PETANQUE SM 13.-17.7.2005 KOUVOLA

| Tervetuloa | Pelipaikka | Aikataulu | Majoitus | Ilmoittautuminen |
| Tuomarit | Ilmoittautuneet ja alkulohkot | Jatkopelien kaaviot |
| Tulokset | Valokuvia |

Ilmoittautuneet ja alkulohkot

  • Alkulohkojen arvonta tehtiin Lahdessa 6.7., arvonnan suorittivat Jukka Pöyry (SP-L kilpailuvaliokunta), Satu Lehtonen (LBO), Antti Lehtonen (LBO), Marko Jakonen (HPK) ja Henry Myyryläinen (HPK). Myös jatkokaaviot arvottiin valmiiksi.
  • Kullakin numeroidulla vaakarivillä olevat neljä joukkuetta muodostavat yhden cirkel-poulelohkon. Ensimmäiset peliparit ovat A-B ja C-D.
  • Junioreiden joukkuelajeihin voi ilmoittautua vielä kisapaikalla ja ne arvotaan vasta vähän ennen kilpailua.
  • Suluissa on osallistujamäärät edellisiltä vuosilta (Turku 2004, Lahti 2003, Kuopio 2002, Lahti 2001, Lahti 2000, Hki 1999, Hki 1998, Hki 1997).
  • Seurojen nimet ja yhteystiedot löytyvät lyhenteen perusteella seuraluettelosta.
  • Lisenssit on tarkastettu. Ne pelaajat joiden nimeä ei löydy lisenssirekisteristä on merkitty huutomerkillä. Kaikkien edellytetään hoitavan lisenssinsä kuntoon hyvissä ajoin ennen kisaviikon alkua!

 

Voit korostaa hakusanan sisältävät joukkueet. Hakusana voi olla seuran lyhenne (isoilla kirjaimilla, esim LBO) tai pelaajan Etunimi Sukunimi (huomioi järjestys sekä isot ja pienet kirjaimet).

Rankatut joukkueet on merkitty R-kirjaimella joukkueen kapteenin nimen edessä. Saat korostettua ne painamalla ylläolevaa nappia.

Ne pelaajat joiden nimeä ei löydy lisenssirekisteristä on merkitty huutomerkillä. Saat korostettua heitä sisältävät joukkueet painamalla ylläolevaa nappia.


YLEINEN SINGELI 144 pelaajaa (149, 146, 145, 150, 166, 169, 149, 150)

