Suomen
Petanque-
Liitto ry
Petanque SM 2002 Kuopio

Voittajaveto:

Yleinen SM-singeli ja yleinen SM-duppeli ovat Oy Veikkaus Ab:n voittajavedon kohteina. Nimilistat laativat Veli-Matti Myllymäki (---), Jukka Pöyry (LBO), Mika Ahonen (LBO) ja Esa Saastamoinen (SUS). Veikattavat vaihtoehdot ovat seuraavat:


YLEINEN SINGELI - Kilpailu alkaa ti 2.7.2002 klo 10:30 ja päättyy ke 3.7.2002 illalla

 1. Aalto Marko SUS
 2. Gripenberg Mikael HBY
 3. Heinonen Jarmo LIN
 4. Häkkinen Jari PSC
 5. Jakonen Marko PSC
 6. Kankare Ilkka LIN
 7. Kankkunen Samuli HBY
 8. Kortela Antti SLP
 9. Kuusisto Tatu TUR
10. Laouini Aziz KVP
11. Lehtinen Harri HBY
12. Lehtonen Antti PSC
13. Lindman Seppo PSC
14. Linteri Simo PSC
15. Lukkarila Jari SUS
16. Muuri Hannu HBY
17. Myyryläinen Henry DRO
18. Nieminen Markku LOI
19. Nieminen Miska PSI
20. Noro Tom HUL
21. Paaso Iivo LIN
22. Parviainen Anja HBY
23. Pelletier Yannick ORA
24. Piiparinen Pauli KAL
25. Poikolainen Arttu HPK
26. Rantanen Kimmo SLP
27. Riihikanto Antti HBY
28. Savolainen Jussi PKP
29. Sinnemaa Olli HPK
30. Siro Juha-Pekka PSC
31. Stenberg Arto HBY
32. Tyyskä Harri PSC
33. Ulvi Harry NAL
34. Viinikainen Anssi SUS
35. Ylönen Tuukka LIN
36. Muu voittaja


YLEINEN DUPPELI - Kilpailu alkaa to 4.7.2002 klo 09:00 ja päättyy pe 5.7.2002 illalla

 1. Aalto/Lähdesniemi         (Marko Aalto SUS / Markus Lähdesniemi LIN)
 2. Duhamel/Laouini           (Daniel Duhamel KVP / Aziz Laouini KVP)
 3. Heinonen/Kankare          (Jarmo Heinonen LIN / Ilkka Kankare LIN)
 4. Holopainen/Mäkelä         (Jukka Holopainen PSC / Ari-Pekka Mäkelä PSC)
 5. Häkkinen/Lindman          (Jari Häkkinen PSC / Seppo Lindman PSC)
 6. Jaanu/Verho               (Mikko Jaanu KOU / Veli-Matti Verho KOU)
 7. Järvi/Nieminen            (Ville Järvi PSI / Miska Nieminen PSI)
 8. Kaatranen/Tyyskä          (Hannu Kaatranen DRO / Harri Tyyskä PSC)
 9. Kallio/Nikki              (Jarkko Kallio NAS / Tero Nikki NAS)
10. Kananen/Ruotsalainen      (Heikki Kananen PKP / Matti Ruotsalainen PKP)
11. Kankkunen/Poikolainen     (Samuli Kankkunen HBY / Arttu Poikolainen HPK)
12. Kiviranta/Harsia          (Tommi Kiviranta PCS / Kari Harsia PCS)
13. Koivunen/Kettunen         (Harri Koivunen LOI / Tuomas Kettunen LOI)
14. Kortela/Gripenberg        (Antti Kortela SLP / Mikael Gripenberg HBY)
15. Kouvonen/Rantanen         (Miikka Kouvonen PSC / Kimmo Rantanen SLP)
16. Kuusisto/Tuominen         (Tatu Kuusisto TUR / Esa Tuominen TUR)
17. Lehti/Hursti              (Antero Lehti RIE / Tuukka Hursti MAP)
18. Lehtinen/Stenberg         (Tuomo Lehtinen PCP / Viljo Stenberg PCP)
19. Matikainen/Sallinen       (Jyrki Matikainen SLP / Mika Sallinen SLP)
20. Melamies/Melamies         (Kimmo Melamies BOU / Mikko Melamies BOU)
21. Metsä-Eerola/Pitkäkangas  (Mika Metsä-Eerola LIN / Jarmo Pitkäkangas LIN)
22. Muuri/Hämäläinen          (Hannu Muuri HBY / Pasi Hämäläinen HBY)
23. Myyryläinen/Tuukkanen     (Henry Myyryläinen DRO / Antti Tuukkanen DRO)
24. Nieminen/Benhammoud       (Markku Nieminen LOI / Bachir Benhammoud LOI)
25. Paaso/Riihikanto          (Iivo Paaso LIN / Antti Riihikanto HBY)
26. Piiparinen/Lehto          (Pauli Piiparinen KAL / Mikko Lehto KAL)
27. Pöyry/Viinikainen         (Jukka Pöyry LBO / Anssi Viinikainen SUS)
28. Ristolainen/Sappinen      (Ismo Ristolainen NAS / Ville Sappinen NAS)
29. Saastamoinen/Lukkarila    (Esa Saastamoinen SUS / Jari Lukkarila SUS)
30. Siro/Jakonen              (Juha-Pekka Siro PSC / Marko Jakonen PSC)
31. Soikkeli/Linteri          (Mikko Soikkeli PSC / Simo Linteri PSC)
32. Stenberg/Lehtinen         (Arto Stenberg HBY / Harri Lehtinen HBY)
33. Svens/Semskar             (Stig Svens ORA / Kenneth Semskar ORA)
34. Ulvi/Sutinen              (Harry Ulvi NAL / Pentti Sutinen NAL)
35. Ylönen/Sinnemaa           (Tuukka Ylönen LIN / Olli Sinnemaa HPK)
36. Muu voittaja