - 13   KARHU PETANKKI C
    OBELIX                 7 - 13   HB I
    IDEFIX                 8 - 13   HB 474
    SLP-RICARD            13 -  5   LOIMAAN PETANQUE
    SLP-FARMI              6 - 13   MUNKKA-TEAM

PELAAJAT:

PSC-II          Aku Haljoki
                Samuli Kankkunen
                Iivo Paaso
                Arttu Poikolainen

MUNKKA-TEAM     Joachim Eriksson
                Harri Lehtinen
                Ilkka Railio
                Arto Stenberg

HB I            Marko Aalto
                Tuukka Ylönen
                Kimmo Rantanen

SLP-FARMI       Antti Lehtonen	
                Jukka Virtanen	
                Olli Sinnemaa	

PSC-III         Veli-Matti Myllymäki
                Juha-Pekka Siro
                Jari Häkkinen
                Miska Nieminen

LOIMAA          Tuomas Kettunen
                Seppo Lindman
                Markku Nieminen

SLP-RICARD      Henri Palmqvist	
                Petri Turkkila	
                Hannu Muuri	
                Ilkka Kankare	
                Marko Jakonen	

MARTIN PET. I   Marko Ahola
                Tuomas Leskinen
                Aleksi Leskinen
                Marko Kuivasniemi

LP-EILA&POJAT   Jani Saarinen
                Simo Olkinuora
                Petri Kaislehto
                Sami Lukka

KALLION KIRKAS  Toni Ikonen	
                Pauli Piiparinen	
                Mikko Lehto	

PSC-I           Ari-Pekka Mäkelä
                Miikka Kouvonen
                Jukka Holopainen

IDEFIX/TURKU    Jari Santaluoto
                Tatu Kuusisto
                Youssef Guezri
                Esa Tuominen

KOO-VEE I       Petri Mehtonen
                Ari Reijonen
                Reijo Taka-Eilola
                Lauri Kolehmainen

TAVASTIA        Pertti Taipale
                Jari Hakuli
                Rauno Kallio
                Mika Sallinen

LP-LEHTISET     Kalevi Lehtinen
                Marko Lehtinen
                Mikko Haljoki
                Mika Metsä-Eerola

LP-JJT          Jukka Voivala
                Jukka Ruuskanen
                Tauno Kuusi

KARHUPETANKKI C Timo-Pekka Eväkoski
                Pekka Konunen
                Veli-Matti Sillanpää

HB 474          Matti Törrönen
                Esa Saastamoinen
                Jorma Lahtinen
                Henrik Gripenberg
                Mikael Gripenberg
                Väinö Rautamäki

KK              Aimo Leinilä
                Harri Leinilä
                Tauno Sevon

OBELIX/TURKU    Seija Hukkanen
                Pekka Parviainen
                Hannu Miettinen
                Kari Lehtonen


Ykkösdivisioonan lohko I:n lopputilanne:


                      Voitot / Tappiot

 1. PC de Strömfors        8 / 3  +6
 2. Koski-Kuula II         8 / 3  -6
 3. Koski-Kuula I          7 / 4  +3
 4. Riemukaari I           7 / 4  +2
 5. Riemukaari II          7 / 4  -5
 6. Karhu Petankki A       6 / 5  +6
--------------------------------
 7. Karhu Petankki B       6 / 5  -6
 8. PSC Anjalankoski II    5 / 6
 9. Varkauden Tarmo        4 / 7  +6
10. PSC Anjalankoski I     4 / 7  -6
11. Petanque Kouvola       3 / 8
12. Riemukaari III         1 / 10

Kuusi parasta SM-sarjan karsintoihin Järvenpäässä 24.7.

Kierros                    Tulos

 1  KARHU PETANKKI A      13 -  7   KARHU PETANKKI B
    PSC ANJALANKOSKI I     1 - 13   PSC ANJALANKOSKI II
    KOSKI-KUULA I         13 - 11   KOSKI-KUULA II
    PETANQUE KOUVOLA      11 - 13   PC DE STRÖMFORS
    RIEMUKAARI I          11 - 13   RIEMUKAARI II
    RIEMUKAARI III         2 - 13   VARKAUDEN TARMO

 2  KARHU PETANKKI A      13 -  2   PSC ANJALANKOSKI I
    KARHU PETANKKI B      13 -  5   PSC ANJALANKOSKI II
    KOSKI-KUULA I         13 -  0   PETANQUE KOUVOLA
    KOSKI-KUULA II         7 - 13   PC DE STRÖMFORS
    RIEMUKAARI I          13 - 12   VARKAUDEN TARMO
    RIEMUKAARI II         13 -  5   RIEMUKAARI III

 3  KARHU PETANKKI A      10 - 13   PSC ANJALANKOSKI II
    KARHU PETANKKI B      12 - 13   PSC ANJALANKOSKI I
    KOSKI-KUULA I          1 - 13   PC DE STRÖMFORS
    KOSKI-KUULA II        13 - 10   PETANQUE KOUVOLA
    RIEMUKAARI I          13 - 11   VARKAUDEN TARMO
    RIEMUKAARI II         13 - 10   RIEMUKAARI III

