Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula ry (PEESI)

Pelaajakortti: Miska Nieminen



 

penak2.jpg (14993 bytes)

Kotikunta: Espoo
Aloittanut pelaamisen: Vuonna 1992
Mukanana PEESI:ssä vuodesta: Vuodesta 1996
Menestys SM-kisoissa: Yhteensä 9 SM kultaa 5 SM hopeaa 3 SM pronssia

Yleinen:
YT 3 kultaa 1996, 1997, 1998
YA 1 kulta 2005
SD 1 hopea 1997 1 pronssi 2002
SM-sarja pronssia 1999 ja 2000

Juniorit:
JS 1 kulta 1994
JD 1 kulta 1995 1 hopea 1996
JT 2 hopeaa 1995 ja 1996

Seura SM 3 kultaa 1996, 1997, 1999 (PSC)
1 hopea 2005 (Koo-Vee)

Kansainväliset edustukset ja saavutukset: MM -edustukset:
1996 Saksa, Essen
1997 Ranska, Monpellier
1998 Espanja, Kanariansaaret, Maspalomas

World Gates -edustus 1997 Suomi, Lahti (6.)

PM -edustukset:
Yleinen 1997 Ruotsi, Jönköping (7.)
Junioreissa 1 hopea 1995, Suomi, Järvenpää 1996,
Tanska, Randers (5.)

Maaottelut:
Suomi-Viro
Voitto 1996, Suomi, Helsinki, (Kaisaniemi)
Voitto 1999, Suomi, Helsinki, (Pasila)
Voitto 1998, Suomi, Järvenpää

Muita saavutuksia: Espanja/Portugal:
Andalucia Open Mestaruus 1995, 1996, 1997, 1998, 1999
Petanquen järjestötoiminta: Peesin varapuheenjohtajana 2002, Peesin hallituksesa 2007
Unelmani petanquessa: Maailmanmestaruus
Kohokohdat petanqueuralla: MM-kilpailut
World Games: ”Suomi - Marokko” 13 - 7
Muita harrastuksia ja kiinnostuksen kohteita: Metsästys
Motto: Veni, vidi, vici

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Peesi = Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula ry . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .



PEESI:n pääsivu

Pelaajakortit:

Aalto Kirsi, Espoo
Fusca Vincent, Sipoo
Holmlund Kari, Vantaa
Huikku Mirja, Espoo
Huikku Tuomas, Espoo
Javola Erri, Helsinki
Jalonen Seppo, Helsinki
Järvi Kalle, Espoo
Järvi Seija, Espoo
Järvi Ville, Espoo
Järvinen Maritta, Espoo
Kalliosalo Juha, Helsinki
Kalliosalo Salla, Helsinki
Kamppuri Mikko, Vantaa
Kamppuri Stiina, Vantaa
Konttinen Kari, Vantaa
Koponen Antti, Bexleyheath, GB
Koponen Reetta, Bexleyheath, GB
Kopranen Jouni, Klaukkala
Kuvaja Päivi, Espoo
Kuvaja Pentti, Espoo
Lohman Mari, Kuusankoski
Matikainen Jyrki, Espoo
Mattsson Heikki, Helsinki
Nieminen Jari, Espoo
Nieminen Kati, Espoo
Nieminen Melissa, Espoo
Nieminen Mimosa, Espoo
Nieminen Miska, Espoo
Ojanperä Timo, Espoo
Paukku Johanna, Espoo
Paukku Juha, Espoo
Piira Katri, Kuusankoski
Raitasuo Outi, Helsinki
Singthong Thanakorn, Espoo
Rajala Hilja, Jämsä
Saari Raimo, Vantaa
Sutinen Anu, Vantaa
Talosela Jaakko, Helsinki
Talosela Sonja, Helsinki
Talosela Terttu, Helsinki
Timonen Jari, Helsinki
Tötterman Mikael, Kirkkonummi
Tötterman Otto, Kirkkonummi
Uusio Anu, Helsinki
Väänänen Veli-Matti, Espoo