 ABCD
1 R Iivo Paaso CDC Esa Ylivarvi LIN Arto Kranttila BIT Reijo Lamminpää MYN
2 Harry Uschanov BOM Harri Turunen KOT Jouni Heinonen LAR Sulo Niiranen ANJ
3 R Tuukka Ylönen CDC Kai Aalto KOT Janne Rissanen KVP Ismo Lidner DRO
4 Jukka Pöyry LBO Vesa Ala-Kulju KOP Mikko Rajala KIS Pekka Puntanen HUL
5 R Anssi Viinikainen SUS Juhani Nieminen MEH Matti Koste KOK Risto Huusari ANJ
6 Viljo Stenberg PCP Jarkko Kallio NAS Risto Vartiamäki KVP Jari Marttinen TUR
7 R Arto Stenberg PCP Joel Anttonen PSC Tarmo Sipilä KOP Rauli Rämö BIT
8 Ilkka Konola BIT Petri Lohman ANJ Jukka Lehto KVP Tuomo Lehtinen PCP
9 R Mikael Gripenberg HBY Jaakko Kimari HUL Timo Salminen KVP Juha Hyytiäinen MAP
10 Alpo Ahonen TPQ Juha Raitaranta TAV Ilpo Vuorinen KOP Jani Kuitunen KOU
11 R Arttu Poikolainen CDC Daniel Duhamel KVP Reijo Heinonen KOP Raimo Vesterlund PCP
12 Seppo Järvisalo KOK Jari Häkkinen TUR Ville Punta MYN Harri Näsilä PCP
13 R Juha-Pekka Siro HBY Mikko Neuvonen HUL Aulis Ahonen TPQ Pertti Kinnunen KIS
14 Sakari Pankkonen KAL Heikki Velin MAP Joni Soini PCP Arto Rantakaulio ANJ
15 R Pasi Matilainen DRO Antti Lehtonen LBO Hemmo Järvinen MYN Seppo Havukainen PCP
16 Tuukka Syrjänen EPA Reijo Taka-Eilola KVP Raimo Piiroinen SUS Markku Nieminen LOI
17 R Marko Jakonen HPK Aimo Alm KOP Jukka Voivala BOM Arvo Haikonen HUL
18 Kalle Järvi PSI Mika Taavila HPK Pasi Punta MYN Markus Barck KAR
19 R Jussi Lehti HBY Mikko Lehti RIE Jari Hukka SUS Heikki Pyrhönen HUL
20 Mikko Lahti RIE Seppo Härkönen HUL Samuli Kankkunen HBY Pertti Rinkkala KVP
21 R Toni Ikonen KAL Ilkka Metsäsalo KVP Timo-Pekka Eväkoski KAR Tapio Salomäki TPQ
22 Harri Tyyskä DRO Tero Nikki NAS Kari Poikolainen KAL Mikael Paakkanen PSC
23 R Juha Jutila PCP Martti Korhonen HUL Jari Hänninen EPA Pertti Taipale TAV
24 Sauli Ylirönni PCP Teuvo Pajuoja KIS Toni Kulmala TYR Kari Randell TUR
25 R Olli Sinnemaa CDC Pekka Kokkonen KIS Abdelaziz Laouini KVP Jussi Hakulinen KOP
26 Hannu Haajanen HUL Seppo Roponen BIT Jukka Koskelin HPK Harri Lehtinen LIN
27 Petri Seppä KOT Eero Ravantti PCP Antti Tuukkanen DRO Keijo Palonen ANJ
28 Jouni Sinkkonen KIS Simo Olkinuora LIN Mikko Talja MYN Ville Sappinen NAS
29 R Seppo Lindman TUR Markku Pellikainen KAN Lasse Pakkanen PCP Jukka Salminen DRO
30 Jorma Nöjd KOK Jari Alanen DRO Mauri Kuitunen KOU Jarno Lahti LIN
31 R Mikko Soikkeli CDC Tuomas Kettunen LOI Kai Markkanen KOU Antero Lehti RIE
32 Sami Korkalainen NAL Tommi Talja MYN Jouko Haajanen DRO Jukka-Pekka Kimari HUL
33 R Henry Myyryläinen HPK Erkki Pohjanoksa LOI Ari Piira ANJ Markku Immonen KOU
34 Jukka Järvinen MYN Yrjö Munukka LAR Simo Linteri KOT Matti Manninen KOU
35 R Pauli Piiparinen HPK Ismo Ristolainen NAS Markus Sohlman RIE Jussi Savolainen KAN
36 Veli-Matti Verho KOU Teuvo Kamunen TAV Pasi Hämäläinen PCS Tapio Välimaa KIS


YLEINEN DUPPELI 96 joukkuetta (94, 97, 104, 96, 102, 101, 100, 91)

