Petanque - Tulospörssi kesä 2000

PEESI Espoo

20.5.2000 PEESI-trippeli, 14 joukkuetta

1. Marko Aalto, Ilkka Kankare, Arttu Poikolainen
2. Tuomas Kettunen, Tatu Kuusisto, Seppo Lindman
3. Miikka Kouvonen, Miska Nieminen, Juha-Pekka Siro
   Tuukka Hursti, Ville Järvi, Tuomas Leskinen


PSC Järvenpää

21.5.2000 Jannen Kilkkaus trippeli, 14 joukkuetta

1. Juha-Pekka Siro, Arttu Poikolainen, Veli-Matti Myllymäki
2. Jaana Alkila, Tuukka Hursti, Armas Hursti
3. Esa Kouvonen, Veijo Jääskeläinen, Erkki Rantanen
4. Jukka Holopainen, Rauno Kallio, Ari-Pekka Mäkelä

B-sarja
1. Kari Väänänen, Jallu Nieminen, Pentti Hämäläinen

19.8.2000 Yli 50-vuotiaiden SM-duppeli, 52 joukkuetta

1. SM-kultaa Viljo Stenberg, Tuomo Lehtinen (PCP)
2. SM-hopeaa Maaret Komsi, Juha Komsi (BAL)
3. SM-pronssia Timo Aalto, Jussi Salminen (UTU)
4. Harry Vierumäki, Kari Lehtonen (TUR)
5. Seppo Kaukiainen, Rauno Kallio (HBY/TAV)
6. Matti Halonen, Tom Lindberg (TUR)
7. Veijo Jääskeläinen, Esa Kouvonen (PSC)
8. Kari Ahonen, Jorma Lahtinen (KAL)
Valokuva

20.8.2000 Järvenpää -49 / PSC 10 v. duppeli, 48 joukkuetta

1. Miikka Kouvonen, Kimmo Rantanen (PSC)
2. Marko Jakonen, Juha-Pekka Siro (PSC)
3. Arttu Poikolainen, Samuli Kankkunen (PSC)
4. Harri Lehtinen, Arto Stenberg (HBY)

Mikko Soikkelin valokuvia


Turun Petanque-Seura

27.5.2000 Turku Open trippeli, 14 joukkuetta

1. Tatu Kuusisto, Esa Tuominen, Seppo Lindman (Turku/Loimaa)
2. Pirjo Kivinen, Markku Nieminen, Seija Hukkanen (Loimaa/Turku)
3. Reijo Taka-Eilola, Pertti Helin, Ari Reijonen (KOO-VEE)
4. Pekka Parviainen, Ari Kivimäki, Hannu Miettinen (Turku)

B-sarja
1. Marja-Liisa Suhonen, Björn Loddby, Timo Puska (Turku)

3.9.2000 Pallo Hukassa trippeli, 15 joukkuetta

1. Kimmo Rantanen, Miikka Kouvonen, Juha-Pekka Siro
2. Tatu Kuusisto, Seppo Lindman, Esa Tuominen
3. Seija Hukkanen, Kari Lehtonen, Hannu Miettinen
4. Erkki Rantanen, Kari Randell, Keijo Jäntti


Karhu-Petankki Kotka

1.6.2000 Helatorstai-duppeli, 20 joukkuetta

1. Petri Lohman, Veli-Matti Verho (Koski-Kuula)
2. Timo-Pekka Eväkoski, Juha Kansonen (Karhu-Petankki)
3. Markku Rinne, Matti Villanen (Karhu-Petankki)
4. Erkki Koponen, Usko Koponen (PSC Anjalankoski)

29.7.2000 Meripäiväturnaus

DUPPELI, 8 joukkuetta

1. Marko Ahola, Tuomas Leskinen (MAP/SLP)
2. Mikko Jaanu, Simo Linteri (KOK)
3. Juha Kansonen, Veli-Matti Sillanpää (KAR)
4. Katri Ripatti, Veli-Matti Verho (KOK)

TRIPPELI, 6 joukkuetta

1. Antero Lehti, Mikko Lehti, Jussi Lehti (RIE)
2. Pekka Koivunen, Timo Toikka, Raimo Vakkari (KAR)
3. Markku Rinne, Petri Seppä, Matti Villanen (KAR)
4. Jorma Havia, Markku Piuhari, Tommi Kiviranta (PCS)

