Suomen Petanque-Liitto ja KOO-VEE Tampere järjestää

Yli 50-v. SM-duppeli ja SM-sekaduppeli 2005

Pe-su 26.-28.8.2005 Tampereella Hämeenpuiston pohjoispäässä

Osanottomaksu 15 euroa / pelaaja / laji.

Palkintoina SM-mitalit ja SM-sekaduppelissa myös arvopisteitä.

Ilmoittautuminen

Seurojen tai joukkueiden tulee lähettää ilmoittautumiset ja suorittaa maksut Suomen Petanque-Liitolle 12.8. mennessä. Maksut SP-L:n tilille Nordea 101630-77002. Jos maksajana on joukkueen kapteenin seura tai molemmat pelaajat ovat samasta seurasta, käytä maksussa viitenumeroa, jonka saat viitenumeron muodostamisohjelmasta: Yli 50-v. SM-duppeli / SM-sekaduppeli. Jos joukkue maksaa itse suoraan liitolle ja pelaajat ovat eri seuroista, pitää viitenumeron sijaan mainita maksun yhteydessä laji ja pelaajien nimet. Tärkeintä on, että pystytään ilman suurta vaivaa selvittämään, minkä joukkueen maksusta on kyse.

Ilmoittautumisen voi lähettää jollain seuraavista tavoista (valitse vain yksi):

Lisätietoja

Yli 50-v. SM-duppeli

SM-sekaduppeli

Aikataulu

Pe 11:00 Poule 33-64 joukkuetta
Pe 15:30 Cup 18-32 joukkuetta
Pe 17:00 Cup 16 joukkuetta

La 09:00 Cup 8 joukkuetta
La 10:30 Välierät ja sijat 5-8
La 12:00 Finaali ja pronssiottelu

Aikataulu

La 14:00 Poule 65-128 joukkuetta
La 18:30 Cup 34-64 joukkuetta

Su 10:00 Cup 32 joukkuetta
Su 11:30 Cup 16 joukkuetta
Su 13:00 Cup 8 joukkuetta
Su 14:30 Välierät ja sijat 5-8
Su 16:00 Finaali ja pronssiottelu

Ilmoittautuneet 49 joukkuetta ja alkulohkot (cirkel-poule)

01A Tauno Sevon (HPK), Matti Kaseva (CDC)
01B Alpo Turkulainen (RIE), Rauno Kiviniemi (RIE)
01C Tapio Laine (HAR), Tapani Terho (HAR)
01D Daniel Duhamel (KVP), Pentti Mehtonen (KVP)

02A Ari Luoma (PSC), Veijo Jääskeläinen (PSC)
02B Markku Immonen (KOU), Matti Manninen (KOU)
02C -
02D Matti Ruotsalainen (PKP), Eero Rissanen (NAL)

03A Seppo Jalonen (BAL), Martti Hokkanen (EPA)
03B Matti Halonen (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)
03C Maire Kinnunen (KIS), Pertti Kinnunen (KIS)
03D Erkki Hätönen (PSC), Juhani Koskivirta (CFI)

04A Terttu Lamminpää (MYN), Reijo Lamminpää (MYN)
04B Esko Korhonen (LIN), Eila Kankare (LIN)
04C -
04D Keijo Pöllänen (BOM), Harry Uschanov (BOM)

05A Pekka Urponen (UTU), Vesa Tuominen (UTU)
05B Pentti Sutinen (NAL), Raimo Hiltunen (NAL)
05C Harry Ulvi (NAL), Reijo Pusa (PKP)
05D Juhani Frangén (VAA), Reijo Ollikainen (VAA)

06A Jaakko Juoperi (HPK), Ossi Valpio (CDC)
06B Tom Lindberg (TUR), Raimo Karppinen (TUR)
06C Arja Ahlroth (KOK), Lasse Ahlroth (KOK)
06D Heikki Pirtinaho (MAP), Gunnar Wallin (MAP)

07A Pertti Taipale (TAV), Jari Nieminen (PSI)
07B Esko Riste (BIT), Jukka Salmi (BIT)
07C Seppo Tuominen (HAR), Tauno Lahdenperä (HAR)
07D Tapio Salomäki (TPQ), Aulis Ahonen (TPQ)

08A Juha Komsi (BAL), Maaret Komsi (BAL)
08B Paula Järvisalo (KOK), Seppo Järvisalo (KOK)
08C Rauno Kallio (NAS), Tapio Sappinen (NAS)
08D Mikko Pasanen (NAL), Pekka Koponen (NAL)

