24.-26.8.2007 Veteraanien SM-duppeli ja SM-sekaduppeli Hämeenlinna

Kilpailukutsu

Ilmoittautuminen ja osanottomaksut

10.8.2007 mennessä sähköpostilla <sm"ät"petanque.fi> tai Jukka Pöyry, Lettokatu 4, 15340 Lahti, puh. 050-5963855

Joukkueet voivat ilmoittautua ja maksaa itse, tai hoitaa ne seurojensa kautta. Pääasia, että joukkueen kapteenin nimi ilmoitetaan ensin, ja maksu tapahtuu hänen seuransa viitenumerolla. Jos molemmat joukkueen pelaajat edustavat samaa seuraa, ei nimien järjestykselläkään ole väliä. Jos kapteeni maksaa itse oman joukkueensa osanottomaksun seuran viitenumerolla, on maksajana oltava kapteenin nimi, jotta tiedetään, minkä joukkueen osanottomaksusta on kyse.

Viitenumerot: Veteraanien SM-duppeli / SM-sekaduppeli

Jos sama kapteeni osallistuu molempiin kilpailuihin, tai seura maksaa joukkueita molempiin kilpailuihin, ei maksuja tarvitse ihan välttämättä jakaa kahteen osaan, vaan kaikki voi maksaa jommalla kummalla viitenumerolla.

Ilmoittautuneet ja alkulohkojen arvonta

 

Voit korostaa hakusanan sisältävät joukkueet. Hakusana voi olla seuran lyhenne (isoilla kirjaimilla, esim LIN) tai pelaajan Etunimi Sukunimi (huomioi järjestys sekä isot ja pienet kirjaimet).

Rankatut joukkueet on merkitty R-kirjaimella joukkueen kapteenin nimen edessä. Saat korostettua ne painamalla ylläolevaa nappia.


VETERAANIEN SM-DUPPELI 36 joukkuetta

 ABCD
1 R Tuomo Lehtinen (PCP)
Viljo Stenberg (PCP)
Heikki Pirtinaho (MAP)
Eero Lalu (MAP)
Risto Huusari (ANJ)
Sulo Niiranen (ANJ)
Reijo Pusa (PKP)
Pekka Iivanainen (PKP)
2 R Erkki Hätönen (PSC)
Jari Nieminen (PSI)
Jorma Nöjd (KOK)
Arja Ahlroth (KOK)
Eero Rissanen (NAL)
Mikko Pasanen (NAL)
Esko Riste (BIT)
Risto Karstu (BIT)
3 R Pekka Urponen (UTU)
Jorma Mäkitalo (UTU)
Jouko Asklöf (TUR)
Heikki Rajaniemi (TUR)
Gunnar Wallin (MAP)
Pekka Kaihevaara (MAP)
Maaret Komsi (BAL)
Juha Komsi (BAL)
4 R Kalevi Lehtinen (LIN)
Esko Korhonen (LIN)
Seppo Jalonen (BAL)
Martti Hokkanen (EPA)
Ari Luoma (PSC)
Jarmo Selenius (PSC)
Reijo Heinonen (KOP)
Tapio Valariutta (KOP)
5 R Seppo Järvisalo (KOK)
Mauri Kuitunen (KOU)
Esa Kouvonen (PSC)
Simo Kukkonen (PSC)
Pentti Sutinen (NAL)
Harry Ulvi (NAL)
Pentti Mehtonen (KVP)
Matti Lehtimäki (KVP)
6 R Urpo Vinnari (LIN)
Pekka Kokkonen (KIS)
Eero Äikää (VUF)
Matti Marjanen (KAL)
Mirja Asklöf (TUR)
...
Armas Hursti (MAP)
Raimo Monto (MAP)
7 R Pekka Koivunen (KAR)
Raimo Vakkari (KAR)
Vesa Ala-Kulju (KOP)
Hannu Ranta (KOP)
Ossi Kurvi (ANJ)
Esko Nenonen (ANJ)
Mikko Neuvonen (MPC)
Erkki Hyttinen (KAN)
8 R Matti Manninen (KOU)
Eero Ravantti (KOU)
Alpo Turkulainen (RIE)
Rauno Kiviniemi (RIE)
Tom Lindberg (TUR)
Jussi Lindblom (TUR)
Paula Järvisalo (KOK)
Raili Ojonen (KOK)
9 R Olavi Nieminen (UTU)
Eero Vaahtera (UTU)
Mikko Ahde (KOP)
Aulis Ahonen (TPQ)
Heikki Kananen (NAL)
Matti Ruotsalainen (PKP)
Raila Koivunen (KAR)
Tuula Jyrälä (KAR)


