Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula ry (PEESI)

Pelaajakortti: Kalle Järvi

   

kallej1.jpg (11976 bytes)

Kotikunta: Espoo
Syntymäaika: 21.2.1983
Aloittanut pelaamisen: Vuonna 1993
Mukanana PEESI:ssä: Aina silloin tällöin
Menestys SM-kisoissa: 3 SM-mitalia junnuissa (kultaa duppeli 2000, hopeaa trippeli 2000 ja pronssia trippeli 1996
Kansainväliset edustukset ja saavutukset: PM-kisat junnut 2000 neljäs sija Suomen junnumaajoukkue La Mayonnaise v. 2000
Muita saavutuksia: Järvenpään ison stipendin duppelit, 2001 kolmas ja 2002 toinen. Joitakin voittoja ja mitalisijoja pr-kilpailuista, mm. Ricard Trophyn finaalipaikka v. 2000
Unelmani petanquessa: Voittaa
Kohokohdat petanqueuralla: Edustaminen Suomea Tanskan kisoissa ja Järvenpään dubbelit
Motto: Mikä tää motto on? ;)
Muita harrastuksia ja kiinnostuksen kohteita: Golf, rullaluistelu, elokuvat, musiikki, ulkona käyminen

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Peesi = Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula ry . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .



PEESI:n pääsivu

Pelaajakortit:

Aalto Kirsi, Espoo
Fusca Vincent, Sipoo
Holmlund Kari, Vantaa
Huikku Mirja, Espoo
Huikku Tuomas, Espoo
Javola Erri, Helsinki
Jalonen Seppo, Helsinki
Järvi Kalle, Espoo
Järvi Seija, Espoo
Järvi Ville, Espoo
Järvinen Maritta, Espoo
Kalliosalo Juha, Helsinki
Kalliosalo Salla, Helsinki
Kamppuri Mikko, Vantaa
Kamppuri Stiina, Vantaa
Konttinen Kari, Vantaa
Koponen Antti, Bexleyheath, GB
Koponen Reetta, Bexleyheath, GB
Kopranen Jouni, Klaukkala
Kuvaja Päivi, Espoo
Kuvaja Pentti, Espoo
Lohman Mari, Kuusankoski
Matikainen Jyrki, Espoo
Mattsson Heikki, Helsinki
Nieminen Jari, Espoo
Nieminen Kati, Espoo
Nieminen Melissa, Espoo
Nieminen Mimosa, Espoo
Nieminen Miska, Espoo
Ojanperä Timo, Espoo
Paukku Johanna, Espoo
Paukku Juha, Espoo
Piira Katri, Kuusankoski
Raitasuo Outi, Helsinki
Singthong Thanakorn, Espoo
Rajala Hilja, Jämsä
Saari Raimo, Vantaa
Sutinen Anu, Vantaa
Talosela Jaakko, Helsinki
Talosela Sonja, Helsinki
Talosela Terttu, Helsinki
Timonen Jari, Helsinki
Tötterman Mikael, Kirkkonummi
Tötterman Otto, Kirkkonummi
Uusio Anu, Helsinki
Väänänen Veli-Matti, Espoo