09A Tuomo Lehtinen (PCP), Viljo Stenberg (PCP)
09B Pekka Koivunen (KAR), Raimo Vakkari (KAR)
09C Reijo Mehtonen (KVP), Pauli Mehtonen (KVP)
09D Eero Ravantti (PCP), Markku Nieminen (LOI)

10A Seppo Kaukiainen (IPC), Väinö Rautamäki (TAV)
10B Esko Leikonen (LIN), Matti Uschanov (LIN)
10C Seppo Saari (EPA), Seija Järvi (PSI)
10D Teuvo Kyllönen (TUR), Juhani Airaksinen (TUR)

11A Kai Aalto (KOT), Veli-Matti Sillanpää (KAR)
11B Lasse Pakkanen (PCP), Seppo Havukainen (PCP)
11C Vesa Ala-Kulju (KOP), Tapio Valariutta (KOP)
11D Ari Reijonen (KVP), Matti Lehtimäki (KVP)

12A Reijo Taka-Eilola (KVP), Erkki Rantanen (HBY)
12B Olavi Nieminen (UTU), Eero Vaahtera (UTU)
12C Pirjo Kivinen (LOI), Seija Uusitalo (LOI)
12D Harri Näsilä (PCP), Henri Palmqvist (HBY)

13A Reijo Heinonen (KOP), Pertti Järvinen (KOP)
13B Yngve Tallberg (TYR), Voitto Yliaho (TYR)
13C Armas Hursti (MAP), Hannu Lindholm (MAP)
13D -

Jatkocup

V1 - K13
V2 - K6
V3
K8 - K10
V4
V5
V6 - K12
V13 - K11
V7 - K9
V8 - K1
V9
K2 - K4
V10
V11
V12 - K3
K5 - K7

Ilmoittautuneet 76 joukkuetta ja alkulohkot (cirkel-poule)

01A Maija Palmu (PCP), Arto Stenberg (PCP)
01B Hanna Alkila (LIN), Jarmo Pitkäkangas (LIN)
01C Anja Välimaa (KIS), Tapio Välimaa (KIS)
01D Helena Forsbäck-Turunen (PCS), Harri Turunen (KOT)

02A Eija Hurri (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
02B Tarja Roslöf (PCP), Viljo Stenberg (PCP)
02C Leni Pakkala (BIT), Christer Nyman (BIT)
02D Merja Salonranta (LAR), Jouni Heinonen (LAR)

03A Outi Raitasuo (HBY), Jarmo Heinonen (CDC)
03B Satu Lehtonen (LBO), Antti Lehtonen (LBO)
03C Anni Sihvonen (PSC), Erkki Hätönen (PSC)
03D Sini Järvinen (DRO), Jukka Pöyry (LBO)

04A Seija Viertonen (EPA), Jari Hänninen (EPA)
04B Maire Kinnunen (KIS), Pertti Kinnunen (KIS)
04C Kirsi Tikka (BOM), Harry Uschanov (BOM)
04D Ritva Peltomaa (PCP), Joni Soini (PCP)

05A Kati Nieminen (PSI), Marko Jakonen (HPK)
05B Tiia Voivala (LIN), Jukka Voivala (BOM)
05C Jaana Alkila (ANJ), Jarno Lahti (LIN)
05D Marja Mattila (BIT), Arto Kranttila (BIT)

06A Terttu Lamminpää (MYN), Reijo Lamminpää (MYN)
06B Niina Rajala (KIS), Mikko Rajala (KIS)
06C Irja Kettunen (KOP), Tarmo Sipilä (KOP)
06D Katri Meripaasi (MAP), Petri Meripaasi (MAP)

07A Katja Lehti (RIE), Jussi Lehti (HBY)
07B Seija Järvi (PSI), Jari Nieminen (PSI)
07C Tuula Jyrälä (KAR), Raimo Vakkari (KAR)
07D Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (TUR)

08A Maire Sinkkonen (KIS), Jouni Sinkkonen (KIS)
08B Anita Olkinuora (LIN), Simo Olkinuora (LIN)
08C Eila Kangasniemi (KOP), Ilpo Vuorinen (KOP)
08D Hilkka Laaksonen (TPQ), Aulis Ahonen (TPQ)

09A Riitta Kangas (KAL), Toni Ikonen (KAL)
09B Anja Laine (KOP), Vesa Ala-Kulju (KOP)
09C Sinikka Lappalainen (ANJ), Petri Lohman (ANJ)
09D Mirja Laine (TUR), Vesa Tuominen (UTU)

10A Tanja Lehti (RIE), Antero Lehti (RIE)
10B Elina Kulmala (PCP), Sauli Ylirönni (PCP)
10C Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI)
10D Anni-Maija Aalto (KOT), Kai Aalto (KOT)