 ABCD
1 R Mikael Gripenberg HBY
Anssi Viinikainen SUS
Pentti Mehtonen KVP
Ari Reijonen KVP
Harri Frost KAR
Pekka Barck KAR
Jukka Salminen DRO
Markku Pellikainen KAN
2 Mikko Lahti RIE
Markus Sohlman RIE
Pekka Mehtonen KVP
Petri Mehtonen KVP
Joni Soini PCP
Raimo Vesterlund PCP
Jouni Heinonen LAR
Merja Salonranta LAR
3 R Patrick Simon-Bellamy PCP
Ari Nevo PCP
Jukka Pöyry LBO
Pertti Taipale TAV
Sami Korkalainen NAL
Raimo Hiltunen NAL
Tarmo Sipilä KOP
Jussi Hakulinen KOP
4 Marko Aalto LBO
Simo Olkinuora LIN
Erkki Pohjanoksa LOI
Eero Ravantti PCP
Mikko Neuvonen HUL
Pekka Puntanen HUL
Tommi Talja MYN
Kenshi Kobe PSC
5 R Markku Rinne KOT
Petri Seppä KOT
Arttu Poikolainen CDC
Jani Laasonen CDC
Harry Uschanov BOM
Jukka Voivala BOM
Seppo Järvisalo KOK
Matti Koste KOK
6 Pertti Kinnunen KIS
Esa Ylivarvi LIN
Esko Riste BIT
Seppo Roponen BIT
Jarno Lahti LIN
Mika Vuori LIN
Daniel Duhamel KVP
Abdelaziz Laouini KVP
7 R Olli Sinnemaa CDC
Tuukka Ylönen CDC
Ilpo Vuorinen KOP
Tapio Valariutta KOP
Kaino Lindström KOK
Arvid Kauppinen KOK
Pekka Kokkonen KIS
Jouni Sinkkonen KIS
8 Tuomas Kettunen LOI
Markku Nieminen LOI
Pauli Mehtonen KVP
Reijo Mehtonen KVP
Risto Karstu BIT
Jukka Salmi BIT
Harri Lehtinen LIN
Mika Metsä-Eerola LIN
9 R Jaakko Kimari HUL
Hannu Haajanen HUL
Timo Hyttinen KAN
Jarkko Immonen KAN
Jari Alanen DRO
Ismo Lidner DRO
Petri Lohman ANJ
Mikko Jaanu KOU
10 Ilkka Metsäsalo KVP
Timo Salminen KVP
Seppo Jalonen BAL
Juha Komsi BAL
Yrjö Munukka LAR
Arja Niiranen LAR
Martti Hakonen EPA
Tuukka Syrjänen EPA
11 R Henry Myyryläinen HPK
Jussi Lehti HBY
Teuvo Pajuoja KIS
Mikko Rajala KIS
Henrik Pakkanen SAV
Matti Käyhty SAV
Markus Barck KAR
Juha Kansonen KAR
12 Kari Harsia KOT
Tommi Kiviranta KOT
Aimo Alm KOP
Vesa Ala-Kulju KOP
Harri Tyyskä DRO
Antti Tuukkanen DRO
Jari Marttinen TUR
Kari Randell TUR
