Petanque SM 2006 Helsinki

Tulokset


YLEINEN SINGELI 132 pelaajaa

1. Samuli Kankkunen (CDC)
2. Ilkka Metsäsalo (KVP)
3. Juha-Pekka Siro (CDC)
4. Jouni Heinonen (LAR)
5. Harri Lehtinen (HBY)
6. Tuomas Kettunen (LOI)
7.-8. Mikko Talja (MYN)
7.-8. Jukka Holopainen (LBO)


YLEINEN DUPPELI 90 joukkuetta

1. Juha-Pekka Siro (CDC), Olli Sinnemaa (CDC)
2. Tuukka Ylönen (CDC), Veiko Proos (CDC)
3. Arttu Poikolainen (CDC), Sami Lukka (CDC)
4. Juha Jutila (PCP), Arto Stenberg (PCP)
5. Harri Turunen (KOT), Pasi Hämäläinen (HBY)
6. Antti Tuukkanen (DRO), Mikko Neuvonen (HUL)
7. Henry Myyryläinen (DRO), Jussi Lehti (RIE)
8. Harri Lehtinen (HBY), Mikael Gripenberg (HBY)


YLEINEN TRIPPELI 54 joukkuetta

1. Marko Jakonen (LBO), Juha-Pekka Siro (CDC), Samuli Kankkunen (CDC)
2. Iivo Paaso (CDC), Sami Lukka (CDC), Veiko Proos (CDC)
3. Pasi Matilainen (DRO), Jaakko Kimari (HUL), Ari-Pekka Mäkelä (LBO)
4. Petri Seppä (KOT), Simo Linteri (KOT), Markku Rinne (KOT)
5. Arja Ahlroth (KOK), Lasse Ahlroth (KOK), Jorma Nöjd (KOK)
6. Tuomo Lehtinen (PCP), Seppo Havukainen (PCP), Viljo Stenberg (PCP)
7. Petri Lohman (ANJ), Ari Piira (ANJ), Sami Lehtinen (KOT)
8. Arttu Poikolainen (CDC), Tuukka Ylönen (CDC), Olli Sinnemaa (CDC)


YLEINEN AMMUNTA 103 pelaajaa

1. Seppo Lindman (LOI) 32, 30, 32, 24
2. Kenshi Kobe (PSC) 27, 23, 24, 16
3. Antti Lehtonen (LBO) 34, 15+6, 21, 30
4. Arto Stenberg (PCP) 38, 28, 17, 25
5. Jukka-Pekka Kimari (HUL) 35, 17
6. Arttu Poikolainen (CDC) 28, 23
7. Sauli Ylirönni (PCP) 27, 15+3
8. Salim Fadillioglu (PSC) 26, 6


NAISTEN SINGELI 56 pelaajaa

1. Kati Nieminen (CDC)
2. Katri Piira (ANJ)
3. Mari Lohman (KOT)
4. Kirsi Kuusijärvi (PHN)
5. Arja Ahlroth (KOK)
6. Riitta Kangas (KAL)
7. Anu Uusio (HBY)
8. Anu Sutinen (HPK)


NAISTEN DUPPELI 27 joukkuetta

1. Mira Kyllönen (PSC), Mirva Näsilä (PSC)
2. Helena Kankaanpää (PCP), Tarja Roslöf (PCP)
3. Ritva Peltomaa (PCP), Merja Airaksinen (TUR)
4. Anu Sutinen (HPK), Stiina Kamppuri (HPK)
5. Riitta Kangas (KAL), Salla Kalliosalo (PSI)
6. Outi Raitasuo (HBY), Anu Uusio (HBY)
7. Kati Nieminen (CDC), Anja Parviainen (HPK)
8. Pirjo Suksi (KAL), Arja Ahlroth (KOK)


NAISTEN TRIPPELI 15 joukkuetta

1. Katri Piira (ANJ), Mari Lohman (KOT), Vuokko Majander (KOU)
2. Mira Kyllönen (PSC), Mirva Näsilä (PSC), Outi Raitasuo (HBY)
3. Kati Nieminen (CDC), Anu Uusio (HBY), Anja Parviainen (HPK)
4. Riitta Kangas (KAL), Jaana Alkila (LIN), Salla Kalliosalo (PSI)
5. Pia Anttonen (PSC), Päivi Vainio (PSC), Anni Sihvonen (PSC)
6. Anu Sutinen (HPK), Stiina Kamppuri (HPK), Seija Järvi (PSI)
7. Tuula Ahonen (KAL), Kirsi Aalto (KAL), Eija Hurri (HUL)
8. Anita Olkinuora (LIN), Sirkka-Liisa Vinnari (LIN), Eila Kankare (LIN)