5.8.2000 TUL:n mestaruuskilpailut

NAISTEN DUPPELI, 4 joukkuetta

1. Pirkko Anttonen, Irja Hämäläinen (VAR)
2. Tuula Jyrälä, Aija Sundell (KAR)
3. Irma Kaipiainen, Irmeli Miikkulainen (KAR)
4. Helvi Joukahainen, Marjatta Leinonen (KAR)

MIESTEN TRIPPELI, 10 joukkuetta

1. Timo-Pekka Eväkoski, Juha Kansonen, Veli-Matti Sillanpää (KAR)
2. Esko Joukainen, Nestori Miikkulainen, Matti Villanen (KAR)
3. Toni Ikonen, Esko Jämbäck, Mika Nyström (MEH)
4. Juhani Nieminen, Reijo Mielikäinen, Mikael Sedercranz (MEH)

2.9.2000 Yli 60-v. duppeli, 21 joukkuetta

1. Usko Koponen, Tauno Mänttäri (ANJ)
2. Osmo Joensuu, Sulo Niiranen (ANJ)
3. Seppo Hirvonen, Martti Hokkanen (EPA)
4. Jenny Nyberg, Markku Paronen (ANJ/PCS)

16.9.2000 Ruska-duppeli, 16 joukkuetta

1. Markus Barck, Juha Kansonen (KAR)
2. Jyrki Matikainen, Jukka Tikkanen (PSI/TUR)
3. Timo-Pekka Eväkoski, Veli-Matti Sillanpää (KAR)
4. Markku Rinne, Matti Villanen (KAR)


Boule Baltique Hki

1.6.2000 Baltique-duppeli, 52 joukkuetta

1. VMS Punakone / Arttu Poikolainen, Olli Sinnemaa
2. Hillot / Erkki Rantanen, Kimmo Rantanen
3. Rökäletappio / Ville Järvi, Tuomas Leskinen
4. Anu Sutinen, Jouni Hokkinen

Pintamuta (B-sarja)
1. KOO-VEE / Jukka Lehto, Matti Hiekkamäki
2. KK Kamut / Tauno Sevon, Toivo Rokkanen
3. HB-Itis / Sinikka Leinilä, Aimo Leinilä
   Douple SK / Salla Kalliosalo, Stiina Kamppuri

Pohjamuta (C-sarja)
1. Munkka TT / Tuula Ahola, Topi Ahola
2. Kuulakapina / Marja Marttila, Kimmo Ollikainen


Itäkeskuksen Petanque Club Hki

3.6.2000 Guy Petterssonin muistoturnaus singeli, 27 pelaajaa

1. Arttu Poikolainen
2. Marko Jakonen
3. Selhattin Güzel
4. Kaarlo Vierula

B-sarja
1. Pauli Piiparinen
2. Mehmet Güzel
3. Jari Hänninen

30.7.2000 IPC-turnaus trippeli, 19 joukkuetta

1. Harri Lehtinen, Mikael Gripenberg, Arto Stenberg
2. Arttu Poikolainen, Tuukka Ylönen, Iivo Paaso / Jari Nieminen
3. Ville Järvi, Tuomas Leskinen, Tuukka Hursti
4. Marko Jakonen, Jukka Virtanen, Juha-Pekka Siro

B-sarja
1. Väinö Rautamäki, Mehmet Güzel, Selhattin Güzel
2. Aimo Leinilä, Harri Leinilä, Ilkka Railio

Mikko Soikkelin valokuvia


Koski-Kuula Kuusankoski

11.6.2000 Kymi Voikkaa Tour lisenssitrippeli, 4 joukkuetta

1. Arto Savolainen, Heikki Kananen, Kari Huttunen (Kuopio)
2. Ari Jokinen, Antti Tuukkanen, Harri Tyyskä (Mikkeli)
3. Helinä Grön, Mikko Jaanu, Simo Linteri (Kuusankoski)
4. Osmo Lappalainen, Laura Kero, Petri Lohman (Kuusankoski)

11.6.2000 Kuusankoski Open PR-duppeli, 9 joukkuetta

1. Kalle Järvi, Jari Nieminen (Espoo)
2. Ari Piira, Timo Piira (Kuusankoski)
3. Jyri Suksi, Mikko Soikkeli (Helsinki)
4. Sulo Niiranen, Arto Rantakaulio (Anjalankoski) 