13 R Juha Jutila PCP
Arto Stenberg PCP
Eero Rissanen NAL
Marja Stenbacka NAL
Antero Lehti RIE
Mikko Lehti RIE
Pertti Rinkkala KVP
Risto Vartiamäki KVP
14 Joel Anttonen PSC
Ninna Hätönen PSC
Heikki Pyrhönen HUL
Seppo Härkönen HUL
Tuomo Lehtinen PCP
Viljo Stenberg PCP
Kai Aalto KOT
Tatu Kuusisto TUR
15 R Miikka Kouvonen HPK
Pasi Matilainen DRO
Matti Kaseva CDC
Pekka Stark CDC
Jari Talja MYN
Pasi Punta MYN
Pasi Hämäläinen PCS
Harri Turunen KOT
16 Jukka Lehto KVP
Reijo Taka-Eilola KVP
Kai Markkanen KOU
Veli-Matti Verho KOU
Jukka Järvinen MYN
Hemmo Järvinen MYN
Pekka Pirskanen NAL
Jukka Särkkä HUL
17 R Markus Lähdesniemi CDC
Juha-Pekka Siro HBY
Risto Huusari ANJ
Keijo Palonen ANJ
Lasse Pakkanen PCP
Seppo Havukainen PCP
Anne Pasanen PKK
Mika Pasanen PKK
18 Iivo Paaso CDC
Sami Lukka CDC
Kalle Järvi PSI
Ville Järvi MAP
Mikko Siren KIS
Oskari Siren KIS
Sauli Ylirönni PCP
Toni Kulmala TYR
19 R Mikko Soikkeli CDC
Simo Linteri KOT
Arto Kranttila BIT
Allan Degerstedt BIT
Veli-Matti Sillanpää KAR
Timo-Pekka Eväkoski KAR
Mikko Talja MYN
Jukka-Pekka Kimari HUL
20 Ismo Ristolainen NAS
Ville Sappinen NAS
Jyrki Matikainen HBY
Miska Nieminen KVP
Samuli Kankkunen HBY
Jarmo Heinonen CDC
Tapio Välimaa KIS
Reijo Sainio KIS
21 R Antti Lehtonen LBO
Marko Jakonen HPK
Lasse Ahlroth KOK
Jorma Nöjd KOK
Arvo Haikonen HUL
Martti Korhonen HUL
Rauli Rämö BIT
Ilkka Konola BIT
22 Sulo Niiranen ANJ
Matti Manninen KOU
Juha Hyytiäinen MAP
Heikki Velin MAP
Raimo Piiroinen SUS
Jari Hukka SUS
Arto Rantakaulio ANJ
Mauri Kuitunen KOU
23 R Toni Ikonen KAL
Pauli Piiparinen HPK
Jari Häkkinen TUR
Seppo Lindman TUR
Seija Viertonen EPA
Jari Hänninen EPA
Juha Raitaranta TAV
Teuvo Kamunen TAV
24 Pekka Koivunen KAR
Raimo Vakkari KAR
Kari Poikolainen KAL
Janne Rissanen KVP
Reijo Lamminpää MYN
Terttu Lamminpää MYN
Jarkko Kallio NAS
Tero Nikki NAS