 4  KARHU PETANKKI A       9 - 13   KOSKI-KUULA I
    KARHU PETANKKI B       3 - 13   KOSKI-KUULA II
    PSC ANJALANKOSKI I    12 - 13   RIEMUKAARI I
    PSC ANJALANKOSKI II    5 - 13   RIEMUKAARI II
    PETANQUE KOUVOLA      13 - 10   RIEMUKAARI III
    PC DE STRÖMFORS       13 -  8   VARKAUDEN TARMO

 5  KARHU PETANKKI A       7 - 13   KOSKI-KUULA II
    KARHU PETANKKI B       9 - 13   KOSKI-KUULA I
    PSC ANJALANKOSKI I     8 - 13   RIEMUKAARI II
    PSC ANJALANKOSKI II   13 - 10   RIEMUKAARI I
    PETANQUE KOUVOLA       2 - 13   VARKAUDEN TARMO
    PC DE STRÖMFORS       10 - 13   RIEMUKAARI III

 6  KARHU PETANKKI A      13 -  8   PETANQUE KOUVOLA
    KARHU PETANKKI B       9 - 13   PC DE STRÖMFORS
    PSC ANJALANKOSKI I    13 -  3   RIEMUKAARI III
    PSC ANJALANKOSKI II   13 - 11   VARKAUDEN TARMO
    KOSKI-KUULA I          9 - 13   RIEMUKAARI I
    KOSKI-KUULA II        13 - 11   RIEMUKAARI II

 7  KARHU PETANKKI A       1 - 13   PC DE STRÖMFORS
    KARHU PETANKKI B      13 -  8   PETANQUE KOUVOLA
    PSC ANJALANKOSKI I     7 - 13   VARKAUDEN TARMO
    PSC ANJALANKOSKI II   13 -  5   RIEMUKAARI III
    KOSKI-KUULA I         13 -  6   RIEMUKAARI II
    KOSKI-KUULA II        12 - 13   RIEMUKAARI I

 8  KARHU PETANKKI A      13 -  7   RIEMUKAARI I
    KARHU PETANKKI B      13 -  9   RIEMUKAARI II
    PSC ANJALANKOSKI I    10 - 13   PETANQUE KOUVOLA
    PSC ANJALANKOSKI II    7 - 13   PC DE STRÖMFORS
    KOSKI-KUULA I         13 -  5   RIEMUKAARI III
    KOSKI-KUULA II        13 - 12   VARKAUDEN TARMO

 9  KARHU PETANKKI A       6 - 13   RIEMUKAARI II
    KARHU PETANKKI B      13 -  1   RIEMUKAARI I
    PSC ANJALANKOSKI I    13 - 10   PC DE STRÖMFORS
    PSC ANJALANKOSKI II    9 - 13   PETANQUE KOUVOLA
    KOSKI-KUULA I          4 - 13   VARKAUDEN TARMO
    KOSKI-KUULA II        13 -  3   RIEMUKAARI III

10  KARHU PETANKKI A      13 -  4   RIEMUKAARI III
    KARHU PETANKKI B      13 -  9   VARKAUDEN TARMO
    PSC ANJALANKOSKI I    13 -  7   KOSKI-KUULA I
    PSC ANJALANKOSKI II    3 - 13   KOSKI-KUULA II
    PETANQUE KOUVOLA      11 - 13   RIEMUKAARI I
    PC DE STRÖMFORS       13 - 11   RIEMUKAARI II

11  KARHU PETANKKI A      13 -  1   VARKAUDEN TARMO
    KARHU PETANKKI B      13 -  1   RIEMUKAARI III
    PSC ANJALANKOSKI I    10 - 13   KOSKI-KUULA II
    PSC ANJALANKOSKI II    5 - 13   KOSKI-KUULA I
    PETANQUE KOUVOLA       6 - 13   RIEMUKAARI II
    PC DE STRÖMFORS        8 - 13   RIEMUKAARI I


Ykkösdivisioonan lohko II:n lopputilanne:


                      Voitot / Tappiot

 1. Loimaan Petanque II   10 / 1
 2. Espoon Patonki I       8 / 3  +1
 3. Boulistit Oulu         8 / 3   0
 4. Espoon Patonki II      8 / 3  -1
 5. Martin Petanque II     7 / 4
 6. PEESI III              6 / 5
--------------------------------
 7. Kallion Kirkas II      4 / 7  +2
 8. Martin Petanque III    4 / 7  -2
 9. KOO-VEE II             3 / 8  +6
10. Larun Petankki         3 / 8  +3
11. IPC                    3 / 8  -9
12. Les Bombardiers        2 / 9

Kuusi parasta SM-sarjan karsintoihin Järvenpäässä 24.7.

