PETANQUE SM 7.-12.7.2008 Kaisaniemen puisto Helsinki

Tulokset

8 parasta seuralyhentein - Mitalistit seuranimin


Yleinen singeli, 88 pelaajaa

1. Ilkka Metsäsalo (KVP)
2. Jari Lukkarila (MPC)
3. Iivo Paaso (CDC)
4. Seppo Lindman (LOI)
5. Jukka Tikkanen (HBY)
6. Toni Ikonen (KAL)
7. Joel Anttonen (PSC)
8. Marko Jakonen (PSC)


Yleinen duppeli, 54 joukkuetta

1. Jarmo Heinonen (CDC), Samuli Kankkunen (CDC)
2. Olli Sinnemaa (CDC), Juha-Pekka Siro (CDC)
3. Seppo Lindman (LOI), Markku Nieminen (LOI)
4. Jari Lukkarila (MPC), Jaakko Kimari (MPC)
5. Anssi Viinikainen (HBY), Harri Tyyskä (DRO)
6. Simo Linteri (RIE), Petri Seppä (RIE)
7. Rauli Rämö (BIT), Ilkka Konola (BIT)
8. Patrick Simon-Bellamy (PCP), Sauli Ylirönni (PCP)


Yleinen trippeli, 40 joukkuetta

1. Marko Jakonen (PSC), Mikael Paakkanen (PSC), Juha-Pekka Siro (CDC)
2. Samuli Kankkunen (CDC), Arttu Poikolainen (CDC), Mikko Soikkeli (CDC)
3. Mikko Lehti (RIE), Simo Linteri (RIE), Petri Seppä (RIE)
4. Ilkka Railio (HBY), Mikael Gripenberg (HBY), Arto Stenberg (PCP)
5. Ismo Ristolainen (NAS), Ville Sappinen (NAS), Tapio Sappinen (NAS)
6.-8. Ali Bekkouche (KAL), Karim Hachemi (KAL), Jukka Tikkanen (HBY)
6.-8. Ilkka Metsäsalo (KVP), Timo Salminen (KVP), Harri Lehtinen (KVP)
6.-8. Jussi Lehti (PSC), Henry Myyryläinen (PSC), Kenshi Kobe (PSC)


Naisten singeli, 45 pelaajaa

1. Anu Sutinen (PSI)
2. Katri Piira (PSI)
3. Mirva Näsilä (PSC)
4. Mira Kyllönen (PSC)
5. Outi Raitasuo (PSI)
6. Helena Kankaanpää (PCP)
7. Ninna Hätönen (PSC)
8. Riitta Kangas (KAL)


Naisten duppeli, 27 joukkuetta

1. Anu Sutinen (PSI), Salla Kalliosalo (PSI)
2. Seija Uusitalo (LOI), Pirjo Kivinen (LOI)
3. Mari Lohman (PSI), Katri Piira (PSI)
4. Stiina Kamppuri (KAL), Pirjo-Liisa Frangén (KAL)
5. Ninna Hätönen (PSC), Outi Raitasuo (PSI)
6. Anu Uusio (PSI), Ritva Peltomaa (PCP)
7. Riitta Kangas (KAL), Tuula Ahonen (KAL)
8. Sari Alanen (DRO), Eija Hurri (MPC)


Naisten trippeli, 16 joukkuetta

1. Mirja Laine (TUR), Sari Alanen (DRO), Merja Salonranta (BIT)
2. Annikki Saarinen (LOI), Seija Uusitalo (LOI), Pirjo Kivinen (LOI)
3. Anu Uusio (PSI), Mari Lohman (PSI), Katri Piira (PSI)
4. Mira Kyllönen (PSC), Mirva Näsilä (PSC), Ninna Hätönen (PSC)
5. Päivi Vainio (PSC), Anni Sihvonen (PSC), Pia Anttonen (PSC)
6. Maija Törnqvist (PHN), Kirsi Kuusijärvi (PHN), Elina Ylirönni (PCP)
7. Maaret Komsi (BAL), Raija Olkkola (BAL), Pirjo-Liisa Frangén (KAL)
8. Riitta Kangas (KAL), Tuula Ahonen (KAL), Stiina Kamppuri (KAL)


Veteraanien singeli, 40 pelaajaa

1. Heikki Haapanen (LOI)
2. Vesa Ala-Kulju (KOP)
3. Esa Kouvonen (PSC)
4. Daniel Duhamel (KVP)
5. Esko Nenonen (ANJ)
6. Matti Manninen (ANJ)
7. Martti Hakonen (EPA)
8. Matti Kaseva (HBY)


Veteraanien duppeli, 39 joukkuetta

1. Esa Kouvonen (PSC), Simo Kukkonen (PSC)
2. Matti Manninen (ANJ), Esko Nenonen (ANJ)
3. Pekka Jokinen (VUF), Matti Kaseva (HBY)
4. Tuukka Syrjänen (EPA), Martti Hakonen (EPA)
5. Eero Äikää (VUF), Tauno Sevon (VUF)
6. Erkki Pohjanoksa (LOI), Heikki Haapanen (LOI)
7. Kai Aalto (KOT), Pekka Barck (KOT)
8. Eero Ravantti (LOI), Seppo Järvisalo (KOT)