11A Anja Parviainen (HPK), Mikael Gripenberg (HBY)
11B Anna Rinkkala (KVP), Paavo Rinkkala (KVP)
11C Riitta Vesamäki (TUR), Pasi Matilainen (DRO)
11D Eveliina Ylivarvi (LIN), Esa Ylivarvi (LIN)

12A Sari Alanen (DRO), Jari Alanen (DRO)
12B Vuokko Majander (KOU), Simo Linteri (KOT)
12C Pie Jeremejew (RIE), Mikko Lahti (RIE)
12D Anne Pasanen (PKK), Mika Pasanen (PKK)

13A Anu Uusio (HBY), Pauli Piiparinen (HPK)
13B Riitta Nurminen (KVP), Jukka Lehto (KVP)
13C Eila Kankare (LIN), Esko Korhonen (LIN)
13D Maarit Flink-Soini (PCP), Raimo Vesterlund (PCP)

14A Mirja Paatero (BIT), Rauli Rämö (BIT)
14B Salla Kalliosalo (PSI), Olli Sinnemaa (CDC)
14C Kirsi Aalto (KAL), Marko Aalto (LBO)
14D Päivi Vainio (PSC), Seppo Saari (EPA)

15A Mari Lohman (ANJ), Juha-Pekka Siro (HBY)
15B Seija Hukkanen (TUR), Kimmo Keränen (TUR)
15C Paula Järvisalo (KOK), Seppo Järvisalo (KOK)
15D Anu Sutinen (HPK), Daniel Duhamel (KVP)

16A Arja Ahlroth (KOK), Lasse Ahlroth (KOK)
16B Sirpa Kiviruusu (KAL), Juha Såltin (BIT)
16C Millamaija Koskelin (KAL), Jukka Koskelin (HPK)
16D Paula Nummelin (BIT), Ilkka Konola (BIT)

17A Mira Kyllönen (PSC), Samuli Kankkunen (HBY)
17B Pia Anttonen (PSC), Joel Anttonen (PSC)
17C Jaana Tyyskä (DRO), Harri Tyyskä (DRO)
17D Katri Ripatti (ANJ), Miska Nieminen (KVP)

18A Tuula Jokinen (KOP), Tapio Valariutta (KOP)
18B Riitta Selenius (PSC), Ari Luoma (PSC)
18C Arja Niiranen (LAR), Yrjö Munukka (LAR)
18D Maria Rinkkala (KVP), Pertti Rinkkala (KVP)

19A Mirva Näsilä (PSC), Tatu Kuusisto (TUR)
19B Laura Kyllönen (PSC), Kenshi Kobe (PSC)
19C Stiina Kamppuri (MUN), Tauno Sevon (HPK)
19D Irja Niemelä (BIT), Jukka Salmi (BIT)

Jatkocup

V1
K7 - K14
V2
K11 - K19
V3
K10
V4
V5
K15
V6
K3
V7
K17
V8
V9
K5 - K16
V10
K2 - K8
V11
K1 - K9
V12
V13
K18
V14
V15
V16
K4 - K12
V17
K13
V18
K6
V19

Tulokset

1. Harry Ulvi (NAL), Reijo Pusa (PKP)
2. Harri Näsilä (PCP), Henri Palmqvist (HBY)
3. Lasse Pakkanen (PCP), Seppo Havukainen (PCP)
4. Reijo Mehtonen (KVP), Pauli Mehtonen (KVP)
5. Tapio Salomäki (TPQ), Aulis Ahonen (TPQ)
6. Markku Immonen (KOU), Matti Manninen (KOU)
7. Pekka Urponen (UTU), Vesa Tuominen (UTU)
8. Pirjo Kivinen (LOI), Seija Uusitalo (LOI)

Tulokset

1. Mira Kyllönen (PSC), Samuli Kankkunen (HBY)
2. Kati Nieminen (PSI), Marko Jakonen (HPK)
3. Anu Uusio (HBY), Pauli Piiparinen (HPK)
4. Anu Sutinen (HPK), Daniel Duhamel (KVP)
5. Mirva Näsilä (PSC), Tatu Kuusisto (TUR)
6. Eija Hurri (HUL), Jaakko Kimari (HUL)
7. Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI)
8. Katri Ripatti (ANJ), Miska Nieminen (KVP)

Alkulohkojen arvonnan suorittivat 20.8.2005: Jukka Pöyry (SP-L kilpailuvaliokunta), Marko Jakonen (HPK), Ari-Pekka Mäkelä (LBO) ja Jarkko Kallio (NAS). Pelipaikalla jouduttiin vielä tekemään pieniä lisäyksiä ja muutoksia.