PETANQUE SM 13.-17.7.2005 KOUVOLA

| Tervetuloa | Pelipaikka | Aikataulu | Majoitus | Ilmoittautuminen |
| Tuomarit | Ilmoittautuneet ja alkulohkot | Jatkopelien kaaviot |
| Tulokset | Valokuvia |

Tulokset


Yleinen singeli, 144 pelaajaa

1. Mikko Soikkeli (Club des Champions)
2. Harri Lehtinen (Linnan Petanquistit)
3. Tuukka Ylönen (Club des Champions)

4. Antti Lehtonen (Lahti Boule)
5. Juha-Pekka Siro (Helsingin Boule-yhdistys)
6. Olli Sinnemaa (Club des Champions)
7. Marko Jakonen (Helsingin Petanque Klubi)
8. Iivo Paaso (Club des Champions)


Yleinen duppeli, 96 joukkuetta

1. Henry Myyryläinen, Jussi Lehti (Helsingin Petanque Klubi / Helsingin Boule-yhdistys)
2. Tuomas Kettunen, Markku Nieminen (Loimaan Petanque)
3. Samuli Kankkunen, Jarmo Heinonen (Helsingin Boule-yhdistys / Club des Champions)

4. Toni Ikonen, Pauli Piiparinen (Kallion Kirkas / Helsingin Petanque Klubi)
5. Marko Aalto, Simo Olkinuora (Lahti Boule / Linnan Petanquistit)
6. Mikko Lahti, Markus Sohlman (Riemukaari)
7. Jari Häkkinen, Seppo Lindman (Turun Petanque-Seura)
8. Harri Lehtinen, Mika Metsä-Eerola (Linnan Petanquistit)


Yleinen trippeli, 62 joukkuetta

1. Patrick Simon-Bellamy, Juha Jutila, Arto Stenberg (Petanque Club de Pori)
2. Mikael Gripenberg, Samuli Kankkunen, Juha-Pekka Siro (Helsingin Boule-yhdistys)
3. Toni Ikonen, Mikko Lehto, Pauli Piiparinen (Kallion Kirkas / Helsingin Petanque Klubi / Helsingin Petanque Klubi)

4. Pasi Matilainen, Anssi Viinikainen, Jaakko Kimari (Droppi Petanque / Susirajan Petanque / Hullu Hirvi Petanque)
5. Arttu Poikolainen, Jani Laasonen, Henri Palmqvist (Club des Champions / Club des Champions / Helsingin Boule-yhdistys)
6. Simo Linteri, Markku Rinne, Petri Seppä (Kotka Petanque)
7. Jari Häkkinen, Seppo Lindman, Tatu Kuusisto (Turun Petanque-Seura)
7. Tommi Talja, Kenshi Kobe, Jukka-Pekka Kimari (Mynämäen Petanque-seura / PSC Järvenpää / Hullu Hirvi Petanque)


Yleinen ammunta, 70 pelaajaa

1. Miska Nieminen (KOO-VEE)
2. Arttu Poikolainen (Club des Champions)
3. Jussi Lehti (Helsingin Boule-yhdistys)

4. Pauli Piiparinen (Helsingin Petanque Klubi)
5. Marko Aalto (Lahti Boule)
6. Antero Lehti (Riemukaari)
7. Olli Sinnemaa (Club des Champions)
8. Harri Näsilä (Petanque Club de Pori)


Naisten singeli, 53 pelaajaa

1. Helena Kankaanpää (Petanque Club de Pori)
2. Riitta Kangas (Kallion Kirkas)
3. Outi Raitasuo (Helsingin Boule-yhdistys)

4. Tarja Roslöf (Petanque Club de Pori)
5. Mira Kyllönen (PSC Järvenpää)
6. Mari Lohman (PSC Anjalankoski)
7. Seija Järvi (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
8. Mirja Paatero (Bitankki)


Naisten duppeli, 29 joukkuetta

1. Elvi Aaltonen, Eila Nummila (Loimaan Petanque)
2. Outi Raitasuo, Anu Uusio (Helsingin Boule-yhdistys)
3. Anu Sutinen, Stiina Kamppuri (Helsingin Petanque Klubi / Munkan Petankki)

4. Mirva Näsilä, Mira Kyllönen (PSC Järvenpää)
5. Seija Järvi, Kati Nieminen (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
6. Sari Alanen, Eija Hurri (Droppi Petanque / Hullu Hirvi Petanque)
7. Kirsi Aalto, Anja Parviainen (Kallion Kirkas / Helsingin Petanque Klubi)
8. Katri Ripatti, Salla Kalliosalo (PSC Anjalankoski / Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)


Naisten trippeli, 17 joukkuetta

1. Mirva Näsilä, Mira Kyllönen, Outi Raitasuo (PSC Järvenpää / PSC Järvenpää / Helsingin Boule-yhdistys)
2. Pirjo Kivinen, Annikki Saarinen, Seija Uusitalo (Loimaan Petanque)
3. Kati Nieminen, Anu Uusio, Anja Parviainen (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula / Helsingin Boule-yhdistys / Helsingin Petanque Klubi)