Droppi Petanque Mikkeli

17.6.2000 Pelimanni-duppeli, 23 joukkuetta

1. Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen (Mikkeli)
2. Arttu Poikolainen, Tuukka Ylönen (Helsinki)
3. Ari-Pekka Mäkelä, Jukka Holopainen (Lahti)
4. Marko Jakonen, Tuomas Leskinen (Vääksy/Hyvinkää)

29.7.2000 Mikkeli-trippeli, 12 joukkuetta

1. Antti Veijonen, Keijo Nykänen, Jukka Salminen (Droppi)
2. Seppo Korhonen, Henry Myyryläinen, Mauno Lind (Droppi)
3. Marko Jakonen, Ari-Pekka Mäkelä, Jukka Pöyry (Lahti)
4. Eija Hurri, Jaakko Kimari, Pekka Puntanen (Hullu Hirvi)


Nassu Nastola

18.6.2000 Nassu Duppeli, 14 joukkuetta

Erittäin epäviralliset tulokset

1. Mikko Soikkeli, Jukka Holopainen
2. Jani Maaskola, Markku Uusi-Piuhari
3. Mikko Jaanu, Simo Linteri
4. Seppo Koistiola, ?

Mikko Soikkelin valokuvia


Loimaan Petanque

18.6.2000 Puistokisa, 20 joukkuetta

1. Kimmo Rantanen, Erkki Rantanen (Salo)
2. Tuomas Kettunen, Seppo Lindman (Loimaa)
3. Eila Nummila, Elvi Aaltonen (Loimaa)
4. Esa Ylivarvi, Jukka Ruuskanen (Hämeenlinna)

B-sarja
1. Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo (Loimaa)
2. Jari Santaluoto, Kari Lehtonen (Turku)
3. Pekka Myllyoja, Lasse Vehmas (Forssa)


Linnan Petanquistit Hämeenlinna

22.-23.6.2000 Mittumaariduppeli, 49 joukkuetta

1. Tatu ja Seppo / Tatu Kuusisto, Seppo Lindman
2. Haudanryöstäjät / Marko Aalto, Ilkka Kankare
3. Reze / Daniel Duhamel, Jukka Tikkanen
4. PSC Siro, Kankkunen / Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen

Oheis-cuppien voittajia
B1. Jussi ja Lasse / Juhani Rantanen, Lasse Heine
C1. Lehtiset / Harri Lehtinen, Marko Lehtinen
D1. UTU-Petankki / Pekka Urponen, Vesa Tuominen
E1. Teeäntee / Terttu Talosela, Jaakko Talosela
F1. Stamp / Sami Lukka, Kimmo Rantanen

Mikko Soikkelin valokuvia


UTU-Petankki Rauma

29.7.2000 Pitsiturnaus, 26 joukkuetta

1. Eero Ravantti, Seppo Lindman (PCP/LOI)
2. Tuomas Kettunen, Markku Nieminen (LOI)
3. Elvi Aaltonen, Ossian Lindman (LOI)

B-sarja
1. Jukka Lunden, Teuvo Myllymäki (UTU)
2. Raimo Rantanen, Pertti Nieminen (UTU)

2.9.2000 Uotila-päivät -turnaus, 9 joukkuetta

1. Tarja Roslöf, Eero Ravantti, Tuomo Lehtinen (Pori)
2. Jorma Mäkitalo, Rami Nieminen, Rauno Nieminen (UTU)
3. Sirkka Tikkanen, Jukka Tikkanen, Sami Vidqvist (Turku)

B-sarja
1. Raimo Rantanen, Pertti Nieminen, Jukka Lunden (UTU)
2. Jussi Salminen, Eero Vaahtera, Seppo Myllylä (UTU)


Koski-Petankki Valkeakoski

6.8.2000 Waltikka-turnaus trippeli, 17 joukkuetta

1. Jari Hirvonen, Jari Haapanen, Pertti Rinkkala (Tampere)
2. Lasse Heine, Juhani Rantanen, Esa Yli-Varvi (Hämeenlinna)
3. Bachir Benhammoud, Markku Nieminen, Tuomas Kettunen (Loimaa)
4. Seppo Kankare, Mika Nikkilä, Janne Burman (Hämeenlinna)


Suomen Lisenssipelaajat Helsinki

12.8.2000 Suomi-Viro -maaottelu

Juniorit:  Suomi voitti Viron 2-0
Naiset:    Suomi voitti Viron 2-0
Yleinen:   Suomi voitti Viron 14-11