YLEINEN TRIPPELI 62 joukkuetta (63, 60, 62, 63, 62, 68, 63, 64)

 ABCD
1 R Patrick Simon-Bellamy PCP
Juha Jutila PCP
Arto Stenberg PCP
Pertti Rinkkala KVP
Risto Vartiamäki KVP
Janne Rissanen KVP
Tarmo Sipilä KOP
Ossi Kekkonen KOP
Aimo Alm KOP
Timo Hyttinen KAN
Jarkko Immonen KAN
Tero Rasimäki KAN
2 Matti Kaseva CDC
Pekka Stark CDC
Ossi Valpio CDC
Lasse Pakkanen PCP
Tuomo Lehtinen PCP
Viljo Stenberg PCP
Olli Sinnemaa CDC
Sami Lukka CDC
Harri Lehtinen LIN
Anne Pasanen PKK
Mika Pasanen PKK
Jukka Vilander PKK
3 R Mikko Soikkeli CDC
Tuukka Ylönen CDC
Markus Lähdesniemi CDC
Jarkko Kallio NAS
Tero Nikki NAS
Hannu Niemeläinen NAS
Seppo Jalonen BAL
Juha Komsi BAL
Mikko Simes BAL
Sauli Ylirönni PCP
Reijo Taka-Eilola KVP
Toni Kulmala TYR
4 Mikko Neuvonen HUL
Pekka Puntanen HUL
Heikki Pyrhönen HUL
Seija Hukkanen TUR
Mirja Laine TUR
Riitta Vesamäki TUR
Petri Lohman ANJ
Ari Piira ANJ
Sami Lehtinen KOT
Lauri Kolehmainen KVP
Heikki Jänne KVP
Juha Jänne KVP
5 R Miikka Kouvonen HPK
Marko Jakonen HPK
Henry Myyryläinen HPK
Arto Kranttila BIT
Allan Degerstedt BIT
Risto Karstu BIT
Ismo Ristolainen NAS
Ville Sappinen NAS
Marko Aalto LBO
Harri Tyyskä DRO
Antti Tuukkanen DRO
Seppo Härkönen HUL
6 Tuukka Hursti MAP
Juha Hyytiäinen MAP
Heikki Pirtinaho MAP
Tapio Välimaa KIS
Reijo Sainio KIS
Mikko Siren KIS
Kai Markkanen KOU
Veli-Matti Verho KOU
Mikko Jaanu KOU
Kari Harsia KOT
Joel Björkqvist KOT
Tommi Kiviranta KOT
7 R Simo Linteri KOT
Markku Rinne KOT
Petri Seppä KOT
Pauli Mehtonen KVP
Reijo Mehtonen KVP
Pentti Mehtonen KVP
Kaino Lindström KOK
Tapani Joutjärvi KOK
Arvid Kauppinen KOK
Sulo Niiranen ANJ
Risto Huusari ANJ
Matti Manninen KOU
8 Hemmo Järvinen MYN
Reijo Lamminpää MYN
Terttu Lamminpää MYN
Arto Rantakaulio ANJ
Marko Latvanen ANJ
Mauri Kuitunen KOU
Mika Metsä-Eerola LIN
Jarno Lahti LIN
Simo Olkinuora LIN
Daniel Duhamel KVP
Abdelaziz Laouini KVP
Miska Nieminen KVP
9 R Pasi Matilainen DRO
Anssi Viinikainen SUS
Jaakko Kimari HUL
Pekka Pirskanen NAL
Juha-Pekka Rajalainen HUL
Hannu Haajanen HUL
Harry Uschanov BOM
Jukka Voivala BOM
Jouni Sinkkonen KIS
Pekka Mehtonen KVP
Petri Mehtonen KVP
Ari Reijonen KVP
10 Teuvo Pajuoja KIS
Pekka Kokkonen KIS
Mikko Rajala KIS
Mikko Lahti RIE
Markus Sohlman RIE
Pie Jeremejew RIE
Juha Raitaranta TAV
Teuvo Kamunen TAV
Mikael Udd TAV
Esko Riste BIT
Seppo Roponen BIT
Jukka Salmi BIT
11 R Antero Lehti RIE
Mikko Lehti RIE
Jussi Lehti HBY
Tuomas Kettunen LOI
Markku Nieminen LOI
Eero Ravantti PCP
Vesa Ala-Kulju KOP
Tapio Valariutta KOP
Ilpo Vuorinen KOP
-
12 Arttu Poikolainen CDC
Jani Laasonen CDC
Henri Palmqvist HBY
Jouni Heinonen LAR
Merja Salonranta LAR
Jorma Teräskallio LAR
Harri Frost KAR
Pekka Koivunen KAR
Raimo Vakkari KAR
Arvo Haikonen HUL
Martti Korhonen HUL
Jukka Särkkä HUL
13 R Mikael Gripenberg HBY
Samuli Kankkunen HBY
Juha-Pekka Siro HBY
Tommi Talja MYN
Kenshi Kobe PSC
Jukka-Pekka Kimari HUL
Pia Gripenberg LAR
Yrjö Munukka LAR
Arja Niiranen LAR
Rauli Rämö BIT
Ilkka Konola BIT
Christer Nyman BIT
14 Sami Korkalainen NAL
Raimo Hiltunen NAL
Eero Rissanen NAL
Jukka Pöyry LBO
Antti Lehtonen LBO
Ari-Pekka Mäkelä LBO
- Lasse Ahlroth KOK
Jorma Nöjd KOK
Seppo Järvisalo KOK
15 R Toni Ikonen KAL
Mikko Lehto HPK
Pauli Piiparinen HPK
Jari Häkkinen TUR
Seppo Lindman TUR
Tatu Kuusisto TUR
Mika Pietilä KOP
Jussi Hakulinen KOP
Pertti Kinnunen KIS
Pasi Punta MYN
Jari Talja MYN
Jukka Järvinen MYN
16 Ilkka Metsäsalo KVP
Timo Salminen KVP
Jukka Lehto KVP
Pasi Juurikkala TAV
Seppo Rehumäki TAV
Pertti Taipale TAV
Jarmo Heinonen CDC
Iivo Paaso CDC
Jyrki Matikainen HBY
Jari Alanen DRO
Ismo Lidner DRO
Jukka Salminen DRO