4. Riitta Kangas, Kirsi Aalto, Tuula Ahonen (Kallion Kirkas)
5. Ritva Peltomaa, Maarit Flink-Soini, Arja Ahlroth (Petanque Club de Pori / Petanque Club de Pori / Koski-Kuula)
6. Maire Kinnunen, Anja Välimaa, Kirsi Tikka (Kalvolan Isku / Kalvolan Isku / Les Bombardiers)
7. Anu Sutinen, Stiina Kamppuri, Maaret Komsi (Helsingin Petanque Klubi / Munkan Petankki / Boule Baltique)
8. Sari Alanen, Eija Hurri, Irene Lidner (Droppi Petanque / Hullu Hirvi Petanque / Droppi Petanque)


Junioreiden singeli, 19 pelaajaa

1. Tommi Talja (Mynämäen Petanque-seura)
2. Joel Anttonen (PSC Järvenpää)
3. Kenshi Kobe (PSC Järvenpää)

4. Jukka-Pekka Kimari (Hullu Hirvi Petanque)
5. Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
6. Mikko Kamppuri (Munkan Petankki)
7. Paavo Rinkkala (KOO-VEE)
8. Oskari Siren (Kalvolan Isku)


Junioreiden duppeli, 12 joukkuetta

1. Ville Punta, Joel Anttonen (Mynämäen Petanque-seura / PSC Järvenpää)
2. Mikko Kamppuri, Iiro Panula (Munkan Petankki / KOO-VEE)
3. Kenshi Kobe, Jukka-Pekka Kimari (PSC Järvenpää / Hullu Hirvi Petanque)

4. Tommi Talja, Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
5. Katja Lehti, Tanja Lehti (Riemukaari)
6. Oskari Siren, Henri Alanen (Kalvolan Isku / Droppi Petanque)
7. Eero Ylivarvi, Marko Salmi (Linnan Petanquistit)
8. Saku Talja, Kaisa Kimari (Mynämäen Petanque-seura / Hullu Hirvi Petanque)


Junioreiden trippeli, 7 joukkuetta

1. Kenshi Kobe, Joel Anttonen, Laura Kyllönen (PSC Järvenpää)
2. Mikko Talja, Tommi Talja, Ville Punta (Mynämäen Petanque-seura)
3. Millamaija Koskelin, Jukka-Pekka Kimari, Oskari Siren (Kallion Kirkas / Hullu Hirvi Petanque / Kalvolan Isku)

4. Paavo Rinkkala, Yannick Duhamel, Iiro Panula (KOO-VEE)
5. Eero Ylivarvi, Eveliina Ylivarvi, Marko Salmi (Linnan Petanquistit)
6. Henri Alanen, Matias Anttonen, Saku Talja (Droppi Petanque / Riemukaari / Mynämäen Petanque-seura)
7. Katja Lehti, Tanja Lehti, Hanna Sohlman (Riemukaari)


Nuorempien junioreiden singeli, 15 pelaajaa

1. Ville Pyykkö (Riemukaari)
2. Laura Kyllönen (PSC Järvenpää)
3. Matias Hyytiäinen (Martin Petanque)

4. Oskari Siren (Kalvolan Isku)
5. Matias Anttonen (Riemukaari)
6. Jenna Tyyskä (Droppi Petanque)
7. Tiia Voivala (Linnan Petanquistit)
8. Henri Alanen (Droppi Petanque)


Nuorempien junioreiden duppeli, 6 joukkuetta

1. Laura Kyllönen, Joel Anttonen (PSC Järvenpää)
2. Matias Anttonen, Ville Pyykkö (Riemukaari)
3. Oskari Siren, Eero Ylivarvi (Kalvolan Isku / Linnan Petanquistit)

4. Henri Alanen, Kaisa Kimari (Droppi Petanque / Hullu Hirvi Petanque)
5. Annukka Ylivarvi, Eveliina Ylivarvi (Linnan Petanquistit)
6. Jenna Tyyskä, Hanna Tyyskä (Droppi Petanque)


Nuorempien junioreiden trippeli, 4 joukkuetta

1. Oskari Siren, Eero Ylivarvi, Eveliina Ylivarvi (Kalvolan Isku / Linnan Petanquistit / Linnan Petanquistit)
2. Matias Anttonen, Ville Pyykkö, Matias Hyytiäinen (Riemukaari / Riemukaari / Martin Petanque)
3. Saku Talja, Riina Puntanen, Kaisa Kimari (Mynämäen Petanque-seura / Hullu Hirvi Petanque / Hullu Hirvi Petanque)

4. Jenna Tyyskä, Hanna Tyyskä, Henri Alanen (Droppi Petanque)


Paras pelaaja: Mikko Soikkeli (Club des Champions)

Paras nainen: Outi Raitasuo (Helsingin Boule-yhdistys)

Paras juniori (alle 18 v.): Kenshi Kobe (PSC Järvenpää)

Paras nuorempi juniori (alle 15 v.): Laura Kyllönen (PSC Järvenpää)

Miss Petanque: Kaisa Kimari (Hullu Hirvi Petanque), 13 v.


Tavataan ensi vuonna Helsingissä, Kallion Kirkkaan ja Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuulan vieraana!