Joukkue   Pelaajat                                       Voitot-häviöt

Suomi J   Mikko Lehti, Jussi Lehti, Pontus Vainionpää              2-0
Suomi N   Kati Nieminen, Helena Kankaanpää, Päivi Kaunisto         2-0
Suomi Y1  Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen, Veli-Matti Myllymäki  4-1
Suomi Y2  Kari Ahonen, Pauli Piiparinen, Toni Ikonen               2-3
Suomi Y3  Jani Saarinen, Simo Olkinuora, Jarmo Pitkäkangas         3-2
Suomi Y4  Youssef Guezri, Timo Puska, Jukka Tikkanen               2-3
Suomi Y5  Marko Aalto, Ilkka Kankare, Hannu Muuri                  3-2

Viro J    Kreet Saarma, Allar Elerand, Frants Kuhlberg             0-2
Viro N    Angelika Tauk, Kaja Pebre, Helen Lööndre                 0-2
Viro Y1   Veiko Proos, Andrus Treiman, Indrek Osila                3-2
Viro Y2   Andres Pebre, Toomas Tauk, Ivo Lillepea / Kaspar Sukk    0-5
Viro Y3   Are Saarne, Peep Puiestik / Ivo Lillepea, Indrek Eglit   2-3
Viro Y4   Ian Schimanski, Reigo Luurmees, Aivar Paul               3-2
Viro Y5   Kersti Saarma, Külli Kariste, Erko Tamuri                3-2

Mikko Soikkelin valokuvia


Petanque Club de Pori

Siikarantaturnaus

12.8.2000 TRIPPELI, 11 joukkuetta

1.TVV / Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg, Vesa Korpunen (PCP/HAR)
2.MTK / Tero Haapanen, Miikka Kouvonen, Kimmo Rantanen (LOI/PSC)
3.Legendat / Kimmo Rosnell, Pasi Lahti, Patrick Simon-Bellamy (PCP)
4.Team Ahmi / Joni Soini, Maarit Flink-Soini, Maija Törnqvist (PCP)

13.8.2000 SINGELI, 18 pelaajaa

1. Kimmo Rantanen (PSC)
2. Raimo Vesterlund (PCP)
3. Kari Randell (LOI)
4. Viljo Stenberg (PCP)

16.9.2000 Pori Open lisenssiduppeli, 15 joukkuetta

1. Tatu Kuusisto, Seppo Lindman (TUR/LOI)
2. Viljo Stenberg, Tuomo Lehtinen (PCP)
3. Helena Kankaanpää Harri Kankaanpää (PCP)
4. Tarja Roslöf, Eero Ravantti (PCP)


Lahti Boule

13.8.2000 Sinfonia Petanque

LAHTI BOULE DUPPELI, 16 joukkuetta

1. LBO / Jukka Holopainen, Jukka Pöyry
2. Ale Habi / Tuomas Leskinen, Ville Järvi
3. Heiton Sekoittajat / Mika Sallinen, Arto Stenberg
4. MAP / Aleksi Leskinen, Juha Hyytiäinen

TOPLITE DUPPELI, 9 joukkuetta

1. Mika Ahonen, Rauno Kallio (Lahti)
2. Jussi Lehti, Mikko Lehti (Kärkölä)
3. Mika Lönnqvist, Markku Uusi-Piuhari (Lahti)
4. Urpo Vinnari, Mika Vinnari (Hämeenlinna)


KOO-VEE Tampere

26.8.2000 Patonkipetankki PR-trippeli, 11 joukkuetta

1. Loimaa / Tuomas Kettunen, Markku Nieminen, Seppo Lindman
2. JB-Team / Hannu Muuri, Arto Stenberg, Ilkka Railio
3. Viljon poppoo / Reijo Taka-Eilola, Viljo Stenberg, Ari Reijonen
4. Samurai / Jani Maaskola, Teemu Saari, Seppo Kaukiainen

27.8.2000 KOO-VEE lisenssiduppeli, 20 joukkuetta

1. Seppo Lindman, Ilkka Kankare (LOI/LIN)
2. Sami Lukka, Henri Lukka (SLP/LIN)
3. Vesa Tuominen, Keijo Kupiainen (UTU)
4. Reijo Taka-Eilola, Ari Reijonen (KOO-VEE)


