SP-L SM 2003 LAHTI

Lahti Boule ry - PEESI ry - Riemukaari ry - Nassu ry


Tulokset


1.-2.7.2003 Yleinen SM-singeli, 146 pelaajaa

1. Arttu Poikolainen (Helsingin Petanque Klubi)
2. Harri Lehtinen (Linnan Petanquistit Hlinna)
3. Samuli Kankkunen (Helsingin Petanque Klubi)
4. Arto Stenberg (Petanque Club de Pori)
5. Marko Jakonen (Lahti Boule)
6. Olli Sinnemaa (Club de Champions Hki)
7. Antti Riihikanto (Helsingin Petanque Klubi)
8. Henry Myyryläinen (Droppi Petanque Mikkeli)


3.-4.7.2003 Yleinen SM-duppeli, 97 joukkuetta

1. Harri Lehtinen, Hannu Muuri (Linnan Petanquistit Hlinna)
2. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg (Petanque Club de Pori)
3. Mikael Gripenberg, Jari Häkkinen (Helsingin Boule-Yhdistys / Turun Petanque-Seura)
4. Jarmo Heinonen, Sami Lukka (Club de Champions Hki / Petanque- ja Curlingseura SLP Hki)
5. Juha Jutila, Arto Stenberg (Petanque Club de Pori)
6. Jarkko Kallio, Miro Heikkilä (Nassu Nastola)
7. Arto Savolainen, Jussi Savolainen (Petanque Kuopio Petku)
8. Juha Hyytiäinen, Heikki Velin (Martin Petanque Hyvinkää)


5.-6.7.2003 Yleinen SM-trippeli, 60 joukkuetta

1. Iivo Paaso, Jarmo Heinonen, Mikael Gripenberg (Club de Champions Hki / Club de Champions Hki / Helsingin Boule-Yhdistys)
2. Henry Myyryläinen, Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen (Droppi Petanque Mikkeli)
3. Hannu Muuri, Harri Lehtinen, Mika Metsä-Eerola (Linnan Petanquistit Hlinna)
4. Jari Häkkinen, Seppo Lindman, Juha-Pekka Siro (Turun Petanque-Seura / Turun Petanque-Seura / Helsingin Petanque Klubi)
5. Petri Seppä, Simo Linteri, Markku Rinne (Petanque Club de Strömfors)
6. Antti Riihikanto, Arttu Poikolainen, Samuli Kankkunen (Helsingin Petanque Klubi)
7. Juha Jutila, Arto Stenberg, Viljo Stenberg (Petanque Club de Pori)
8. Marko Aalto, Jari Lukkarila, Anssi Viinikainen (Susirajan Petanque Joensuu)


2.-6.7.2003 Yleinen SM-ammunta, 62 pelaajaa

1. Arttu Poikolainen (Helsingin Petanque Klubi) 34, 23, 26, 30
2. Mirva Näsilä (Helsingin Boule-Yhdistys) 34, 21, 15, 18
3. Mikael Gripenberg (Helsingin Boule-Yhdistys) 37, 26, 21, 24
4. Jaana Alkila (Linnan Petanquistit Hlinna) 39, 16, 10, 19
5.-8. Ville Sappinen (Nassu Nastola) 33, 17
5.-8. Arto Savolainen (Petanque Kuopio Petku) 32, 13
5.-8. Petri Seppä (Petanque Club de Strömfors) 29, 9
5.-8. Marko Jakonen (Lahti Boule) 29, 20


1.-2.7.2003 Naisten SM-singeli, 46 pelaajaa

1. Mirva Näsilä (Helsingin Boule-Yhdistys)
2. Anu Sutinen (Kuulankierittäjät Vantaa)
3. Anita Olkinuora (Linnan Petanquistit Hlinna)
4. Ritva Peltomaa (Petanque Club de Pori)
5. Kirsi Tikka (Les Bombardiers Hlinna)
6. Seija Uusitalo (Loimaan Petanque)
7. Seija Hukkanen (Turun Petanque-Seura)
8. Tuula Ahonen (Kallion Kirkas Hki)


2.-3.7.2003 Naisten SM-duppeli, 24 joukkuetta

1. Tuula Ahola, Pirjo-Liisa Frangén (Munkan Petankki Hki)
2. Anja Parviainen, Satu Lehtonen (Helsingin Boule-Yhdistys)
3. Mirva Näsilä, Outi Raitasuo (Helsingin Boule-Yhdistys)
4. Salla Kalliosalo, Katri Ripatti (Linnan Petanquistit Hlinna / PSC Anjalankoski)
5. Maarit Flink-Soini, Ritva Peltomaa (Petanque Club de Pori)
6. Anu Uusio, Kati Nieminen (PEESI Espoo)
7. Mirja Laine, Seija Hukkanen (Turun Petanque-Seura)
8. Pirjo Kivinen, Päivi Kaunisto (Loimaan Petanque)