SM-SEKADUPPELI 64 joukkuetta

 ABCD
1 R Stiina Kamppuri (PSI)
Mikko Kamppuri (PSI)
Antti Lehtonen (LBO)
Satu Lehtonen (LBO)
Rauli Rämö (BIT)
Irja Niemelä (BIT)
Tuula Ojansivu-Lämsä (LIN)
Tuomo Kolhonen (LIN)
2 R Ninna Hätönen (PSC)
Harri Näsilä (PCP)
Pekka Koivunen (KAR)
Raila Koivunen (KAR)
Tarja Roslöf (PCP)
Eero Ravantti (KOU)
Pirjo Kivinen (LOI)
Markku Nieminen (LOI)
3 R Anja Parviainen (PCP)
Pasi Matilainen (DRO)
Sirkka Laine (KOP)
Vesa Ala-Kulju (KOP)
Ilkka Konola (BIT)
Marja Mattila (BIT)
Elina Ylirönni (PCP)
Sauli Ylirönni (PCP)
4 R Kirsi Aalto (PSI)
Karim Hachi (HBY)
Pirjo-Liisa Frangén (KAL)
Jari Peltosola (KAL)
Miikka Kouvonen (LBO)
Katri Piira (PSI)
Antero Lehti (RIE)
Helena Kankaanpää (PCP)
5 R Hanna Alkila (LIN)
Teuvo Pajuoja (KIS)
Jouko Haajanen (DRO)
Armi Rikkonen (DRO)
Ulla-Maija Holmfors-Andtbacka (VAA)
Alf Holmfors (VAA)
Joel Anttonen (PSC)
Laura Kyllönen (PSC)
6 R Miska Nieminen (PSI)
Salla Kalliosalo (PSI)
Anja Välimaa (KIS)
Tapio Välimaa (KIS)
Anita Olkinuora (LIN)
Simo Olkinuora (LIN)
Kai Aalto (KOT)
Anni-Maija Aalto (KOT)
7 R Seija Uusitalo (LOI)
Seppo Lindman (LOI)
Michel Simon-Bellamy (PCP)
Eila Nummila (LOI)
Jari Nieminen (PSI)
Seija Järvi (EPA)
Jouni Heinonen (BIT)
Merja Salonranta (BIT)
8 R Tanja Lehti (RIE)
Kenshi Kobe (PSC)
Anneli Laitila (KOP)
Reijo Heinonen (KOP)
Seija Viertonen (EPA)
Jari Hänninen (EPA)
Jaana Alkila (LIN)
Jarno Lahti (LIN)
9 R Juha-Pekka Siro (CDC)
Mari Lohman (PSI)
Heikki Rajaniemi (TUR)
Terttu Lamminpää (MYN)
Seppo Järvisalo (KOK)
Paula Järvisalo (KOK)
Anni Sihvonen (PSC)
Erkki Hätönen (PSC)
10 R Riitta Kangas (KAL)
Toni Ikonen (KAL)
Paula Vesikko (LIN)
Mika Vuori (LIN)
Anja Laine (KOP)
Tapio Valariutta (KOP)
Raimo Vesterlund (PHN)
Maarit Flink-Soini (PHN)
11 R Daniel Duhamel (KVP)
Anu Sutinen (PSI)
Eija-Liisa Laakso (BOM)
Harry Uschanov (BOM)
Ari Luoma (PSC)
Päivi Vainio (PSC)
Jyrki Matikainen (PSI)
Paula Nummelin (HBY)
12 R Maire Kinnunen (KIS)
Pertti Kinnunen (KIS)
Lasse Ahlroth (KOK)
Arja Ahlroth (KOK)
Tuula Ahonen (KAL)
Sakari Pankkonen (KAL)
Mirja Laine (TUR)
Kari Randell (TUR)
13 R Mira Kyllönen (PSC)
Samuli Kankkunen (CDC)
Kirsi Kuusijärvi (PHN)
Joni Soini (PHN)
Petri Lohman (ANJ)
Vuokko Majander (KOU)
Marja-Leena Iivanainen (PKP)
Pekka Iivanainen (PKP)
14 R Kati Nieminen (CDC)
Marko Jakonen (PSC)
Eveliina Ylivarvi (LIN)
Esa Ylivarvi (LIN)
Pia Anttonen (PSC)
Klaus Tuppurainen (PSC)
Seppo Roponen (BIT)
Annukka Kaikkonen (BIT)
15 R Arto Stenberg (PCP)
Mirva Näsilä (PSC)
Mirja Asklöf (TUR)
Jouko Asklöf (TUR)
Tuula Jokinen (KOP)
Ilpo Vuorinen (KOP)
Yrjö Munukka (HBY)
Arja Niiranen (HBY)
16 R Mikael Gripenberg (HBY)
Outi Raitasuo (PSI)
Raimo Vakkari (KAR)
Tuula Jyrälä (KAR)
Esa Kouvonen (PSC)
Riitta Selenius (PSC)
Mikko Lahti (RIE)
Pie Lahti (RIE)

Tulokset

24.-25.8.2007 Veteraanien SM-duppeli, Linnan Petanquistit Hämeenlinna, 36 joukkuetta

1. Esa Kouvonen (PSC), Simo Kukkonen (PSC)
2. Erkki Hyttinen (KAN), Mikko Neuvonen (MPC)
3. Viljo Stenberg (PCP), Tuomo Lehtinen (PCP)
4. Heikki Pirtinaho (MAP), Eero Lalu (MAP)
5. Eero Ravantti (KOU), Matti Manninen (KOU)
6. Seppo Jalonen (BAL), Martti Hokkanen (EPA)
7. Reijo Pusa (PKP), Pekka Iivanainen (PKP)
8. Tapio Valariutta (KOP), Reijo Heinonen (KOP)

25.-26.8.2007 SM-sekaduppeli, Linnan Petanquistit Hämeenlinna, 63 joukkuetta

1. Outi Raitasuo (PSI), Mikael Gripenberg (HBY)
2. Mirja Laine (TUR), Kari Randell (TUR)
3. Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI)
4. Tuula Jokinen (KOP), Ilpo Vuorinen (KOP)
5. Kati Nieminen (CDC), Marko Jakonen (PSC)
6. Ninna Hätönen (PSC), Harri Näsilä (PCP)
7. Katri Piira (PSI), Miikka Kouvonen (LBO)
8. Salla Kalliosalo (PSI), Miska Nieminen (PSI)

Kaikki pelitulokset