Petanque SM 29.06.-04.07.1999 Rautatientori Helsinki

Petanque SM 1999 Tulokset

Seurojen nimet löytyvät lyhenteen perusteella seuraluettelosta.

Palkintojenjakokuvat


SEKADUPPELI 30.06.1999, 73 joukkuetta

1. KultaaAnita Olkinuora, Simo OlkinuoraLIN
2. HopeaaSirkka Tikkanen, Jukka TikkanenTUR
3. PronssiaSinikka Lappalainen, Simo LinteriKOK
4.Tarja Hämäläinen, Pertti TaipaleHBY, TAV
5.Mirva Näsilä, Henri PalmqvistHAR, SLP
6.Jenni Ranta-Kahila, Aku HaljokiSLP, PSC
7.Sirpa Moisio, Marko JakonenPSC, SLP
8.Eila Kankare, Sami LukkaLIN


YLEINEN SINGELI 01.07.1999, 169 pelaajaa

1. KultaaJuha-Pekka SiroPSC
2. HopeaaJari LukkarilaSUS
3. PronssiaJarmo PitkäkangasLIN
4.Antti LehtonenSLP
5.Sami LukkaLIN
6.Hannu HäkkinenPSC
7.Matti TörrönenHBY
8.Tuukka YlönenHBY


NAISTEN SINGELI 01.07.1999, 49 pelaajaa

1. KultaaTuula AholaMUN
2. HopeaaTarja RoslöfPCP
3. PronssiaPäivi KaunistoLOI
4.Jaana TyyskäDRO
5.Sirkka TikkanenTUR
6.Anu SutinenKUU
7.Outi RaitasuoTAV
8.Mirva NäsiläHAR


JUNIORISINGELI 30.06.1999, 17 pelaajaa

1. KultaaTuomas LeskinenMAP
2. HopeaaMikko LehtiRIE
3. PronssiaMarko AholaMAP
4.Otto RinneBOU
5.Jani KoistiolaNAS
6.Markus AaltonenRIE
7.Tero HaapanenLOI
8.Jussi SavolainenNAL


YLEINEN DUPPELI 02.07.1999, 101 joukkuetta

1. KultaaTuomo Lehtinen, Viljo StenbergPCP
2. HopeaaArto Stenberg, Harri LehtinenMUN
3. PronssiaJuha-Pekka Siro, Jari HäkkinenPSC
4.Marko Aalto, Aku HaljokiHBY, PSC
5.Henri Palmqvist, Arttu PoikolainenSLP, PSC
6.Jani Saarinen, Sami LukkaLIN
7.Rauno Kallio, Mika SallinenTAV
7.Tuukka Ylönen, Jukka VirtanenHBY, SLP


NAISTEN DUPPELI 02.07.1999, 25 joukkuetta

1. KultaaMira Kyllönen, Mirva NäsiläPSC, HAR
2. HopeaaRaija Pasanen, Maija AvaroSOU
3. PronssiaEira Penna, Anita OlkinuoraLIN
4.Outi Raitasuo, Kati NieminenTAV, PSI
5.Hannele Siitonen, Seija HukkanenTUR
6.Arja Ahlroth, Sinikka LappalainenKOK
7.Stiina Kamppuri, Sari KerhaMUN
8.Riitta Nurminen, Eila SistonenKVP


JUNIORIDUPPELI 01.07.1999, 8 joukkuetta

1. KultaaTero Haapanen, Kimmo RantanenLOI, HBY
2. HopeaaJussi Lehti, Mikko LehtiRIE
3. PronssiaMarko Ahola, Aleksi LeskinenMAP
4.Otto Rinne, Olli RinneBOU
5.Jussi Savolainen, Joni RissanenNAL
6.Henri Lukka, Jani RuuskanenLIN
7.Ville Jurvanen, Tuomas JurvanenLIN
8.Vilma Ikäheimonen, Elias OllikainenTAV


YLEINEN TRIPPELI 04.07.1999, 68 joukkuetta

1. KultaaAku Haljoki, Samuli Kankkunen, Arttu PoikolainenPSC
2. HopeaaTuomo Lehtinen, Viljo Stenberg, Reijo Taka-EilolaPCP, PCP, KVP
3. PronssiaHannu Kaatranen, Kimmo Kellman, Pasi MatilainenDRO
4.Rauno Kallio, Mika Sallinen, Pertti TaipaleTAV
5.Henri Palmqvist, Hannu Muuri, Petri TurkkilaSLP
6.Jukka Holopainen, Miikka Kouvonen, Ari-Pekka MäkeläPSC
7.Sami Lukka, Simo Olkinuora, Jani SaarinenLIN
8.Marko Aalto, Tuukka Ylönen, Kimmo RantanenHBY


NAISTEN TRIPPELI 04.07.1999, 16 joukkuetta

1. KultaaSatu Lahtimo, Mirva Näsilä, Mira KyllönenLBO, HAR, PSC
2. HopeaaOuti Raitasuo, Helena Kankaanpää, Kati NieminenTAV, PCP, PSI
3. PronssiaSeija Uusitalo, Pirjo Kivinen, Annikki SaarinenLOI
4.Salla Kalliosalo, Tuula Ahola, Stiina KamppuriMUN
5.Anu Sutinen, Ritva Pousi, Sirpa KiviruusuKUU, KUU, KAL
6.Tuula Ahonen, Riitta Kangas, Anja ParviainenKAL
7.Arja Ahlroth, Sinikka Lappalainen, Sari KerhaKOK, KOK, MUN
8.Tarja Hämäläinen, Hanna Aalto, Marita RailioHBY


JUNIORITRIPPELI 02.07.1999, 4 joukkuetta

1. KultaaOtto Rinne, Olli Rinne, Jani RuuskanenBOU, BOU, LIN
2. HopeaaKimmo Rantanen, Tero Haapanen, Aleksi LeskinenHBY, LOI, MAP
3. PronssiaMarko Ahola, Jussi Lehti, Mikko LehtiMAP, RIE, RIE
4.Ville Jurvanen, Tuomas Jurvanen, Henri LukkaLIN


OHEISKILPAILUT:

Avoin PR-duppeli 04.07.1999, 35 joukkuetta

1.Harri Näsilä, Antti LehtonenHAR, SLP
2.Mehmet Güzel, Selhattin GüzelIPC
3.Aleksi Leskinen, Tuomas LeskinenMAP
4.Petri Meripaasi, Armas HurstiMAP

MISS PETANQUE 04.07.1999

Torin IhaninMona KarpORA19 ääntä
1. perintöprinsessaAnu SutinenKUU7 ääntä
2. perintöprinsessaSari Samuli
Päivi Kaunisto
BIT
LOI
5 ääntä
5 ääntä
(Ääniä annettiin yhteensä 64 kpl)


Paluu pääsivulle