NAISTEN AMMUNTA 27 pelaajaa

1. Mirva Näsilä (PSC) 20, 31, 19, 22
2. Outi Raitasuo (HBY) 21, 16, 18, 12
3. Jaana Alkila (LIN) 20, 12, 16, 20+8
4. Pirjo Kivinen (LOI) 15, 9, 17, 20+1
5.-7. Kirsi Aalto (KAL) 14, 4
5.-7. Tanja Lehti (RIE) 14, 6
5.-7. Helena Kankaanpää (PCP) 14, 11
8. Kati Nieminen (CDC) 13, 9


JUNIOREIDEN SINGELI 16 pelaajaa

1. Salim Fadillioglu (PSC)
2. Jukka-Pekka Kimari (HUL)
3. Joel Anttonen (PSC)
4. Kenshi Kobe (PSC)
5. Ville Punta (MYN)
6. Mikko Talja (MYN)
7. Mikko Kamppuri (HPK)
8. Marko Salmi (LIN)


JUNIOREIDEN DUPPELI 9 joukkuetta

1. Tommi Talja (MYN), Kenshi Kobe (PSC)
2. Ville Punta (MYN), Joel Anttonen (PSC)
3. Eveliina Ylivarvi (LIN), Oskari Siren (KIS)
4. Salim Fadillioglu (PSC), Laura Kyllönen (PSC)
5. Mikko Kamppuri (HPK), Jukka-Pekka Kimari (HUL)
6. Matias Anttonen (RIE), Ville Pyykkö (RIE)
7. Marko Salmi (LIN), Eero Ylivarvi (LIN)
8. Iiro Panula (KVP), Paavo Rinkkala (KVP)


JUNIOREIDEN TRIPPELI 6 joukkuetta

1. Mikko Talja (MYN), Tommi Talja (MYN), Kenshi Kobe (PSC)
2. Joel Anttonen (PSC), Salim Fadillioglu (PSC), Laura Kyllönen (PSC)
3. Mikko Kamppuri (HPK), Ville Punta (MYN), Jukka-Pekka Kimari (HUL)
4. Marko Salmi (LIN), Eero Ylivarvi (LIN), Oskari Siren (KIS)
5. Iiro Panula (KVP), Paavo Rinkkala (KVP), Tanja Lehti (RIE)
6. Saku Talja (MYN), Matias Anttonen (RIE), Ville Pyykkö (RIE)


JUNIOREIDEN AMMUNTA 19 pelaajaa

1. Kenshi Kobe (PSC) 27, 12, 25, 12
2. Ville Punta (MYN) 24, 12, 20, 10
3. Salim Fadillioglu (PSC) 26, 26, 12, 39
4. Mikko Kamppuri (HPK) 19, 21, 9, 15
5. Jukka-Pekka Kimari (HUL) 35, 9
6. Oskari Siren (KIS) 22, 6
7. Tommi Talja (MYN) 21, 16
8. Ville Pyykkö (RIE) 19, 9


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN SINGELI 8 pelaajaa

1. Ville Pyykkö (RIE)
2. Matias Anttonen (RIE)
3. Oskari Siren (KIS)
4. Laura Kyllönen (PSC)


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN DUPPELI 4 joukkuetta

1. Ville Pyykkö (RIE), Matias Anttonen (RIE)
2. Eveliina Ylivarvi (LIN), Oskari Siren (KIS)
3. Laura Kyllönen (PSC), Kaisa Kimari (HUL)
4. Henri Alanen (DRO), Saku Talja (MYN)


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN TRIPPELI 2 joukkuetta

1. Kaisa Kimari (HUL), Laura Kyllönen (PSC), Saku Talja (MYN)
2. Annukka Ylivarvi (LIN), Eveliina Ylivarvi (LIN), Oskari Siren (KIS)


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN AMMUNTA 7 pelaajaa

1. Ville Pyykkö (RIE) 19, 17
2. Oskari Siren (KIS) 22, 6
3. Saku Talja (MYN) 8
4. Matias Anttonen (RIE) 8
5. Eveliina Ylivarvi (LIN) 6
6. Laura Kyllönen (PSC) 4
7. Annukka Ylivarvi (LIN)


PARHAAT PELAAJAT

Yleinen sarja: Juha-Pekka Siro (CDC)
Naisten sarja: Mirva Näsilä (PSC)
Junioreiden sarja: Salim Fadillioglu (PSC)