SP-L

Seura-SM 9.10.1999

PSC Anjalankoski / Myllykosken jalkapallohalli
Mukana 26 seuraa / 27 joukkuetta



Mestarit Juuso, Arttu, Iivo, Samuli, Miska ja Miikka, edessä keskellä PSC Järvenpään puheenjohtaja Mauri Moisio.


Mitalistit, takana vasemmalla Petanque Club de Pori (hopeaa), takana oikealla PSC Järvenpää (kultaa) ja edessä Suomen Lisenssipelaajat (pronssia).


Osalajien voittajat, takana Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen, Kimmo Kellman, Pasi Matilainen ja Hannu Kaatranen, edessä Keijo Nykänen.


Lisää kuvia löytyy Mikko "Sutta" Soikkelin sivuilta.


Tulokset:

                                   S +  D +  T = Yht.

 1. PSC Järvenpää                  3 +  1 +  5 =  9
    Arttu Poikolainen / Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro /
    Miikka Kouvonen, Miska Nieminen, Iivo Paaso

 2. Petanque Club de Pori          5 +  4 +  2 = 11
    Eero Ravantti / Harri Kankaanpää, Patrick Simon-Bellamy /
    Helena Kankaanpää, Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg

 3. Suomen Lisenssipelaajat Hki    6 + 13 +  3 = 22
    Marko Jakonen / Antti Lehtonen, Jukka Virtanen /
    Henri Palmqvist, Olli Sinnemaa, Jarmo Heinonen

 4. Turun Petanque-seura          12 +  3 +  8 = 23
 5. Droppi Petanque I Mikkeli     22 +  5 +  1 = 28
 6. Kallion Kirkas Hki             9 +  9 + 11 = 29
 7. Varkauden Tarmo               11 +  7 + 13 = 31
 8. Droppi Petanque II Mikkeli     1 + 23 + 10 = 34
 9. Nassu Lahti                   19 +  6 +  9 = 34
10. Loimaan Petanque               2 + 15 + 18 = 35
11. Oravais Petanque              10 + 19 +  7 = 36
12. Tavastia Pallo Hki            20 +  2 + 14 = 36
13. Lahti Boule                    4 + 14 + 19 = 37
14. Martin Petanque Hyvinkää       7 + 20 + 12 = 39
15. Boulistit Oulu                13 + 10 + 20 = 43
16. Koski-Kuula Kuusankoski       18 + 22 +  4 = 44
17. Karhu-Petankki Kotka          23 +  8 + 15 = 46
18. Petosen Nallet Kuopio         25 + 17 +  6 = 48
19. Petanque Club de Strömfors     8 + 25 + 17 = 50
20. Linnan Petanquistit Hlinna    17 + 11 + 23 = 51
21. PSC Anjalankoski              24 + 12 + 21 = 57
22. PEESI Espoo                   15 + 16 + 26 = 57
23. Bitankki Hki                  27 + 18 + 16 = 61
24. Tohty-Petankki Tampere        21 + 21 + 22 = 64
25. Koski-Petankki Valkeakoski    16 + 24 + 25 = 65
26. Espoon Patonki                14 + 27 + 27 = 68
27. Petanque Kouvola              26 + 26 + 24 = 76


Osalajien palkitut:

Singeli  1. Keijo Nykänen / Droppi Petanque II Mikkeli
         2. Harri Koivunen / Loimaan Petanque
         3. Arttu Poikolainen / PSC Järvenpää

Duppeli  1. Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro / PSC Järvenpää
         2. Rauno Kallio, Mika Sallinen / Tavastia Pallo Hki
         3. Tatu Kuusisto, Esa Tuominen / Turun Petanque-seura

Trippeli 1. Hannu Kaatranen, Kimmo Kellman, Pasi Matilainen / Droppi Petanque I Mikkeli
         2. Helena Kankaanpää, Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg / Petanque Club de Pori
         3. Henri Palmqvist, Olli Sinnemaa, Jarmo Heinonen / Suomen Lisenssipelaajat Hki


Oheiskilpailu PR-duppeli, 13 joukkuetta:

1. Simo & Rainet
2. Ismo & Mano
3. Tapsa & Matti
4. Eski & Veijo


Paluu etusivulle