YLEINEN AMMUNTA 70 pelaajaa (62, 62, 49, 59, 28, -, -, -)

R Tuukka Ylönen CDC R Pauli Piiparinen HPK R Mikael Gripenberg HBY R Toni Ikonen KAL
R Arto Stenberg PCP R Pasi Matilainen DRO R Jussi Lehti HBY R Olli Sinnemaa CDC
R Anssi Viinikainen SUS R Mikko Soikkeli CDC R Miikka Kouvonen HPK R Outi Raitasuo HBY
R Seppo Lindman TUR R Kati Nieminen PSI R Iivo Paaso CDC R Petri Seppä KOT
R Arttu Poikolainen CDC Jukka Järvinen MYN Hemmo Järvinen MYN Reijo Lamminpää MYN
Terttu Lamminpää MYN Tommi Talja MYN Mikko Talja MYN Ville Punta MYN
Pasi Punta MYN Anu Sutinen HPK Anja Parviainen HPK Mika Taavila HPK
Samuli Kankkunen HBY Jyrki Matikainen HBY Jukka Pöyry LBO Marko Aalto LBO
Antti Lehtonen LBO Sauli Ylirönni PCP Harri Näsilä PCP Tuula Ahonen KAL
Sakari Pankkonen KAL Simo Olkinuora LIN Anita Olkinuora LIN Harri Lehtinen LIN
Vesa Ala-Kulju KOP Aimo Alm KOP Tarmo Sipilä KOP Seija Järvi PSI
Ismo Ristolainen NAS Ville Sappinen NAS Pia Gripenberg LAR Yrjö Munukka LAR
Simo Linteri KOT Antero Lehti RIE Markus Sohlman RIE Jaana Alkila ANJ
Mari Lohman ANJ Harri Tyyskä DRO Teuvo Pajuoja KIS Kalle Järvi PSI
Harry Uschanov BOM Markku Nieminen LOI Seppo Järvisalo KOK Ville Järvi MAP
Toni Kulmala TYR Juha Raitaranta TAV Miska Nieminen KVP Aziz Laouini KVP
Jukka-Pekka Kimari HUL Mirva Näsilä PSC Joel Anttonen PSC Jaakko Kimari HUL
Martti Korhonen HUL Joni Soini PCP


NAISTEN SINGELI 53 pelaajaa (49, 46, 52, 51, 48, 49, 41, 39)

 ABCD
1 R Anja Parviainen HPK Seija Hukkanen TUR Hilkka Kauppinen KOK Mira Kyllönen PSC
2 Hanna Alkila LIN Ritva Peltomaa PCP Elvi Aaltonen LOI Maire Kinnunen KIS
3 R Tarja Roslöf PCP Mari Lohman ANJ Anita Olkinuora LIN Eila Nummila LOI
4 Vuokko Majander KOU Kati Nieminen PSI Sari Alanen DRO -
5 R Riitta Kangas KAL - Niina Rajala KIS Annikki Saarinen LOI
6 Seija Järvi PSI Mirva Näsilä PSC Katri Ripatti ANJ Seija Viertonen EPA
7 R Kirsi Aalto KAL Stiina Kamppuri MUN Anu Sutinen HPK Pirjo Kivinen LOI
8 Mirja Paatero BIT Eija Hurri HUL Helena Kankaanpää PCP Raili Ojonen KOK
9 R Tuula Ahonen KAL Jaana Alkila ANJ Kirsi Tikka BOM Terttu Mäki LOI
10 Riitta Vesamäki TUR Terttu Lamminpää MYN Pirjo-Liisa Frangén MUN Maarit Flink-Soini PCP
11 R Anu Uusio HBY Merja Salonranta LAR Seija Uusitalo LOI Maire Sinkkonen KIS
12 - Helena Forsbäck-Turunen PCS Pia Gripenberg LAR Salla Kalliosalo PSI
13 R Outi Raitasuo HBY Pie Jeremejew RIE Paula Järvisalo KOK Irene Lidner DRO
14 Sinikka Lappalainen ANJ Anja Välimaa KIS Arja Ahlroth KOK Mirja Laine TUR


