Yli 50-v. SM-duppeli ja SM-sekaduppeli

Taivallahden puisto Helsinki 22.-24.8.2003

Suomen Petanque-Liitto ry / Helsingin Boule-Yhdistys ry / Helsingin Petanque Klubi ry

Tulokset

Yli 50-v. SM-duppeli, 58 joukkuetta

1. Matti Kaseva, Tauno Sevon (Kuulankierittäjät Vantaa)
2. Harry Ulvi, Matti Lapveteläinen (Petosen Nallet Kuopio)
3. Jari Nieminen, Pertti Taipale (PEESI Espoo / Tavastia Pallo Hki)
4. Martti Hokkanen, Seppo Jalonen (Espoon Patonki / Boule Baltique Hki)
5. Matti Manninen, Pekka Helminen (Petanque Kouvola)
6. Erkki Rantanen, Reijo Taka-Eilola (Helsinki Boule / KOO-VEE Tre)
7. Esko Riste, Matti Huhtakangas (Kallion Kirkas Hki / Bitankki Hki)
8. Kai Aalto, Pekka Barck (Karhu-Petankki Kotka)

SM-sekaduppeli, 87 joukkuetta

1. Mirva Näsilä, Tatu Kuusisto (Helsinki Boule / Turun Petanque-Seura)
2. Anja Parviainen, Anssi Viinikainen (Helsinki Boule / Susirajan Petanque Joensuu)
3. Mari Lohman, Petri Seppä (PSC Anjalankoski / Petanque Club de Strömfors)
4. Kati Nieminen, Marko Jakonen (PEESI Espoo / Lahti Boule)
5. Stiina Kamppuri, Henry Myyryläinen (Munkan Petankki Hki / Droppi Petanque Mikkeli)
6. Pia Gripenberg, Mikael Gripenberg (Helsinki Boule)
7. Riitta Kangas, Toni Ikonen (Kallion Kirkas Hki)
8. Seija Järvi, Iivo Paaso (Munkan Petankki Hki / Club des Champions Hki)

Valokuvia


Ilmoittautuneet

Yli 50-v. SM-duppeli

1 Heikki Haapanen Erkki Pohjanoksa LOI
2 Alpo Turkulainen Rauno Kiviniemi RIE
3 Mikko Lahti Leo Värränkivi RIE
4 Keijo Pöllänen Harry Uschanov BOM
5 Jukka Grönroos Hannu Kuhakoski GTO
6 Viljo Stenberg Tuomo Lehtinen PCP
7 Seppo Havukainen Teuvo Jokiniemi PCP
8 Markku Pellikainen Mikko Neuvonen KAN/HUL
9 Erkki Hiltunen Juhani Hirvonen MYN/TUR
10 Leo Hirmukallio Jorma Teräskallio LAR
11 Tarja Roslöf Eero Ravantti HAR
12 Martti Hakonen Tuukka Syrjänen EPA
13 Kai Aalto Pekka Barck KAR
14 Nestori Miikkulainen Raimo Vakkari KAR
15 Paavo Kinnunen Reijo Sintero KAR
16 Kari Ahonen Tuula Ahonen KAL
17 Esko Riste Matti Huhtakangas KAL/BIT
18 Martti Hokkanen Seppo Jalonen BAL/EPA
19 Toivo Rokkanen Jaakko Juoperi KUU
20 Reijo Pousi Ritva Pousi KUU
21 Harry Ulvi Matti Lapveteläinen NAL
22 Pirjo-Liisa Frangen Tuula Ahola MUN
23 Alf Holmfors Lars Johansson VAA
24 Reijo Ollikainen Henrik Sabel VAA
25 Olli Salonen Juhani Frangen VAA
26 Matti Manninen Pekka Helminen KOU
27 Mauri Kuitunen Markku Immonen KOU
28 Seppo Järvisalo Paula Järvisalo KOK
29 Raili Ojonen Arja Ahlroth KOK
30 Eero Vaahtera Olavi Niemi UTU
31 Aimo Söderdahl Jorma Mäkitalo UTU
32 Pekka Urponen Jussi Salminen UTU
33 Sinikka Leinilä Aimo Leinilä HBY/KUU
34 Seppo Kaukiainen Väinö Rautamäki IPC/HBY
35 Erkki Rantanen Reijo Taka-Eilola HBY/KVP
36 Pertti Helin Rauno Heinäkoski KVP
37 Allan Degerstedt Armas Hursti BIT/MAP
38 Pertti Helin Juhani Hirvonen KVP/TUR
39 Kaj Boström Onni Huttunen VUF
40 Kaarlo Vierula Hannu-Pekka Paju VUF
41 Pekka Jokinen Matti Koskue VUF
42 Seppo Tuominen Tapani Terho HAR
43 Erkki Muinonen Jukka Siivonen DRO
44 Matti Kaseva Tauno Sevon KUU
45 Erkki Hätönen Kyösti Sarkkinen PSC
46 Pertti Taipale Jari Nieminen TAV/PSI
47 Erkki Jouppi Hannu Laukkanen TAV
48 Esa Kouvonen Ari Luoma PSC
49 Maaret Komsi Juha Komsi BAL
50 Gun Pelletier Gerard Pelletier ORA
51 Eila Kankare Esko Korhonen LIN
52 Seppo Kankare Kari Poikolainen LIN/SLP
53 Hannu Karjalainen Matti Ruotsalainen SUS/PKP
54 Seija Hukkanen Pekka Åhman TUR
55 Jussi Lindblom Seppo Riikonen TUR
56 Matti Halonen Tom Lindberg TUR
57 Raimo Karppinen Juhani Sucksdorff TUR
58 Reijo Heinonen Vesa Ala-Kulju KOP