SP-L / Helsinki Petanque

17.9.2000 Ammunnan SM, 28 kilpailijaa

1. Pauli Piiparinen (KAL)
2. Arttu Poikolainen (PSC)
3. Mikael Gripenberg (HBY)
4. Kalle Järvi (PSI)
5. Miikka Kouvonen (PSC)
6. Mikko Soikkeli (LBO)
7. Viljo Stenberg (PCP)
8. Jari Hakuli (TAV)

Päivän paras tulos: Pauli Piiparinen (KAL) 40 pistettä


PSC Anjalankoski

14.10.2000 Seura-SM, 32 seuraa

            Sijoituspisteet:  S +  D +  T = Yht

 1. PSC Järvenpää I           1 +  1 +  1 =  3
    Marko Jakonen, Jari Häkkinen, Samuli Kankkunen,
    Miikka Kouvonen, Kimmo Rantanen, Juha-Pekka Siro

 2. Droppi Petanque           3 +  2 +  4 =  9
    Mikko Neuvonen, Kimmo Kellman, Seppo Korhonen,
    Hannu Kaatranen, Harri Tyyskä, Pasi Matilainen

 3. Suomen Lisenssipelaajat   5 +  3 +  9 = 17
    Antti Lehtonen, Henri Palmqvist, Sami Lukka,
    Tuomas Leskinen, Jukka Virtanen, Teija Tuukkanen-Muuri

 4. Loimaan Petanque         10 +  5 +  3 = 18
 5. Petosen Nallet           11 + 11 + 10 = 32
 6. Susirajan Petanque       14 + 10 + 12 = 36
 7. Oravainen                 2 + 18 + 16 = 36
 8. Varkauden Tarmo           7 +  9 + 21 = 37
 9. PC de Strömfors           6 + 30 +  2 = 38
10. Lahti Boule               8 +  7 + 24 = 39
11. Nassu                    21 +  8 + 11 = 40
12. KOO-VEE                  25 + 15 +  5 = 45
13. Karhu-Petankki           19 +  6 + 20 = 45
14. Koski-Kuula              17 +  4 + 28 = 49
15. PSC Anjalankoski         26 + 17 +  7 = 50
16. PSC Järvenpää II         15 + 22 + 14 = 51
17. Boulistit                27 + 21 +  6 = 54
18. Martin Petanque           4 + 19 + 31 = 54
19. Bitankki                  9 + 14 + 32 = 55
20. PC de Pori               20 + 28 +  8 = 56
21. Kallion Kirkas           23 + 16 + 17 = 56
22. Petanque Kouvola         30 + 12 + 15 = 57
23. Munkan Petankki          12 + 29 + 18 = 59
24. Tavastia Pallo           22 + 13 + 25 = 60
25. Hullu Hirvi              32 + 23 + 13 = 68
26. Linnan Petanquistit      24 + 20 + 26 = 70
27. Femma                    13 + 32 + 27 = 72
28. Koski-Petankki           16 + 27 + 29 = 72
29. Riemukaari               18 + 24 + 30 = 72
30. Espoon Patonki           28 + 25 + 22 = 75
31. Turun Petanque-Seura     29 + 26 + 23 = 78
32. PEESI                    31 + 31 + 19 = 81

Singeli:
1. Marko Jakonen (PSC)
2. Yannick Pelletier (ORA)
3. Mikko Neuvonen (DRO)

Duppeli:
1. Jari Häkkinen, Samuli Kankkunen (PSC)
2. Kimmo Kellman, Seppo Korhonen (DRO)
3. Henri Palmqvist, Sami Lukka (SLP)

Trippeli:
1. Miikka Kouvonen, Kimmo Rantanen, Juha-Pekka Siro (PSC)
2. Kari Harsia, Pasi Hämäläinen, Tommi Kiviranta (PCS)
3. Harri Koivunen, Tuomas Kettunen, Tero Haapanen (LOI)

Valokuvia


Ulkomaat

26.-28.5.2000 La Mayonnaise, Tukholma, BK Grönbrallan

Öppen Singel, 64 lag
1. Philippe Quintais - FRA
2. Pablo Patron - DON
3. Hervé Concedieu - FRA
4. Amal Moufid - MAR

Öppen trippel, 226 lag
1. Philippe Quintais, Hervé Concedieu, Jean-Luc Robert - FRA
2. Åke Borgström, Maths Lind, Staffan Lund - FPS
3. Jonas Jacobsen, Dick Nilsson, Fredrik Bäckman - RVK
3. Andreas Strandberg, Kristian Eklund, Rickard Nilsson - NOB
5. Henri Palmqvist, Olli Sinnemaa, Jarmo Heinonen - FIN 
5. Arttu Poikolainen, Jukka Virtanen, Miikka Kouvonen - FIN

