PETANQUE SM 2004 TURKU

TERVETULOA

HENKILÖKUNTA

PELIPAIKKA

MAJOITUS JA
MUONITUS

AIKATAULU

 

Logo

 

OSANOTTOMAKSUT JA
ILMOITTAUTUMINEN

ILMOITTAUTUNEET
JA ALKULOHKOT

TULOKSET

VALOKUVIA

Tulokset

5.-6.7.2004 Yleinen SM-singeli, 149 pelaajaa

1. Iivo Paaso (Club des Champions)
2. Jussi Lehti (Riemukaari)
3. Anssi Viinikainen (Helsingin Boule-yhdistys)
4. Hannu Muuri (Linnan Petanquistit)
5. Pasi Matilainen (Droppi Petanque)
6. Jukka Lehto (KOO-VEE)
7. Petri Lohman (PSC Anjalankoski)
8. Tuukka Ylönen (Club des Champions)

7.-8.7.2004 Yleinen SM-duppeli, 94 joukkuetta

1. Mikael Gripenberg, Anssi Viinikainen (Helsingin Boule-yhdistys)
2. Ismo Ristolainen, Ville Sappinen (Nassu)
3. Arto Stenberg, Juha Jutila (Petanque Club de Pori)
4. Samuli Kankkunen, Jarmo Heinonen (Helsingin Petanque Klubi / Club des Champions)
5. Tuomas Kettunen, Markku Nieminen (Loimaan Petanque)
6. Jussi Lehti, Antero Lehti (Riemukaari)
7. Jukka Pöyry, Pertti Taipale (Lahti Boule / Tavastia Pallo)
8. Tatu Kuusisto, Seppo Lindman (Turun Petanque-Seura)

9.-10.7.2004 Yleinen SM-trippeli, 63 joukkuetta

1. Arto Stenberg, Juha Jutila, Patrick Simon-Bellamy (Petanque Club de Pori)
2. Hannu Kaatranen, Pasi Matilainen, Anssi Viinikainen (2 x Droppi Petanque / Helsingin Boule-yhdistys)
3. Tatu Kuusisto, Seppo Lindman, Jussi Lehti (2 x Turun Petanque-Seura / Riemukaari)
4. Iivo Paaso, Jarmo Heinonen, Mikael Gripenberg (2 x Club des Champions / Helsingin Boule-yhdistys)
5. Arttu Poikolainen, Juha-Pekka Siro, Antti Riihikanto (Helsingin Petanque Klubi)
6. Harri Lehtinen, Mika Metsä-Eerola, Hannu Muuri (Linnan Petanquistit)
7. Daniel Duhamel, Abdelaziz Laouini, Miska Nieminen (2 x KOO-VEE / Lahti Boule)
8. Antti Tuukkanen, Harri Tyyskä, Sami Lukka (2 x Droppi Petanque / Club des Champions)

6.-9.7.2004 Yleinen SM-ammunta, 62 pelaajaa

1. Tuukka Ylönen (Club des Champions) 35,27,24,32
2. Pauli Piiparinen (Kallion Kirkas) 35,24,23,12
3. Iivo Paaso (Club des Champions) 33,32+7,20,22
4. Jaakko Kimari (Hullu Hirvi Petanque) 30,20,2,13
5. Tatu Kuusisto (Turun Petanque-Seura) 30,12
5. Hannu Muuri (Linnan Petanquistit) 34,19
5. Arttu Poikolainen (Helsingin Petanque Klubi) 31,32+4
5. Arto Stenberg (Petanque Club de Pori) 28,13

5.-6.7.2004 Naisten SM-singeli, 49 pelaajaa

1. Anja Parviainen (Helsingin Boule-yhdistys)
2. Kirsi Aalto (Kallion Kirkas)
3. Katri Ripatti (Helsingin Petanque Klubi)
4. Outi Raitasuo (Helsingin Boule-yhdistys)
5. Helena Kankaanpää (Petanque Club de Pori)
6. Mirja Paatero (Bitankki)
7. Stiina Kamppuri (Munkan Petankki)
8. Elvi Aaltonen (Loimaan Petanque)