Veteraanien trippeli, 16 joukkuetta

1. Erkki Pohjanoksa (LOI), Heikki Haapanen (LOI), Eero Ravantti (LOI)
2. Viljo Stenberg (PCP), Seppo Tuominen (HAR), Esa Kouvonen (PSC)
3. Kai Aalto (KOT), Pekka Barck (KOT), Seppo Järvisalo (KOT)
4. Alpo Turkulainen (RIE), Rauno Kiviniemi (RIE), Esko Riste (BIT)
5. Matti Manninen (ANJ), Sulo Niiranen (ANJ), Esko Nenonen (ANJ)
6. Vesa Ala-Kulju (KOP), Aimo Alm (KOP), Tarmo Sipilä (KOP)
7. Harry Uschanov (KIS), Pekka Kokkonen (KIS), Reijo Sainio (KIS)
8. Ossi Kurvi (ANJ), Taisto Mentula (ANJ), Mauri Kuitunen (ANJ)


Juniorien singeli, 10 pelaajaa

1. Mikko Kamppuri (HBY)
2. Mikko Talja (MYN)
3. Salim Fadillioglu (PSC)
4. Ville Punta (MYN)
5. Laura Kyllönen (PSC)
6. Thanakorn Singthong (PSI)
7. Matias Anttonen (RIE)
8. Saku Talja (MYN)


Juniorien duppeli, 5 joukkuetta

1. Ville Punta (MYN), Mikko Talja (MYN)
2. Thanakorn Singthong (PSI), Salim Fadillioglu (PSC)
3. Joel Anttonen (PSC), Kaisa Kimari (MPC)
4. Eero Ylivarvi (LIN), Eveliina Ylivarvi (LIN)
5. Laura Kyllönen (PSC), Saku Talja (MYN)


Juniorien trippeli, 3 joukkuetta

1. Ville Punta (MYN), Thanakorn Singthong (PSI), Joel Anttonen (PSC)
2. Mikko Talja (MYN), Mikko Kamppuri (HBY), Salim Fadillioglu (PSC)
3. Laura Kyllönen (PSC), Kaisa Kimari (MPC), Saku Talja (MYN)


Nuorempien juniorien singeli, 4 pelaajaa

1. Thanakorn Singthong (PSI)
2. Saku Talja (MYN)
3. Laura Kyllönen (PSC)
4. Antti Pasanen (PKK)


Yleinen ammunta, 75 pelaajaa

1. Toni Ikonen (KAL) 39, 29, 25, 28
2. Iivo Paaso (CDC) 48, 17, 33, 23
3. Mikko Soikkeli (CDC) 31, 21, 32, 29
4. Harri Lehtinen (KVP) 37, 18, 20, 15
5. Miska Nieminen (HBY) 30, 14
6.-7. Tarja Roslöf (PCP) 29, 25
6.-7. Helena Kankaanpää (PCP) 29, 9
8. Antero Lehti (RIE) 28, 11


Naisten ammunta, 16 pelaajaa

1. Anu Sutinen (PSI) 20, 16, 14, 27
2. Mirva Näsilä (PSC) 26, 24, 22, 23
3. Helena Kankaanpää (PCP) 29, 12, 10, 23
4. Tarja Roslöf (PCP) 29, 28, 16, 17
5. Merja Salonranta (BIT) 21, 6
6. Kirsi Aalto (PSI) 20, 6
7. Outi Raitasuo (PSI) 19, 22
8. Mirja Laine (TUR) 18, 5


Veteraanien ammunta, 20 pelaajaa

1. Heikki Haapanen (LOI) 16, 21, 28, 17
2. Viljo Stenberg (PCP) 16, 21, 18, 16
3. Eero Ravantti (LOI) 24, 13, 10, 19
4. Mikko Lahti (RIE) 17, 25, 10, 13
5. Tarja Roslöf (PCP) 29, 11
6. Seppo Järvisalo (KOT) 21, 10
7. Tarmo Sipilä (KOP) 19, 14
8. Mauri Kuitunen (ANJ) 16, 12


Juniorien ammunta, 9 pelaajaa

1. Mikko Talja (MYN), 20, 25, 34
2. Salim Fadillioglu (PSC), 22, 17, 28
3. Joel Anttonen (PSC), 20, 20, 33
4. Mikko Kamppuri (HBY), 16, 16, 25
5. Ville Punta (MYN), 14
6.-7. Matias Anttonen (RIE), 13
6.-7. Saku Talja (MYN), 13
8. Thanakorn Singthong (PSI), 12


Nuorempien juniorien ammunta, 3 pelaajaa

1. Thanakorn Singthong (PSI), 12, 11, 7
2. Saku Talja (MYN), 13, 5
3. Laura Kyllönen (PSC), 9, 7