SM-sekaduppeli

1 Kirsi Tikka Jarno Lahti BOM
2 Tarja Roslöf Eero Ravantti HAR
3 Satu Lehtonen Antti Lehtonen HBY/LBO
4 Anja Parviainen Anssi Viinikainen HBY/SUS
5 Outi Raitasuo Marko Aalto HBY/SUS
6 Mira Kyllönen Samuli Kankkunen PSC/HPK
7 Riitta Kangas Toni Ikonen KAL
8 Anu Uusio Pauli Piiparinen PSI/KAL
9 Tuula Ahonen Kari Ahonen KAL
10 Aura Lehikoinen Henri Koskinen KAL
11 Millamaija Koskelin Jukka Koskelin KAL
12 Päivi Hella-Kairamo Olli Hella KAL
13 Anni-Maija Aalto Kai Aalto KAR
14 Aija Sundell Nestori Miikkulainen KAR
15 Tuula Jyrälä Raimo Vakkari KAR
16 Maire Kinnunen Pertti Kinnunen KIS
17 Maire Sinkkonen Jouni Sinkkonen KIS
18 Niina Löflund Mikko Rajala KIS
19 Anja Laine Jussi Hakulinen KIS
20 Tuula Jokinen Tapio Valariutta KIS
21 Anja Välimaa Tapio Välimaa KIS
22 Ritva Pousi Reijo Pousi KUU
23 Anu Sutinen Jouni Hokkinen KUU
24 Eila Ahtola Teuvo Pajuoja KOP/KIS
25 Irja Kettunen Ilpo Vuorinen KOP/KIS
26 Paula Järvisalo Seppo Järvisalo KOK
27 Arja Ahlroth Jorma Nöjd KOK
28 Helinä Grön Mikko Soikkeli KOU/TAV
29 Merja Salonranta Jouni Heinonen LAR
30 Tarja Grönvall Miikka Kouvonen LIN/LBO
31 Heli Kinnunen Jari Hakuli LIN/TAV
32 Jaana Alkila Mika Metsä-Eerola LIN
33 Anita Olkinuora Simo Olkinuora LIN
34 Teija Muuri Harri Lehtinen LIN
35 Salla Kalliosalo Miska Nieminen LIN/PSI
36 Marie Nevala Tuukka Hursti MAP/PKP
37 Pirjo Frangen Mikko Kamppuri MUN
38 Outi Pietarinen Timo Pietarinen MUN
39 Seija Järvi Iivo Paaso MUN/CDC
40 Stiina Kamppuri Henry Myyryläinen MUN/DRO
41 Kati Nieminen Marko Jakonen PSI/LBO
42 Ritva Peltomaa Joni Soini PCP
43 Maarit Flink-Soini Raimo Vesterlund PCP
44 Kirsi Vesterlund Seppo Havukainen PCP
45 Helena Kankaanpää Harri Kankaanpää PCP
46 Päivi Kuvaja Pentti Kuvaja PSI
47 Terttu Talosela Seppo Jalonen PSI/BAL
48 Kirsi Lampinen Sakari Pankkonen PSI/KAL
49 Pia Jeremejew Mikko Lahti RIE
50 Katja Lehti Jussi Lehti RIE
51 Eila Nummila Antero Lehti LOI/RIE
52 Seija Hukkanen Kimmo Keränen TUR
53 Hannele Kuusisto Seppo Lindman TUR
54 Merja Airaksinen Juhani Airaksinen TUR
55 Mirja Laine Juhani Sucksdorff TUR
56 Ulla-Maija Holmfors-Andtbacka Olli Salonen VAA
57 Mirja Paatero Rauli Rämö BIT
58 Leni Pakkala Christer Nyman BIT
59 Marja Mattila Kimmo Ollikainen BIT
60 Susanna Rantanen Erkki Rantanen HBY
61 Sinikka Leinilä Selhattin Guzel HBY/IPC
62 Pia Gripenberg Mikael Gripenberg HBY
63 Päivi Kaunisto Mehmet Guzel LOI/IPC
64 Anni Sihvonen Erkki Hätönen PSC
65 Pia Nurminen Ari Reijonen KVP
66 Anna Rinkkala Paavo Rinkkala KVP
67 Maria Rinkkala Pertti Rinkkala KVP
68 Helena Forsbäck-Turunen Harri Turunen PCS
69 Marja-Liisa Taipale Teuvo Kamunen TAV
70 Päivi Hakulinen Mikael Udd TAV
71 Sari Laine Pertti Taipale TAV
72 Seija Viertonen Jari Hänninen EPA
73 Päivi Vainio Ari Luoma PSC
74 Vuokko Majander Mikko Jaanu KOU/ANJ
75 Katri Ripatti Simo Linteri ANJ/PCS
76 Mari Lohman Petri Seppä ANJ/PCS
77 Mirva Näsilä Tatu Kuusisto HBY/TUR
78 Elvi Aaltonen Jari Santaluoto LOI
79 Seija Uusitalo Bachir Benhammoud LOI
80 Pirjo Kivinen Markku Nieminen LOI
81 Irene Lidner Ismo Lidner DRO
82 Jenny Nyberg Ole Nyberg ANJ
83 Gun Pelletier Gerard Pelletier ORA
84 Sini Järvinen Tom Noro HUL
85 Eija Hurri Jukka-Pekka Kimari HUL
86 Tuula Ahola Toivo Ahola MUN
87 Anni Wasenius Harri Tyyskä SUS/DRO
Alkulohkot: 50v.pdf (48 kt) Alkulohkot: sd.pdf (62 kt)


Edellinen vastaava tapahtuma Hämeenlinnassa 2002