Öppen dubbel, 64 lag
1. Philippe Quintais, Harko Verhagen - FRA/GRÖ
2. Anreas Strandberg, Rickard Nilsson - NOB
3. Björn Johansson, Dick Nilsson - RVK
3. Maths Lind, Åke Borgström - FPS

Mix dubbel, 32 lag
1. Leif Eriksson, Iwona - TBC
2. Hannu Muuri, Teija Muuri - FIN

Suomalaisten pelit pääkilpailussa (trippeli):

Poikolainen Virtanen Kouvonen  VVVVVH  (sijoitus 5.-8.)
Palmqvist Sinnemaa Heinonen    VVVVVH  (sijoitus 5.-8.)
Lehtinen Gripenberg Stenberg   VVVVH   (sijoitus 9.-16.)
Holopainen Mäkelä Jakonen      VVVVH   (sijoitus 9.-16.)
Koivunen Haapanen Kaunisto     VVVVH   (sijoitus 9.-16.)
Eriksson (Mantell Lyoneton)    VVVVH   (sijoitus 9.-16.)
Tyyskä Tuukkanen Linteri       VVVH
Nieminen Raitasuo Kankaanpää   VVVH
Kankkunen Siro Häkkinen        VVVH
Soikkeli Pöyry Myllymäki       VVH
Järvi Järvi Rantanen           VVH
Leskinen Leskinen Haapanen     VH
Tikkanen Guezri Douglas?       VH
Sutinen Uusio Kamppuri         VH
Muuri Kankare Andersson        VH
Talosela Kuvaja Kuvaja         VH
Parviainen Ahonen Kangas       H
Taipale Kuronen Juurikkala     H
Lehtonen Ranta Muuri           H
Maaskola Kaukiainen Saari      H

Mikko Soikkelin valokuvia


5.8.2000 PM-kisat Tanska

Juniorit

1. FIN 1 / Ville Järvi, Aleksi Leskinen, Kimmo Rantanen
2. SWE 1 / Jimmy van Houten, Erik Jansson, Patrik Stenman
3. DEN 1 / Alexander Vogensen, Jan Kristensen, Launy Larsen
4. FIN 2 / Kalle Järvi, Jussi Lehti, Mikko Lehti
5. DEN 2 / Paw Bentsen, Daniel Bentsen, Johnni Cortsen
6. SWE 2 / Dennis Svensson, Henri von Eggers Patron, Alexander Björkroth
7. NOR 2 / Siri Andersen, Steinar Naess, Thomas Bjørnerud
8. NOR 1 / Andreas G Carlsen, Madeleine Breiby, Camilla Hovind

Naiset

1. SWE 1 / Sara Lindelöf, Lotta Larsson, Linda Silfverberg
2. FIN 1 / Helena Kankaanpää, Kati Nieminen, Outi Raitasuo
3. FIN 2 / Tuula Ahola, Salla Kalliosalo, Stiina Kamppuri
4. NOR 1 / Signe Hovind, Maija Juva, Ingri Hauger
5. SWE 2 / Ulla Henning, Marina Edman, Tove Naess
6. NOR 2 / Hanne Arnesen, Elin Rue, Ellen Johansen
7. DEN 1 / Lene Kaaberbøl, Susanne Kramer, Sonja Paulsen
8. DEN 2 / Linda Christensen, Tina Hansen, Linda Larsen

Yleinen

1. FIN 1 / Iivo Paaso, Arttu Poikolainen, Tuukka Ylönen
2. SWE 1 / Jimmy Lagerkvist, Rickard Nilsson, Kristian Lilja
3. SWE 2 / Niklas Marklund, Morgan Karlström, Kenneth Köhalmi
4. DEN 2 / Lars Rasmussen, John Bredal Jensen, Vang Hansen
5. FIN 2 / Tatu Kuusisto, Seppo Lindman, Esa Tuominen
6. DEN 1 / Claus Bentzen, Søren Bentzen, Kasper Miller
7. NOR 1 / Germund Røren, Krister Jansson, Bjørn Lyster
8. NOR 2 / Erik Johansen, Steiner Andersen, Trond Rekdahl

Valokuvia

Suomen Petanque-Liitto ry