Petanque SM 2007 Mikkeli

Tulokset

YLEINEN SINGELI 113 pelaajaa

1. Samuli Kankkunen (Club des Champions Helsinki)
2. Mikko Lehti (Riemukaari Kärkölä)
3. Seppo Lindman (Loimaan Petanque)
4. Harri Näsilä (Petanque Club de Pori)
5. Tero Nikki (Nassu Nastola)
6. Jaakko Kimari (Mikkelin Petanque Club)
7. Pasi Matilainen (Droppi Petanque Mikkeli)
8. Marko Jakonen (PSC Järvenpää)


YLEINEN DUPPELI 80 joukkuetta

1. Olli Sinnemaa, Juha-Pekka Siro (Club des Champions Helsinki)
2. Tuukka Ylönen, Marko Aalto (Club des Champions Helsinki / Helsingin Boule-yhdistys)
3. Henry Myyryläinen, Jussi Lehti (PSC Järvenpää / Riemukaari Kärkölä)
4. Iivo Paaso, Samuli Kankkunen (Club des Champions Helsinki)
5. Antero Lehti, Mikko Lehti (Riemukaari Kärkölä)
6. Toni Ikonen, Henri Palmqvist (Kallion Kirkas Helsinki)
7.-8. Arto Stenberg, Seppo Lindman (Petanque Club de Pori / Loimaan Petanque)
7.-8. Marko Jakonen, Kenshi Kobe (PSC Järvenpää)


YLEINEN TRIPPELI 42 joukkuetta

1. Jani-Petteri Laasonen, Iivo Paaso, Olli Sinnemaa, Tuukka Ylönen (Club des Champions Helsinki)
2. Arto Stenberg, Marko Jakonen, Sami Lukka, Seppo Lindman (Petanque Club de Pori / PSC Järvenpää / Club des Champions Helsinki / Loimaan Petanque)
3. Henry Myyryläinen, Kenshi Kobe, Jussi Lehti (PSC Järvenpää / Riemukaari Kärkölä)
4. Jarmo Heinonen, Samuli Kankkunen, Arttu Poikolainen, Juha-Pekka Siro (Club des Champions Helsinki)
5. Ilkka Metsäsalo, Timo Salminen, Daniel Duhamel, Abdelaziz Laouini (KOO-VEE Tampere)
6. Timo Puska, Lassi Mäki, Jari Marttinen (Turun Petanque-Seura)
7. Raimo Vesterlund, Joni Soini, Raimo Törnqvist (Petankkiharrastajat Niittymaa Pori)
8. Petri Seppä, Simo Linteri, Mikko Lehti (Riemukaari Kärkölä)


NAISTEN SINGELI 42 pelaajaa

1. Mira Kyllönen (PSC Järvenpää)
2. Mari Lohman (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
3. Seija Uusitalo (Loimaan Petanque)
4. Stiina Kamppuri (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
5. Outi Raitasuo (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
6. Maija Törnqvist (Petankkiharrastajat Niittymaa Pori)
7. Mona Karp (Oravaisten Petanque)
8. Kirsi Kuusijärvi (Petankkiharrastajat Niittymaa Pori)


NAISTEN DUPPELI 22 joukkuetta

1. Mari Lohman, Katri Piira (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
2. Ninna Hätönen, Outi Raitasuo (PSC Järvenpää / Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
3. Mira Kyllönen, Mirva Näsilä (PSC Järvenpää)
4. Kirsi Kuusijärvi, Maarit Flink-Soini (Petankkiharrastajat Niittymaa Pori)
5. Tarja Roslöf, Helena Kankaanpää (Petanque Club de Pori)
6. Pia Anttonen, Päivi Vainio (PSC Järvenpää)
7. Helinä Grön, Vuokko Majander (Petanque Kouvola)
8. Kirsi Aalto, Anja Parviainen (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula / Petanque Club de Pori)


NAISTEN TRIPPELI 15 joukkuetta

1. Mira Kyllönen, Mirva Näsilä, Ninna Hätönen (PSC Järvenpää)
2. Pirjo-Liisa Frangén, Maaret Komsi, Eila Nummila (Kallion Kirkas Helsinki / Boule Baltique Helsinki / Loimaan Petanque)
3. Tuula Ahonen, Riitta Kangas, Stiina Kamppuri (Kallion Kirkas Helsinki / Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
4. Anu Sutinen, Outi Raitasuo, Eija Hurri (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula / Mikkelin Petanque Club)
5. Mirja Laine, Sari Alanen, Merja Salonranta (Turun Petanque-Seura / Droppi Petanque Mikkeli / Bitankki Helsinki)
6. Annikki Saarinen, Seija Uusitalo, Pirjo Kivinen (Loimaan Petanque)
7. Anja Parviainen, Helena Kankaanpää, Tarja Roslöf (Petanque Club de Pori)
8. Päivi Hakulinen, Kaija Savelainen, Liisa-Johanna Pesonen (Tavastia Pallo Helsinki)


JUNIOREIDEN SINGELI 14 pelaajaa

1. Salim Fadillioglu (PSC Järvenpää)
2. Eero Ylivarvi (Linnan Petanquistit Hämeenlinna)
3. Joel Anttonen (PSC Järvenpää)
4. Ville Punta (Mynämäen Petanque-seura)
5. Ville Pyykkö (Riemukaari Kärkölä)
6. Paavo Rinkkala (KOO-VEE Tampere)
7. Eveliina Ylivarvi (Linnan Petanquistit Hämeenlinna)
8. Tommi Talja (Mynämäen Petanque-seura)


