PETANQUE SM 7.-12.7.2008 Kaisaniemen puisto Helsinki

Tulokset

8 parasta seuralyhentein - Mitalistit seuranimin


Yleinen singeli, 88 pelaajaa

1. Ilkka Metsäsalo (KOO-VEE Tampere)
2. Jari Lukkarila (Mikkelin Petanque-Club)
3. Iivo Paaso (Club des Champions Helsinki)


Yleinen duppeli, 54 joukkuetta

1. Jarmo Heinonen, Samuli Kankkunen (Club des Champions Helsinki)
2. Olli Sinnemaa, Juha-Pekka Siro (Club des Champions Helsinki)
3. Seppo Lindman, Markku Nieminen (Loimaan Petanque)


Yleinen trippeli, 40 joukkuetta

1. Marko Jakonen, Mikael Paakkanen, Juha-Pekka Siro (PSC Järvenpää / PSC Järvenpää / Club des Champions Helsinki)
2. Samuli Kankkunen, Arttu Poikolainen, Mikko Soikkeli (Club des Champions Helsinki)
3. Mikko Lehti, Simo Linteri, Petri Seppä (Riemukaari Kärkölä)


Naisten singeli, 45 pelaajaa

1. Anu Sutinen (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
2. Katri Piira (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
3. Mirva Näsilä (Petanque Sport Club Järvenpää)


Naisten duppeli, 27 joukkuetta

1. Anu Sutinen, Salla Kalliosalo (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
2. Seija Uusitalo, Pirjo Kivinen (Loimaan Petanque)
3. Mari Lohman, Katri Piira (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)


Naisten trippeli, 16 joukkuetta

1. Mirja Laine, Sari Alanen, Merja Salonranta (Turun Petanque-Seura / Droppi Petanque Mikkeli / Bitankki Helsinki)
2. Annikki Saarinen, Seija Uusitalo, Pirjo Kivinen (Loimaan Petanque)
3. Anu Uusio, Mari Lohman, Katri Piira (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)


Veteraanien singeli, 40 pelaajaa

1. Heikki Haapanen (Loimaan Petanque)
2. Vesa Ala-Kulju (Koski-Petankki Valkeakoski)
3. Esa Kouvonen (Petanque Sport Club Järvenpää)


Veteraanien duppeli, 39 joukkuetta

1. Esa Kouvonen, Simo Kukkonen (Petanque Sport Club Järvenpää)
2. Matti Manninen, Esko Nenonen (Petanque Sport Club Anjalankoski)
3. Pekka Jokinen, Matti Kaseva (Voimistelu- ja Urheiluseura Femma Helsinki / Helsingin Boule-yhdistys)


Veteraanien trippeli, 16 joukkuetta

1. Erkki Pohjanoksa, Heikki Haapanen, Eero Ravantti (Loimaan Petanque)
2. Viljo Stenberg, Seppo Tuominen, Esa Kouvonen (Petanque Club de Pori / Harjunpään Tuisku / Petanque Sport Club Järvenpää)
3. Kai Aalto, Pekka Barck, Seppo Järvisalo (Kotka Petanque)


Juniorien singeli, 10 pelaajaa

1. Mikko Kamppuri (Helsingin Boule-yhdistys)
2. Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
3. Salim Fadillioglu (Petanque Sport Club Järvenpää)


Juniorien duppeli, 5 joukkuetta

1. Ville Punta, Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura)
2. Thanakorn Singthong, Salim Fadillioglu (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula / Petanque Sport Club Järvenpää)
3. Joel Anttonen, Kaisa Kimari (Petanque Sport Club Järvenpää / Mikkelin Petanque Club)


Juniorien trippeli, 3 joukkuetta

1. Ville Punta, Thanakorn Singthong, Joel Anttonen (Mynämäen Petanque-seura / Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula / Petanque Sport Club Järvenpää)
2. Mikko Talja, Mikko Kamppuri, Salim Fadillioglu (Mynämäen Petanque-seura / Helsingin Boule-yhdistys / Petanque Sport Club Järvenpää)
3. Laura Kyllönen, Kaisa Kimari, Saku Talja (Petanque Sport Club Järvenpää / Mikkelin Petanque Club / Mynämäen Petanque-seura)


Nuorempien juniorien singeli, 4 pelaajaa

1. Thanakorn Singthong (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula)
2. Saku Talja (Mynämäen Petanque-seura)
3. Laura Kyllönen (Petanque Sport Club Järvenpää)


Yleinen ammunta, 75 pelaajaa

1. Toni Ikonen (Kallion Kirkas Helsinki) 39, 29, 25, 28
2. Iivo Paaso (Club des Champions Helsinki) 48, 17, 33, 23
3. Mikko Soikkeli (Club des Champions Helsinki) 31, 21, 32, 29


Naisten ammunta, 16 pelaajaa

1. Anu Sutinen (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula) 20, 16, 14, 27
2. Mirva Näsilä (Petanque Sport Club Järvenpää) 26, 24, 22, 23
3. Helena Kankaanpää (Petanque Club de Pori) 29, 12, 10, 23


Veteraanien ammunta, 20 pelaajaa

1. Heikki Haapanen (Loimaan Petanque) 16, 21, 28, 17
2. Viljo Stenberg (Petanque Club de Pori) 16, 21, 18, 16
3. Eero Ravantti (Loimaan Petanque) 24, 13, 10, 19


Juniorien ammunta, 9 pelaajaa

1. Mikko Talja (Mynämäen Petanque-seura), 20, 25, 34
2. Salim Fadillioglu (Petanque Sport Club Järvenpää), 22, 17, 28
3. Joel Anttonen (Petanque Sport Club Järvenpää), 20, 20, 33


Nuorempien juniorien ammunta, 3 pelaajaa

1. Thanakorn Singthong (Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula), 12, 11, 7
2. Saku Talja (Mynämäen Petanque-seura), 13, 5
3. Laura Kyllönen (Petanque Sport Club Järvenpää), 9, 7