4.-5.7.2003 Naisten SM-trippeli, 16 joukkuetta

1. Elvi Aaltonen, Eila Nummila, Terttu Mäki (Loimaan Petanque)
2. Seija Järvi, Tuula Ahola, Stiina Kamppuri (Munkan Petankki Hki)
3. Anja Parviainen, Tarja Roslöf, Katri Ripatti (Helsingin Boule-Yhdistys / Harjunpään Tuisku / PSC Anjalankoski)
4. Tuula Ahonen, Riitta Kangas, Kirsi Lampinen (Kallion Kirkas Hki / Kallion Kirkas Hki / PEESI Espoo)
5. Teija Muuri, Tarja Grönvall, Jaana Alkila (Linnan Petanquistit Hlinna)
6. Mirja Laine, Seija Hukkanen, Merja Airaksinen (Turun Petanque-Seura)
7. Mirja Paatero, Leni Pakkala, Marja Mattila (Bitankki Hki)
8. Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo, Annikki Saarinen (Loimaan Petanque)


2.7.2003 Juniorien SM-singeli, 23 pelaajaa

1. Jussi Lehti (Riemukaari Kärkölä)
2. Mikko Melamies (Boulistit Oulu)
3. Henry Myyryläinen (Droppi Petanque Mikkeli)
4. Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
5. Markus Sohlman (Riemukaari Kärkölä)
6. Maria Rinkkala (KOO-VEE Tampere)
7. Jan Pakarinen (Les Garçons de la Toilette Hki)
8. Jukka-Pekka Kimari (Hullu Hirvi Petanque Mikkeli)


3.7.2003 Juniorien SM-duppeli, 9 joukkuetta

1. Henry Myyryläinen, Mikko Kamppuri (Droppi Petanque Mikkeli / Munkan Petankki Hki)
2. Jussi Lehti, Henri Lukka (Riemukaari Kärkölä / Linnan Petanquistit Hlinna)
3. Jukka-Pekka Kimari, Mikko Melamies (Hullu Hirvi Petanque Mikkeli / Boulistit Oulu)
4. Mari Lohman, Anna-Maija Aalto (PSC Anjalankoski / Karhu Petankki Kotka)
5. Maria Rinkkala, Paavo Rinkkala (KOO-VEE Tampere)
6. Markus Sohlman, Ville Pyykkö (Riemukaari Kärkölä)
7. Ville Punta, Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
8. Matias Hyytiäinen, Justus Hyytiäinen (Martin Petanque Hyvinkää)


4.7.2003 Juniorien SM-trippeli, 6 joukkuetta

1. Henry Myyryläinen, Mikko Kamppuri, Jukka-Pekka Kimari (Droppi Petanque Mikkeli / Munkan Petankki Helsinki / Hullu Hirvi Petanque Mikkeli)
2. Jussi Lehti, Pontus Vainionpää, Henri Lukka (Riemukaari Kärkölä / Riemukaari Kärkölä / Linnan Petanquistit Hlinna)
3. Tommi Talja, Mikko Talja, Ville Punta (Mynämäen Petanque-seura)
4. Olli-Pekka Aaltonen, Hannes Lahti, Niina Laiho (Riemukaari Kärkölä)
5. Markus Sohlman, Ville Pyykkö, Mikko Melamies (Riemukaari Kärkölä / Riemukaari Kärkölä / Boulistit Oulu)
6. Anna Rinkkala, Maria Rinkkala, Paavo Rinkkala (KOO-VEE Tampere)


Muita palkittuja:

Kisojen Kaikin Puolin Hyvämeininkisin (paras) pelaaja: Henry Myyryläinen (Droppi Petanque Mikkeli)

Lupaavin junioripelaaja: Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)

Miss Petanque 2003: Mona Karp (Oravaisten Petanque)

Minikuulamestarit: Stiina ja Mikko Kamppuri (Munkan Petankki Hki)

Satama Open PR-duppeli, 17 joukkuetta
1. Kati Nieminen, Anu Uusio (PEESI Espoo)
2. Antero Lehti, Mikko Lehti (Riemukaari Kärkölä)
3. Marko Jakonen, Miikka Kouvonen (Lahti Boule)

Plus 17 Herkkupussiduppelin, 4 Maniduppelin ja 2 Minikuuladuppelin voittajaparit.

Nähdään ensi vuonna Turussa!