JUNIOREIDEN DUPPELI 10 joukkuetta

1. Mikko Kamppuri, Salim Fadillioglu (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula / PSC Järvenpää)
2. Tommi Talja, Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
3. Ville Pyykkö, Matias Anttonen (Riemukaari Kärkölä)
4. Joel Anttonen, Ville Punta (PSC Järvenpää / Mynämäen Petanque-seura)
5. Laura Kyllönen, Kaisa Kimari (PSC Järvenpää / Mikkelin Petanque Club)
6. Eveliina Ylivarvi, Thanakorn Singthong (Linnan Petanquistit Hämeenlinna / Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
7.-10. Eero Ylivarvi, Oskari Siren (Linnan Petanquistit Hämeenlinna / Kalvolan Isku)
7.-10. Henri Alanen, Saku Talja (Droppi Petanque Mikkeli / Mynämäen Petanque-seura)
7.-10. Olli Kunnari, Kim Kantolainen (Boulistit Oulu)
7.-10. Henrik Järvinen, Sampo Järvinen (Boulistit Oulu)


JUNIOREIDEN TRIPPELI 4 joukkuetta

1. Ville Punta, Mikko Talja, Tommi Talja (Mynämäen Petanque-seura)
2. Joel Anttonen, Salim Fadillioglu, Mikko Kamppuri (PSC Järvenpää / Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
3. Saku Talja, Kaisa Kimari, Laura Kyllönen (Mynämäen Petanque-seura / Mikkelin Petanque Club / PSC Järvenpää)
4. Eveliina Ylivarvi, Eero Ylivarvi, Oskari Siren (Linnan Petanquistit Hämeenlinna / Kalvolan Isku)


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN SINGELI 9 pelaajaa

1. Laura Kyllönen (PSC Järvenpää)
2. Oskari Siren (Kalvolan Isku)
3. Saku Talja (Mynämäen Petanque-seura)
4. Thanakorn Singthong (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
5. Niklas Palmqvist (Kallion Kirkas Helsinki)
6. Sampo Järvinen (Boulistit Oulu)


YLEINEN AMMUNTA 96 pelaajaa

1. Arto Stenberg (Petanque Club de Pori), 31, 26, 30, 27
2. Abdelaziz Laouini (KOO-VEE Tampere), 33, 19, 20, 8
3. Toni Ikonen (Kallion Kirkas Helsinki), 32, 26, 15, 25
4. Petri Seppä (Riemukaari Kärkölä), 35, 28, 24, 11
5. Seppo Lindman (Loimaan Petanque), 40, 17
6.-7. Viljo Stenberg (Petanque Club de Pori), 33, 17
6.-7. Markku Nieminen (Loimaan Petanque), 33, 15
8. Salim Fadillioglu (PSC Järvenpää), 31, 14


NAISTEN AMMUNTA 23 pelaajaa

1. Mari Lohman (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula), 17, 16, 19, 30
2. Mirva Näsilä (PSC Järvenpää), 15, 25, 19, 13
3. Helena Kankaanpää (Petanque Club de Pori), 23, 10, 14, 25
4. Pirjo Kivinen (Loimaan Petanque), 27, 18, 16, 22
5. Tarja Roslöf (Petanque Club de Pori), 20, 22
6. Anu Sutinen (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula), 16, 7
7.-8. Kirsi Aalto (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula), 14, 4
7.-8. Mirja Laine (Turun Petanque-Seura), 14, 3


VETERAANIEN AMMUNTA 12 pelaajaa

1. Mikko Lahti (Riemukaari Kärkölä), 26, 12, 25, 30
2. Viljo Stenberg (Petanque Club de Pori), 33, 21, 21, 23
3. Tuomo Lehtinen (Petanque Club de Pori), 28, 16, 5, 31
4. Matti Manninen (Petanque Kouvola), 14, 21, 9, 19
5. Jari Nieminen (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula), 12, 5
6.-7. Aimo Alm (Koski-Petankki Valkeakoski), 10, 0
6.-7. Erkki Hätönen (PSC Järvenpää), 10, 12
8. Alpo Turkulainen (Riemukaari Kärkölä), 9, 8


JUNIOREIDEN AMMUNTA 16 pelaajaa

1. Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura), 17, 18, 27+3, 25
2. Ville Punta (Mynämäen Petanque-seura), 15, 33, 21, 21
3. Joel Anttonen (PSC Järvenpää), 16, 24, 27+1, 24
4. Oskari Siren (Kalvolan Isku), 18, 15, 6, 5
5. Salim Fadillioglu (PSC Järvenpää), 31, 22
6. Mikko Kamppuri (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula), 22, 20
7. Ville Pyykkö (Riemukaari Kärkölä), 20, 10
8. Tommi Talja (Mynämäen Petanque-seura), 18, 11


NUOREMPIEN JUNIOREIDEN AMMUNTA 6 pelaajaa

1. Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura), 17, 22, 22
2. Oskari Siren (Kalvolan Isku), 18, 10, 11
3. Saku Talja (Mynämäen Petanque-seura), 13, 6, 10
4. Laura Kyllönen (PSC Järvenpää), 12, 5, 4
5. Henri Alanen (Droppi Petanque Mikkeli), 8
6. Niklas Palmqvist (Kallion Kirkas Helsinki)


MUUT PALKITUT

1. Varmin ampuja: Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
1. Paras pelaaja: Arto Stenberg (Petanque Club de Pori)
1. Paras nainen: Mari Lohman (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
1. Paras juniori: Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
1. Paras nuorempi juniori: Laura Kyllönen (PSC Järvenpää)