NAISTEN DUPPELI 29 joukkuetta (25, 24, 27, 31, 29, 25, 28, 26)

 ABCD
1 R Seija Hukkanen TUR
Mirja Laine TUR
Marja Mattila BIT
Irja Niemelä BIT
Maire Sinkkonen KIS
Niina Rajala KIS
Annika Salo SAV
Sanna Käyhty SAV
2 R Riitta Kangas KAL
Tuula Ahonen KAL
Pirjo-Liisa Frangén MUN
Tuula Ahola MUN
Jaana Tyyskä DRO
Irene Lidner DRO
Eila Kankare LIN
Sinikka Lappalainen ANJ
3 R Mari Lohman ANJ
Jaana Alkila ANJ
Helinä Grön KOU
Vuokko Majander KOU
- Aura Siikava BIT
Leni Pakkala BIT
4 R Kirsi Aalto KAL
Anja Parviainen HPK
Sari Alanen DRO
Eija Hurri HUL
Paula Järvisalo KOK
Arja Ahlroth KOK
Kirsi Tikka BOM
Riitta Vesamäki TUR
5 R Anu Sutinen HPK
Stiina Kamppuri MUN
Helena Forsbäck-Turunen PCS
Anni-Maija Aalto KOT
Raili Ojonen KOK
Maj-Britt Malmberg KOK
Mirva Näsilä PSC
Mira Kyllönen PSC
6 R Katri Ripatti ANJ
Salla Kalliosalo PSI
Seija Uusitalo LOI
Pirjo Kivinen LOI
Seija Järvi PSI
Kati Nieminen PSI
Maire Kinnunen KIS
Anja Välimaa KIS
7 R Helena Kankaanpää PCP
Tarja Roslöf PCP
Terttu Mäki LOI
Annikki Saarinen LOI
Anita Olkinuora LIN
Hanna Alkila LIN
-
8 R Outi Raitasuo HBY
Anu Uusio HBY
Maarit Flink-Soini PCP
Ritva Peltomaa PCP
- Elvi Aaltonen LOI
Eila Nummila LOI


NAISTEN TRIPPELI 17 joukkuetta (17, 16, 17, 15, 14, 16, 16, 17)

 ABCD
1 R Anu Sutinen HPK
Stiina Kamppuri MUN
Maaret Komsi BAL
- Ritva Peltomaa PCP
Maarit Flink-Soini PCP
Arja Ahlroth KOK
Elvi Aaltonen LOI
Eila Nummila LOI
Terttu Mäki LOI
2 R Kati Nieminen PSI
Anu Uusio HBY
Anja Parviainen HPK
Katri Ripatti ANJ
Hanna Alkila LIN
Anni-Maija Aalto KOT
Paula Järvisalo KOK
Raili Ojonen KOK
Hilkka Kauppinen KOK
Helena Kankaanpää PCP
Tarja Roslöf PCP
Anita Olkinuora LIN
3 R Mirva Näsilä PSC
Mira Kyllönen PSC
Outi Raitasuo HBY
Maire Sinkkonen KIS
Niina Rajala KIS
Pirjo-Liisa Frangén MUN
Helinä Grön KOU
Vuokko Majander KOU
Annika Salo SAV
Sari Alanen DRO
Eija Hurri HUL
Irene Lidner DRO
4 R Mari Lohman ANJ
Jaana Alkila ANJ
Salla Kalliosalo PSI
Pirjo Kivinen LOI
Annikki Saarinen LOI
Seija Uusitalo LOI
- Marja Mattila BIT
Mirja Paatero BIT
Leni Pakkala BIT
5 R Riitta Kangas KAL
Kirsi Aalto KAL
Tuula Ahonen KAL
- Liisa-Johanna Pesonen TAV
Päivi Hakulinen TAV
Kaija Savelainen TAV
Maire Kinnunen KIS
Anja Välimaa KIS
Kirsi Tikka BOM