6.-7.7.2004 Naisten SM-duppeli, 25 joukkuetta

1. Mirja Laine, Seija Hukkanen (Turun Petanque-Seura)
2. Pirjo-Liisa Frangén, Tuula Ahola (Munkan Petankki)
3. Tuula Ahonen, Riitta Kangas (Kallion Kirkas)
4. Jaana Alkila, Mari Lohman (Linnan Petanquistit / PSC Anjalankoski)
5. Kirsi Aalto, Anja Parviainen (Kallion Kirkas / Helsingin Boule-yhdistys)
6. Salla Kalliosalo, Kati Nieminen (PEESI)
7. Kirsi Tikka, Anna Valtonen (Les Bombardiers / Turun Petanque-Seura)
8. Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo (Loimaan Petanque)

8.-9.7.2004 Naisten SM-trippeli, 17 joukkuetta

1. Maaret Komsi, Anu Sutinen, Stiina Kamppuri, (Boule Baltique / Helsingin Petanque Klubi / Munkan Petankki)
2. Elvi Aaltonen, Eila Nummila, Terttu Mäki (Loimaan Petanque)
3. Helena Kankaanpää, Tarja Roslöf, Anita Olkinuora (Petanque Club de Pori / Linnan Petanquistit)
4. Teija Muuri, Pia Gripenberg, Anja Parviainen (Linnan Petanquistit / 2 x Helsingin Boule-yhdistys)
5. Tuula Ahonen, Riitta Kangas, Kirsi Aalto (Kallion Kirkas)
6. Liisa-Johanna Pesonen, Päivi Hakulinen, Pirjo Peltonen (Tavastia Pallo)
7. Helinä Grön, Vuokko Majander, Annika Salo (Petanque Kouvola)
8. Seija Hukkanen, Anna Valtonen, Riitta Vesamäki (Turun Petanque-Seura)

5.7.2004 Juniorien SM-singeli, 19 pelaajaa

1. Tommi Talja (Mynämäen Petanque-seura)
2. Jukka-Pekka Kimari (Hullu Hirvi Petanque)
3. Ville Punta (Mynämäen Petanque-seura)
4. Joel Anttonen (PSC Järvenpää)
5. Jan Pakarinen (Les Garcons de la Toilette)
6. Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
7. Olli-Pekka Aaltonen (Riemukaari)
8. Matias Anttonen (Riemukaari)

6.7.2004 Juniorien SM-duppeli, 10 joukkuetta

1. Tommi Talja, Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
2. Katja Lehti, Jan Pakarinen (Riemukaari / Les Garcons de la Toilette)
3. Hanna Alkila, Ville Punta (Linnan Petanquistit / Mynämäen Petanque-seura)
4. Mari Lohman, Yannick Duhamel (PSC Anjalankoski / KOO-VEE)
5. Eero Ylivarvi, Marko Salmi (Linnan Petanquistit)
6. Iiro Panula, Paavo Rinkkala (KOO-VEE)
7. Olli-Pekka Aaltonen, Matias Anttonen (Riemukaari)
8. Jukka-Pekka Kimari, Mikko Kamppuri (Hullu Hirvi Petanque / Munkan Petankki)

7.7.2004 Juniorien SM-trippeli, 6 joukkuetta

1. Tommi Talja, Ville Punta, Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
2. Yannick Duhamel, Iiro Panula, Paavo Rinkkala (KOO-VEE)
3. Jukka-Pekka Kimari, Mikko Kamppuri, Mari Lohman (Hullu Hirvi Petanque / Munkan Petankki / PSC Anjalankoski)
4. Katja Lehti, Tanja Lehti, Hanna Tyyskä (2 x Riemukaari / Droppi Petanque)
5. Eero Ylivarvi, Eveliina Ylivarvi, Marko Salmi (Linnan Petanquistit)
6. Hanna Alkila, Tiia Voivala, Henri Alanen (2 x Linnan Petanquistit / Droppi Petanque)

Muita palkittuja

Miss Petanque Hanna Tyyskä (Droppi Petanque), 11-v., 26 ääntä
Perintöprinsessat Anja Laine (KOP) ja Mona Karp (ORA), molemmille 8 ääntä