Kierros                    Tulos

 1  LES BOMBARDIERS       13 - 11   KOO-VEE II
    LOIMAAN PETANQUE II   13 - 10   BOULISTIT OULU
    KALLION KIRKAS II      7 - 13   MARTIN PETANQUE II
    MARTIN PETANQUE III   12 - 13   PEESI III
    ESPOON PATONKI I       8 - 13   ESPOON PATONKI II
    IPC                   13 -  9   LARUN PETANKKI

 2  LES BOMBARDIERS       12 - 13   LOIMAAN PETANQUE II
    KOO-VEE II             6 - 13   BOULISTIT OULU
    KALLION KIRKAS II     13 - 11   MARTIN PETANQUE III
    MARTIN PETANQUE II     4 - 13   PEESI III
    ESPOON PATONKI I      13 - 10   LARUN PETANKKI
    ESPOON PATONKI II     13 - 12   IPC

 3  LES BOMBARDIERS        6 - 13   BOULISTIT OULU
    KOO-VEE II             1 - 13   LOIMAAN PETANQUE II
    KALLION KIRKAS II      0 - 13   PEESI III
    MARTIN PETANQUE II    13 -  9   MARTIN PETANQUE III
    ESPOON PATONKI I      13 -  2   LARUN PETANKKI
    ESPOON PATONKI II     13 - 11   IPC

 4  LES BOMBARDIERS        4 - 13   KALLION KIRKAS II
    KOO-VEE II            13 -  8   MARTIN PETANQUE II
    LOIMAAN PETANQUE II   13 -  0   ESPOON PATONKI I
    BOULISTIT OULU        13 -  7   ESPOON PATONKI II
    MARTIN PETANQUE III   13 -  4   IPC
    PEESI III             13 -  2   LARUN PETANKKI

 5  LES BOMBARDIERS       13 - 10   MARTIN PETANQUE II
    KOO-VEE II            13 -  6   KALLION KIRKAS II
    LOIMAAN PETANQUE II   11 - 13   ESPOON PATONKI II
    BOULISTIT OULU         7 - 13   ESPOON PATONKI I
    MARTIN PETANQUE III   13 -  7   LARUN PETANKKI
    PEESI III              4 - 13   IPC

 6  LES BOMBARDIERS        0 - 13   MARTIN PETANQUE III
    KOO-VEE II             3 - 13   PEESI III
    LOIMAAN PETANQUE II   13 - 10   IPC
    BOULISTIT OULU        13 -  9   LARUN PETANKKI
    KALLION KIRKAS II      3 - 13   ESPOON PATONKI I
    MARTIN PETANQUE II    13 -  5   ESPOON PATONKI II

 7  LES BOMBARDIERS        0 - 13   PEESI III
    KOO-VEE II             2 - 13   MARTIN PETANQUE III
    LOIMAAN PETANQUE II   13 -  8   LARUN PETANKKI
    BOULISTIT OULU        13 - 10   IPC
    KALLION KIRKAS II      6 - 13   ESPOON PATONKI II
    MARTIN PETANQUE II    13 -  5   ESPOON PATONKI I

 8  LES BOMBARDIERS        0 - 13   ESPOON PATONKI I
    KOO-VEE II             1 - 13   ESPOON PATONKI II
    LOIMAAN PETANQUE II   13 -  9   MARTIN PETANQUE III
    BOULISTIT OULU        13 -  2   PEESI III
    KALLION KIRKAS II     13 - 11   IPC
    MARTIN PETANQUE II    12 - 13   LARUN PETANKKI

 9  LES BOMBARDIERS        0 - 13   ESPOON PATONKI II
    KOO-VEE II             6 - 13   ESPOON PATONKI I
    LOIMAAN PETANQUE II   13 -  6   PEESI III
    BOULISTIT OULU        13 -  4   MARTIN PETANQUE III
    KALLION KIRKAS II     13 - 12   LARUN PETANKKI
    MARTIN PETANQUE II    13 -  6   IPC

10  LES BOMBARDIERS        0 - 13   IPC
    KOO-VEE II             6 - 13   LARUN PETANKKI
    LOIMAAN PETANQUE II   13 -  2   KALLION KIRKAS II
    BOULISTIT OULU         5 - 13   MARTIN PETANQUE II
    MARTIN PETANQUE III    7 - 13   ESPOON PATONKI I
    PEESI III             11 - 13   ESPOON PATONKI II

11  LES BOMBARDIERS        0 - 13   LARUN PETANKKI
    KOO-VEE II            13 -  0   IPC
    LOIMAAN PETANQUE II   13 -  4   MARTIN PETANQUE II
    BOULISTIT OULU        13 -  9   KALLION KIRKAS II
    MARTIN PETANQUE III   13 -  7   ESPOON PATONKI II
    PEESI III              5 - 13   ESPOON PATONKI I


Jallu & Jukka / Suomen Pétanque-Liitto r.y.