JUNIOREIDEN SINGELI 19 pelaajaa (19, 23, 11, 16, 16, 17, 21, 24)

 ABCD
1 R Tommi Talja MYN Jenna Tyyskä DRO Katja Lehti RIE Yannick Duhamel KVP
2 R Jukka-Pekka Kimari HUL Kenshi Kobe PSC Laura Kyllönen PSC Iiro Panula KVP
3 R Joel Anttonen PSC Marko Salmi LIN Tanja Lehti RIE Oskari Siren KIS
4 R Mikko Talja MYN Hanna Tyyskä DRO Mikko Kamppuri MUN -
5 R Ville Punta MYN Saku Talja MYN Paavo Rinkkala KVP Henri Alanen DRO


JUNIOREIDEN DUPPELI 12 joukkuetta (10, 9, 4, 8, 7, 8, 9, 10)

Mikko Kamppuri MUN
Iiro Panula KVP
Paavo Rinkkala KVP
Yannick Duhamel KVP
Eero Ylivarvi LIN
Marko Salmi LIN
Eveliina Ylivarvi LIN
Annukka Ylivarvi LIN
Katja Lehti RIE
Tanja Lehti RIE
Jenna Tyyskä DRO
Hanna Tyyskä DRO
R Tommi Talja MYN
Mikko Talja MYN
Millamaija Koskelin KAL
Laura Kyllönen PSC
R Ville Punta MYN
Joel Anttonen PSC
Oskari Siren KIS
Henri Alanen DRO
Saku Talja MYN
Kaisa Kimari HUL
Kenshi Kobe PSC
Jukka-Pekka Kimari HUL


JUNIOREIDEN TRIPPELI 7 joukkuetta (6, 6, 4, 4, 4, 4, 5, 5)

Paavo Rinkkala KVP
Yannick Duhamel KVP
Iiro Panula KVP
Eero Ylivarvi LIN
Eveliina Ylivarvi LIN
Marko Salmi LIN
Katja Lehti RIE
Tanja Lehti RIE
Hanna Sohlman RIE
R Mikko Talja MYN
Tommi Talja MYN
Ville Punta MYN
Kenshi Kobe PSC
Joel Anttonen PSC
Laura Kyllönen PSC
R Millamaija Koskelin KAL
Jukka-Pekka Kimari HUL
Oskari Siren KIS
Henri Alanen DRO
Matias Anttonen RIE
Saku Talja MYN


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN SINGELI 15 pelaajaa (-)

 ABCD
1 Eero Ylivarvi LIN Henri Alanen DRO Kaisa Kimari HUL Oskari Siren KIS
2 Saku Talja MYN Hanna Tyyskä DRO Matias Anttonen RIE Eveliina Ylivarvi LIN
3 Laura Kyllönen PSC Matias Hyytiäinen MAP - Tiia Voivala LIN
4 Ville Pyykkö RIE Riina Puntanen HUL! Jenna Tyyskä DRO Annukka Ylivarvi LIN


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN DUPPELI 6 joukkuetta (-)

Annukka Ylivarvi LIN
Eveliina Ylivarvi LIN
Matias Anttonen RIE
Ville Pyykkö RIE
Jenna Tyyskä DRO
Hanna Tyyskä DRO
Laura Kyllönen PSC
Joel Anttonen PSC
Oskari Siren KIS
Eero Ylivarvi LIN
Henri Alanen DRO
Kaisa Kimari HUL


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN TRIPPELI 4 joukkuetta (-)

Oskari Siren KIS
Eero Ylivarvi LIN
Eveliina Ylivarvi LIN
Jenna Tyyskä DRO
Hanna Tyyskä DRO
Henri Alanen DRO
Matias Anttonen RIE
Ville Pyykkö RIE
Matias Hyytiäinen MAP
Saku Talja MYN
Riina Puntanen HUL!
Kaisa Kimari HUL